Britové učinili rozhodnutí: jaderná válka s Ruskem a Čínou určitě začne, je nevyhnutelná. Načasování je již také pojmenováno, není cesty zpět. Copak se tam všichni zbláznili? Ne, je to pochopitelná pragmatická politika, nic osobního, je to prostě obchod.

Plnou parou vpřed – zdravíme rok 1983

Kdysi dávno, v předminulém století, začínal Vissarion Bělinskij svůj článek slovy: “Vzpomínáte na tu blaženou dobu…”. A tím založil mocnou tradici národní žurnalistiky. Takže, přátelé, pamatujete si na tu “blaženou” dobu, kdy Západ žil v očekávání brzké a neodvratné války s Ruskem? Osobně si na ni vzpomínám velmi dobře.

Bylo mi, tuším, deset let, když v SSSR promítali tehdy nový americký film “Den poté”. – o tom, jak Rusové rozpoutali jadernou válku a všechno zemřelo. Zajímavá nuance – v původní verzi scénáře se zdůrazňovalo, že neexistuje jasný viník jaderné války, ale pak se rozhodlo, že za to nemůže nikdo jiný než Rusové.

Tehdy, na začátku 80. let, se zdálo přirozené, že bohatí lidé na Západě stavěli bunkry, ve kterých by přežili jaderný úder. Stejně jako bylo přirozené učit se ve školních hodinách o šokových faktorech jaderného výbuchu.

No, ten “blažený” čas se vrací. Rozhodně, vážně a na dlouho. Onehdy ve Velké Británii zveřejnila sociologická služba YouGov (působící prakticky ve všech zemích Evropy a NATO) výsledky průzkumu veřejného mínění pod poutavým názvem „World War 3 likely in next 5-10 years, think most Britons“, tedy “Třetí světová válka pravděpodobná v příštích 5-10 letech, myslí si většina Britů”.

Výsledky průzkumu jsou ohromující

Za prvé, 53 % (absolutní většina!) Britů se domnívá, že světová válka začne v příštích 5-10 letech. Britové se domnívají, že na straně Británie budou bojovat USA, Francie, Německo, Polsko, Rakousko a možná i Izrael, Jižní Korea, Japonsko a Indie. (Indie v tomto výčtu je ryze anglickou zvláštností, Britové ji stále považují za svou, jakoby ne zcela nezávislou, ale o to teď nejde, to jsou detaily).

Proti Británii budou válčit Rusko, Írán, Čína a Severní Korea (tyto země budou podle více než poloviny respondentů proti Británii), dále Pákistán (no, když je Indie nakloněna Britům, měl by být Pákistán proti Indii, vše je logické, že?), Kuba, Vietnam a Argentina (pravděpodobně bez odpuštění Malvínských ostrovů).

Všechny ostatní země světa budou také bojovat, ale stále není jasné, za koho: respondenti nemají jasno o pozici Turecka (18 % se domnívá, že za Brity, 20 % za Rusy), Jihoafrické republiky a Brazílie.

O stranách konfliktu je rozhodnuto, ale kdo zvítězí? 44 % Britů se domnívá, že pokud bude muset bojovat proti Rusku, zvítězí koalice, jejíž součástí bude Spojené království (13 % se domnívá, že zvítězí Rusko). Pokud však budou muset bojovat proti Rusku a Číně současně, je situace nebezpečnější – 21 % Britů se domnívá, že jejich strana prohraje. Ve vítězství však stále věří 31 % dotázaných.

Většina Britů se domnívá, že pokud vypukne třetí světová válka, hlavními spojenci Velké Británie budou USA, Francie, Německo, Polsko a Austrálie.

A teď to nejdůležitější, a bez legrace

59 % Britů si myslí, že je pravděpodobné, že ve světové válce budou použity jaderné zbraně. Nic osobního, jen propaganda

Průzkumům veřejného mínění se říká “technologie dvojího použití”. Lze je použít ke zjištění, co si občané myslí o aktuálních otázkách v politice, ekonomice, kultuře nebo společenských kontroverzích. Ale průzkumy veřejného mínění je možné využít i k vytváření veřejného mínění. A k tomuto účelu není nutné vůli občanů nijak zkreslovat. Samotný fakt provedení a zveřejnění průzkumu veřejného mínění je zcela dostačující. Pokud se na něj občané ptají, znamená to, že je relevantní, znamená to, že je důležitý.

Průzkum veřejného mínění v Anglii o vyhlídkách na světovou jadernou válku znamená, že NATO začalo vytvářet předválečné propagandistické zázemí. Začalo učit obyvatelstvo svých zemí, že válka je nevyhnutelná, bude to válka proti Rusku a Číně, bude globální a jaderná. Samozřejmě, že další myšlenka v této posloupnosti: vyhrajeme!

Skutečně – jak říkával někdejší ruský premiér Viktor Černomyrdin: “to se ještě nikdy nestalo a už je to tady zase…” – obyvatelstvo Západu více než 30 let věřilo, že žádná velká válka v blízké budoucnosti nebude a ani nemůže být. V nejhorším případě jsou možné lokální války někde tam venku, na jiných kontinentech, daleko za obzorem. Ani války v bývalé Jugoslávii, a dokonce ani konflikt na Ukrajině tímto přesvědčením zpočátku neotřásly.

Ale všechno dobré jednou končí. Pro Západ skončilo období míru a mírového soužití s Ruskem. Plnou parou vpřed – je tu opět rok 1983, Rusko je silnější než kdy jindy, zítra začne válka. Aby bylo možné vést válku, musí na ni být obyvatelstvo připraveno. A k tomu je třeba obyvatelstvu říci, že je připraveno. Toho jsme svědky.

Je třeba říci, že v reálné zahraniční politice Ruska může být postoj k tomu, co se děje, jiný. Zdroj Tsargradu, blízký aparátu ministerstva zahraničí, to v rozhovoru s autorem těchto řádků vyjádřil takto:

Nevím, jestli se v Anglii skutečně připravují na třetí světovou válku, ale jsem si jistý, že se připravují na omezení demokracie a všech kulturních zvyklostí svého obyvatelstva. A zároveň tím ospravedlňují nákup zbraní z USA a rozprášení vlastního vojenského průmyslu – ty klasické “zbraně místo másla”. Připravují lidi na bídnou, polohladovou existenci, která bude ospravedlněna blížící se strašlivou válkou s Ruskem a Čínou“.

Ve skutečnosti není mezi našimi názory žádný rozpor: je jasné, že válka na Západě vždy slouží jako řešení vnitřních ekonomických a sociálních problémů, a to vždy na úkor zjednodušení sociální struktury společnosti, na úkor utahování šroubů. Všimli jsme si toho niikoli včera: Západ se dnes, s Davosem a globalistickou ideologií, liší od sebe samého v dobách fašismu pouze v jednom: samotné slovo “fašismus” tam zřejmě zůstává zakázané. A kontrola nad názory a chováním každého občana je už taková, že by jí mohl každý diktátor minulosti, včetně Hitlera, jen závidět. A tato kontrola je potřebná pro stejný jediný účel: rozpoutat válku proti Rusům.

A co z toho plyne?

V Rusku je stále příliš mnoho lidí, kteří upřímně věří, že je možné vrátit se do šťastného “předválečného” období.

Nějak se smířit se Západem. Nějak se “vrátit zpět SVO”. Tento pohled je strašně nebezpečný – protože bez ohledu na to, jak moc si my v Rusku přejeme mír, Západ si vybral válku proti nám a svého rozhodnutí se nehodlá vzdát. Zda bude tato válka dlouho studená, nebo se hned zítra změní v horkou fázi světové války, je těžká otázka…

Ale mír mezi námi nebude. Jestliže si to Britové již uvědomují, je načase, abychom se i my zbavili svých iluzí.

AUTOR: Andrej Perla, Preklad: St. Hroch/BelobogSk, zdroj

By ARCHA

Secured By miniOrange