Presne takto to vždy dopadne, keď je obranný priemysel bez centrálneho dozoru. Generál vo výslužbe Jozef Viktorín (Republika) takto na sociálnej sieti komentoval bombardovanie ruského mesta Belgorod ukrajinskými silami.
Zdôraznil, že vo vojenskom konflikte sú vojenské akcie súčasťou vojenského života. Tak to bohužiaľ chodí. Avšak ukázalo sa, že Slovensko nemá tak čisté ruky, ako sa to snažia médiá a hlavne politici bývalej vládnej garnitúry prezentovať. Prečo? Vyzerá to tak, že použité bomby pochádzajú pravdepodobne od nás zo Slovenska.
Áno, obchod zo zbraňami bol, je a bude vždy lukratívny. Vedel by o tom prednášať ex minister vojny Naď, pripomenul fakty.
Pri téme spomínaného bombardovania je teraz úplne jedno, či sme bomby dodali priamo alebo cez Českú republiku. Generál si myslí, že podstata je inde. Podstata je v tom, že tí z OĽaNO a ich ‘kamaráti’, čo predtým imitovali vládnutie, na bezpečnosť Slovenska a jeho občanov vôbec nehľadeli. Inak povedané – bolo a je im jedno, ako bezpečná je Slovenská republika.
Upozornil, že takýmito svojimi rozhodnutiami sa síce zapáčili Bruselu a asi aj Washingtonu, ale nič netušiacich občanov SR hodili cez palubu. A čo je ešte smutnejšie a zásadnejšie – vystavili ich nebezpečenstvu možnej odvety. Tak totiž fungujú nepísané zákony vojenských konfliktov.
V závere statusu zdôrazňuje, že sa ukazuje, že práve obchod so zbraňami musí byť pod prísnou kontrolou štátu, ktorý musí byť garantom bezpečnosti.
„Toto hovorím dlhodobo. Ono práve v takýchto situáciách platí viac ako inokedy, že peniaze mier neprinesú. A môže mi každý veriť, že občania si mier želajú viac než kedykoľvek predtým. To nie je o Ukrajine. To je o Slovensku a o všetkých jeho občanoch, ktorí majú svoj vlastný rozum“, zakončil kritický apel gen.Viktorín.
ZDROJ: FB Jozef Viktorín
poznámka: Jediným zdrojom stability spoločnosti bol fakt, že existovala vnútorne neutrálna sila – ARMÁDA. Likvidáciou armády politická “elita” v tesnej kooperácii s civilnou spravodajskou službou “sprivatizovala” donucovací aparát, obrátila “hore nohami” právo (polícia, prokuratúra a súdy), podriadila ich politickým záujmom a NAPLNO ich použila proti civilnému obyvateľstvu. To po prvé. Po druhé – likvidáciou vojenských súdov civilná spravodajská služba, politici a právnici (polícia, prokuratúra, súdy) získali pre seba v spoločnosti STATUS NEDOTKNUTEĽNOSTI a BEZTRESTNOSTI (odvtedy “kontrolujú a vyšetrujú sami seba…”). Úrad špeciálnej prokuratúry je vynález trestnoprávneho dozoru nad politikmi, ktorí by nekonali v súlade s “agendou”. Zločinecký triumvirát politici – (ŠtB)SIS – polícia / prokuratúra / súdy v SR nemá kto kontrolovať ani poraziť. Je čas uvažovať nad obnovením plnohodnotnej Armády SR, plnohodnotných vojenských súdov a vojenské spravodajstvo zamerať AJ NA KONTROLU nad vyčíňajúcimi politikmi, policajtami, prokurátormi a sudcami (Roman MILIÁN)