Globálne dlhové trhy sa lámu – od Japonska po Britániu kolabujú penzijné fondy i dlhopisy

(Mike Adams, Natural News) Globálny dlhový trh je rádovo väčší ako akciový trh. Dlhové nástroje na celom svete aktuálne takmer dosiahli bod zlomu.

Príčinou tohto stavu je neustále zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnych bánk v tomto roku v kombinácii so zdanlivo nekonečným tlačením peňazí a inými katastrofálnymi fiškálnymi politikami.

Pretože hodnoty dlhopisov majú inverzný vzťah s úrokovými sadzbami, keď úrokové sadzby rastú, hodnota dlhopisov a iných už vydaných dlhových nástrojov klesá, keďže sa viac oplatí vložiť peniaze do banky na termínovaný vklad, než kúpiť dlhopis s nižším fixným výnosom.

S každým zvýšením sadzieb centrálnych bánk sa hodnoty dlhopisov znižujú, pričom investori do dlhopisov zaznamenávajú značné straty, čo následne vedie ku znižovaniu počtu potenciálnych kupcov, ktorí sú ochotní tieto dlhopisy vlastniť.

Ako hovorí investor Larry McDonald v článku na portáli Marketwatch, „veci sa lámu“:

„McDonald poukázal na turbulencie na dlhopisových trhoch vo Veľkej Británii a uviedol, že vládne dlhopisy s 0,5% úrokom, ktoré sú splatné v roku 2061, sa v decembri obchodovali za 97 centov na dolár nominálnej hodnoty, v auguste za 58 centov a v posledných týždňoch už len za 24 centov.

Na otázku, či by inštitucionálni investori mohli jednoducho držať tieto dlhopisy, aby sa vyhli zaúčtovaniu strát (poznámka: zisk/strata sa zaúčtováva až pri predaji), povedal, že kvôli výzvam na dodatočné vyrovnanie pri derivátových kontraktoch boli niektorí investori nútení predávať a utrpieť tak obrovské straty.

McDonald ďalej povedal, že ak americký Federálny rezervný systém (FED) zvýši sadzbu federálnych fondov o ďalších 100 bázických bodov (1%) a bude pokračovať v znižovaní súvahových aktív súčasným tempom, tak zničí trh.“

Žiadni kupci vládnych dlhopisov v Tokiu

V Tokiu nedokázala Japonská centrálna banka (Bank of Japan) za posledné tri dni nájsť jediného kupca svojich 10-ročných vládnych dlhopisov.

Ako uvádza portál Zero Hedge: „Jednoducho povedané, ako súkromne poznamenal jeden skúsený burzový maklér, „už neexistuje hotovostný trh“.

Podľa Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities obchodníkom tiež chýba motivácia obchodovať s 10-ročnými dlhopismi, pretože očakávajú nárast úrokových mier v rámci agresívneho sprísňovania menovej politiky amerického FEDu.“

A netýka sa to len Japonska. Z toho istého článku vyberáme:

„Analytici z Bank of America tento mesiac varovali, že zmenšujúce sa objemy obchodovania na trhu amerických štátnych dlhopisov môžu byť jednou z najväčších hrozieb pre globálnu finančnú stabilitu.“

Inými slovami, schopnosť amerického ministerstva financií predať svoj vlastný dlh sa rýchlo zmenšuje.

V určitom bode nezostanú žiadni kupci a FED sa bude musieť stať kupujúcim poslednej inštancie. Kupovanie vlastného dlhu sa však rovná masívnemu tlačeniu peňazí, čo spustí poslednú špirálu menového kolapsu, ktorá zrazí Ameriku na kolená.

Guvernér Bank of England varuje investorov, že majú tri dni na predaj

Ako sme už písali v nedávnom článku, guvernér Britskej centrálnej banky (Bank of England), Andrew Bailey, aby nezostal pozadu v oblasti gombíkov finančnej paniky, práve varoval investorov, že majú tri dni na predaj svojich dlhopisov.

Bank of England sa totiž plánuje stiahnuť a prestať so skupovaním všetkých zlyhávajúcich dlhopisov, ktoré financujú penzijné fondy v Spojenom kráľovstve.

„Moja správa zainteresovaným fondom a všetkým firmám je, že momentálne máte tri dni,“ povedal Bailey v utorok.

Tým v podstate nastavil odpočítavací časovač na masívnej dlhovej bombe, ktorá vybuchne, len čo Bank of England prestane nakupovať všetky zlyhané dlhové nástroje, ktoré podporujú celý britský dôchodkový systém.

A aké je vysvetlenie, prečo sa to deje?

Výkyvy na trhu presiahli záťažové testy bánk,“ vysvetlil Bailey, čo v podstate znamená niečo v zmysle: „Nikdy sme nepredpokladali taký veľký krach a nemôžeme ho zastaviť.

Ukazuje sa, že britské dôchodky smerujú ku kolapsu. Bank of England je v núdzovom režime prežitia a aj euro má každým ďalším dňom hlbšie problémy. Ako povedal Gregory Mannarino v nedávnom videu analyzujúcom trh: „Podľa Medzinárodného menového fondu (MMF), jednej z mnohých inštitúcií, ktoré teraz bijú na poplach pred zrýchľujúcim sa pádom globálnych dlhových nástrojov, trh s dlhopismi je momentálne veľmi blízko krachu.

Americký FED bude dovtedy zvyšovať sadzby, kým sa Európa nezlomí

Napriek všetkým škodám napáchaným na trhu s dlhopismi je americký FED pevne odhodlaný zvyšovať úrokové sadzby, až dokým sa európske finančné nástroje nezlomia.

Ako vysvetlil Tom Luongo v nedávnom rozhovore, americký FED je vo vojne s európskymi globalistickými bankármi a využíva úrokové sadzby ako zbraň na kolaps európskeho priemyslu a finančnej solventnosti.

V uvedenom rozhovore prirovnal túto akciu FEDu k chemoterapii: „Je to otrava celého pacienta (svetová ekonomika) s cieľom odstrániť nádor (európski socialistickí bankstri). Rovnako ako pri chemoterapii je liečba často horšia ako choroba, pretože politika FEDu zničí americkú ekonomiku (a nakoniec aj americký akciový trh) a zároveň spôsobí finančný chaos v celej Európe.

Víťazstvo“ môže prísť len za extrémne vysokú cenu, vrátane kolapsu akciového trhu, trhu s nehnuteľnosťami a trhu s dlhopismi.

Vyššia inflácia a vyššie úroky z úverov spôsobujú kolaps spotrebiteľského dopytu po tovaroch a službách. Ako uvádza Hellinic Shipping News, sadzby medzinárodnej nákladnej dopravy klesli o 75%.

Z uvedeného článku vyberáme:

Transpacifické prepravné sadzby klesli zhruba o 75% v porovnaní s úrovňou spred roka. Dopravný priemysel zápasí so slabším dopytom, pretože veľkí maloobchodníci rušia objednávky u výrobcov a zintenzívňujú úsilie o zníženie zásob.

Spoločnosť FedEx Corporation nedávno oznámila, že zruší lety a zaparkuje svoje nákladné lietadlá z dôvodu prudkého poklesu objemu prepravy.

Západu dochádzajú zdroje a peniaze, kolaps je neodvratný

Ukazuje sa, že Západu došli peniaze na stimuly a je príliš zadlžený. Ľudia teraz prudko obmedzujú nákupy, čo spôsobuje prudký pokles maloobchodnej aktivity a následné výrobné objednávky. To povedie k tomu, že zamestnávatelia v nasledujúcich mesiacoch prepustia množstvo zamestnancov, čím sa zvýši nezamestnanosť na celom Západe.

Keď sa trhy zrútia, väčšina ľudí príde o svoje investície a dôchodky, čo spôsobí vlnu protestov, ktorá vypukne v mestách po náraste masovej chudoby a hladu.

Tomuto kolapsu sa nedá vyhnúť. Už sa to dalo do pohybu a teraz môžeme len sledovať, ako sa to bude odohrávať, ako sa bude rúcať celý západný finančný systém (a celé národy), pričom masy ľudí budú živoriť na špinavých uliciach, bez domova, bez peňazí a bez nádeje.

V Nemecku ľudia vo vidieckych oblastiach už zháňajú konský trus, ktorý by mohli pre zahriatie sa spáliť v kachliach na drevo.

Ak im dôjde konský trus, možno začnú spaľovať svoju menu. Čoskoro aj tak bude bezcenná.

Historické cykly sa zosynchronizovali a vytvoria matku všetkých finančných krachov

Sledujeme, ako sa to všetko odohráva v reálnom čase, pričom nie je náhoda, že sa nachádzame priamo v bode kulminácie cyklov kolapsu, ktoré predpovedal Aaron Brickman v predchádzajúcom rozhovore pre stránku Natural News (túto nedeľu večer sa opäť pripája, aby informoval o aktuálnej situácii).

Medzitým tu je analýza toho, čo sa práve deje:

  • Globálne dlhové trhy sú na pokraji kolapsu.
  • Trh s dlhopismi sa topí, niektoré dlhopisy majú 75% straty.
  • Bank of England varuje investorov, že majú 3 dni na predaj aktív.
  • 10-ročné japonské vládne dlhopisy nemajú žiadnych kupcov.
  • Ruské jednotky prúdia do Bieloruska nákladnými vlakmi.
  • Rusko sa pripravuje na masívny útok na Ukrajinu.
  • Tulsi Gabbardová opúšťa démonickú stranu amerických demokratov a kritizuje ich šialenstvo.
  • Pfizer priznáva, že covidové vakcíny neboli nikdy testované na prenos vírusu (bol to podvod).
  • Pentagón hovorí, že pri narukovaní do armády sa počíta len biologické pohlavie, preto všetci, ktorí sa narodili ako muži, sa musia zaregistrovať.
  • Francúzska benzínová polícia vám nedovolí natankovať, ak nádrž vo vašom aute nie je takmer prázdna.
  • Nemecko spáli 800 miliónov rúšok, aby vyprodukovalo teplo (konečne pre rúška našli užitočné využitie).
  • Európania v panike vykupujú palivové drevo.
  • Niektorí Nemci zbierajú konský trus, aby ho spálili na teplo.

Celú analýzu aktuálneho diania vo svete vo forme podcastu Situation Update stránky Natural News si môžete vypočuť v tomto videu: (video v prevzatom článku – linka je dole)

* prevzaté z badatel.net

By ARCHA

Secured By miniOrange