Dr. Roger Watson uviedol, že keď videl titulok „Globálny nárast kardiovaskulárnych úmrtí“ v publikácii Global Health Now z 20. mája 2023 (vydávanú Bloombergovou fakultou verejného zdravotníctva pri Univerzite Johna Hopkinsa), rozžiarili sa mu oči.
Premýšľal, či sa v článku bude písať aj niečo, čo je kritické voči vakcínam proti Covid-19?
Dr. Watson, ktorý je akademikom a dekanom ošetrovateľstva na Johozápadnej medicínskej univerzite v Číne a má doktorát z biochémie, povedal, že dúfa, že nájde nejakú zmienku o dobre známych vedľajších účinkoch covidových vakcín súvisiacich s kardiovaskulárnym systémom.
Premýšľal, či existuje aspoň najmenšia obava, že prostredníctvom pokračujúcej aplikácie vakcín si ľudia vytvárajú základy pre nepriaznivé zdravotné následky do budúcnosti? Ale nie, nič také v tom článku nebolo.
V článku The Daily Skeptic sa uvádza:
Publikácia Global Health Now sa odvoláva na novú správu Svetovej federácie srdca z roku 2023 s názvom „Konfrontácia so svetovým zabijakom číslo jedna“, v ktorej sa uvádza, že za posledných tridsať rokov došlo k obrovskému nárastu (viac ako 60%) kardiovaskulárnych ochorení a že kardiovaskulárne úmrtia zostali hlavnou medzinárodnou príčinou úmrtí. Prinajmenšom „vrahom číslo jeden“ nebol Covid-19.
Vzhľadom na to, že správa bola zverejnená tento rok, možno by človek predpokladal, že v nej budú zahrnuté aj údaje od zavedenia vakcín proti Covid-19 začiatkom roku 2021. No mýlil by sa. Prezentované grafy, možno pohodlne, zavedú čitateľa len do konca roku 2018.
Správa sa zmieňuje o tom, že kardiovaskulárne ochorenia sú zodpovedné za 20,5 milióna úmrtí v roku 2021, ale poznámka pod čiarou k tomuto bodu obsahuje mimoriadne mätúce tvrdenie, že: „Táto správa sa z veľkej časti spolieha na údaje za rok 2019, keďže ide o posledný rok s úrovňou rozčlenenia potrebnou na uskutočnené analýzy.“
Možnej súvislosti medzi srdcovými úmrtiami a covidovými vakcínami sa všetci vyhýbajú ako čert krížu
Je to takmer ako keby sa vyhýbali akémukoľvek skutočnému skúmaniu údajov dostupných po roku 2019, s ktorými by sa dali porovnávať údaje v rokoch 2020, 2021 a neskôr. Covid-19 sa spomína iba v troch bodoch o tom, ako zastavil poskytovanie zdravotných služieb na celom svete.
Správa zhŕňa svoj pohľad na dôsledky pandemických obmedzení v ďalšom mimoriadnom vyhlásení:
„Uznávame, že Covid-19 mal významný vplyv na kardiovaskulárne ochorenia, no z dôvodu obmedzených údajov je to mimo rozsahu tejto správy.“
Skutočne hovoria o „obmedzených údajoch“, pričom British Heart Foundation (Britská nadácia pre srdce) nie je žiadna malá bezvýznamná organizácia. Dokonca sama predtým oznámila nárast úmrtí na srdcové choroby v domácom prostredí už v roku 2020. Bolo to počas lockdownov a pred zavedením vakcín proti Covid-19.
Márne sme hľadali akúkoľvek zmienku o pravdepodobnom účinku covidových vakcín na kardiovaskulárne ochorenia, čo je opäť mimoriadne vzhľadom na dobre zdokumentovanú súvislosť, opäť s láskavým dovolením British Heart Foundation.
Na začiatku správy sa odkazuje na článok v časopise Journal of the American College of Cardiology (JACC – Žurnál americkej komory kardiológie) s názvom „Globálne zaťaženie rizikami kardiovaskulárnych chorôb “, ktorý sa používa na podporu tvrdenia o 20,5 milióna úmrtí na kardiovaskulárne choroby v roku 2021.
Opäť by sme čakali, že sa dozvieme niečo o úmrtiach na kardiovaskulárne choroby po zavedení vakcín proti Covid-19. No opäť by sme sa mýlili.
V článku sa neuvádza žiadny konkrétny odkaz na číslo 20,5 milióna, ale poskytuje tabuľku s rádovo 18 príčinami kardiovaskulárnych úmrtí v roku 2021 a potom pokračuje diskusiou o pravdepodobných základných príčinách, ako je strava, znečistenie ovzdušia a fajčenie.
Uhádli ste – zase žiadna zmienka o vakcínach proti Covid-19. Pravdepodobný vplyv covidu na úmrtia na kardiovaskulárne ochorenia sa samozrejme zvažuje. Napríklad, že Covid-19 môže vyvolať akútne kardiovaskulárne príhody, ako sú infarkty myokardu alebo mŕtvice.
Nachádza sa tam aj jeden veľmi znepokojujúci odsek:
„Pandémia koronavírusu mala za následok globálne zníženie znečistenia ovzdušia a zníženie cestnej a leteckej dopravy. Hoci je náročné zopakovať túto skúsenosť ako stratégiu pre zlepšenie verejného zdravia, táto skúsenosť posilnila uskutočniteľnosť rozsiahlych opatrení na boj proti nepriaznivým zdravotným následkom znečistenia ovzdušia.“
Nemyslíme si, že je ťažké pochopiť, čo tým autori článku JACC v skutočnosti myslia – opakovanie lockdownov aj v iných situáciách než len pri vírusovej pandémii.
Záver
Zdá sa, že napriek hromadiacim sa dôkazom o škodlivých vedľajších účinkoch vakcín proti Covid-19, ako sa napríklad ukázalo v prieskume po preočkovaní z Izraela, sú tieto vedľajšie účinky bagatelizované a do značnej miery ignorované.
Namiesto toho mnoho medicínskych výskumníkov, ktorí si zrejme uvedomujú svoju závislosť na financovaní od farmaceutického priemyslu, preto radšej „nič nevidia a nič nepočujú“.
AUTOR: Niamh Harris
* zdroj: BadatelNet
pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz