Holandská vláda konfiškuje tisíce fariem v súlade s agendou Svetového ekonomického fóra

(NewsPunch) Kým svet naďalej trpí v dôsledku globálnej potravinovej krízy, ktorú vytvorila elita, holandská vláda na dôvažok oznámila, že čoskoro skonfiškuje 3 000 fariem po celej krajine v súlade s agendou Svetového ekonomického fóra (WEF) v oblasti klimatických zmien.

Farmy budú zabavené farmárom a zatvorené na základe príkazu „povinného vyvlastnenia“ vydaného holandskou vládou napojenou na WEF.

Ako informoval portál NewsPunch, protesty farmárov vypukli v lete po vládou vyhlásenom pláne znížiť do roku 2030 emisie dusíka o 50%.

Poľnohospodári v Holandsku a v susedných krajinách uzavreli hlavné diaľnice na protest proti tyranskému kroku a varovali verejnosť pred zničujúcim vplyvom tohto rozhodnutia vlády na potravinový reťazec, ktorý bude nasledovať.

Holandská vláda si chce presadiť svoje aj „cez mŕtvoly“

Mnohí vo farmárskej komunite aj mimo nej veria, že opatrenia sa nespravodlivo zameriavajú na poľnohospodársky sektor, najmä ak vezmeme do úvahy, že Bill Gates bol prichytený, ako priznal svojmu najbližšiemu kruhu, že agenda klimatických zmien v štýle WEF je „podvod“, ktorý nezachráni planétu.

Holandská vláda je však odhodlaná pokračovať vo svojom zlovestnom pláne zosúladenom s agendou WEF Klausa Schwaba.

Ministerka pre dusík Christianne van der Walová oznámila, že vláda uskutoční „povinné odkúpenie“ fariem veľkých producentov emisií dusíka ako súčasť „dobrovoľnej“ jednorazovej ponuky, uviedla agentúra Bloomberg. Farmárom bude podľa vládneho plánu ponúknutá výkupná dohoda „vysoko nad“ hodnotu farmy.

Poľnohospodári však budú mať v tejto záležitosti len malé slovo. Chtiac-nechtiac ich vyhostia zo svojej poľnohospodárskej pôdy, pretože vláda farmy zatvorí a pôdu preklasifikuje na iné využitie.

Na nedávnom stretnutí s poslancami ministerka van der Walová tvrdila, že „lepšia ponuka nepríde“. V reakcii na toto rozhodnutie vlády výkonný riaditeľ spotrebiteľského výskumu Will Hild pre Daily Caller povedal: „Vojna holandskej vlády, ktorú vedie proti vlastným farmárom, aby presadzovala agendu Svetového ekonomického fóra, slúži ako ostré varovanie.

Občania ostatných krajín by mali byť ostražití voči snahám vlád a veľkých firiem z Wall Street, ako je BlackRock, ktoré presadzujú tie isté nebezpečné ciele „nulových emisií“ uhlíka v USA a inde v Európe.

Je nutné poukázať na obrovskú bezohľadnosť likvidácie farmárov počas najväčšej globálnej potravinovej krízy za posledné desaťročia. Pravdepodobne to zhorší infláciu cien potravín, ktorú už zažívame.

Vznikla nová politická strana pre ochranu farmárov

Politická strana s názvom BoerBurgerBeweging (BBB), čiže Hnutie Farmár-Občan, podporuje protesty a momentálne je pred budúcoročnými voľbami v prieskumoch na štvrtom mieste, informoval The Guardian.

Reforma „dusíkového zákona“ bude primárnym cieľom strany, ktorá sa štylizuje ako hlas pre núdznych, hovorí The Guardian.

Holandsko sa stalo po Spojených štátoch druhým najväčším vývozcom poľnohospodárskych produktov na svete a dodáva zeleninu pre veľkú časť západnej Európy, uviedol Washington Post.

Viac ako polovica holandskej pôdy sa využíva na poľnohospodárstvo. Okrem toho, na ďalších takmer 10 000 hektároch rastú plodiny v skleníkoch.

Napriek obmedzenej pôde a daždivému podnebiu umožnili Holandsku poľnohospodárske inovácie zamerané na menšiu spotrebu vody a zníženie emisií uhlíka stať sa hlavným vývozcom poľnohospodárskych a potravinárskych technológií.

Ako už predtým informoval Slay News, holandský politik v júli varoval, že holandská vláda plánuje skonfiškovať farmy.

Holandský opozičný líder Geert Wilders zverejnil bombastický list, v ktorom ukazuje, že vláda chce využiť vyvlastnenú poľnohospodársku pôdu na výstavbu migračných centier pre žiadateľov o azyl.

Wildersom zverejnený list od provinčnej vlády Flevolandu uvádza, že vláda zriadi „registračné centrum pre žiadateľov o azyl“ na poľnohospodárskej pôde vyvlastnenej ničivými zákonmi o dusíku.

Krok ku konfiškácii fariem tak prichádza v čase, keď Holandsko, podobne ako zvyšok Európy, trpí najvyšším nárastom cien potravín za posledné desaťročia.

Zdroj: newspunch.com, Spracoval: Badatel.net

** súvisiace články:

By ARCHA

Secured By miniOrange