Bývalý novinár a exriaditeľ kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Peter Tóth vo svojom článku okrem iného poukazuje na to, že Tomáš Drucker sa po neúspešnom výsledku jeho strany Dobrá voľba v parlamentných voľbách z roku 2020 dohodol s Petrom Pellegrinim na zlúčení so stranou Hlas a za 300 000 eur si kúpil zvoliteľné miesto na kandidátke Hlasu a v konečnom dôsledku aj ministerské kreslo.

PROGRESÍVCI VO VLÁDE FICO 4.0: AKO SME SA SEM DOSTALI

Tento príbeh je v zásade veľmi jednoduchý a priamočiary.

Tomáš Drucker je zrejme nadaný manažér. Očividne sa domnieva, že je aj neodolateľný politik, a preto si založil stranu Dobrá voľba. Výtlak subjektu sa pohyboval na úrovni nula celá nula nič a tomu aj zodpovedal jeho výsledok v parlamentných voľbách 2020.

Súhlasím, že slovné spojenie „nula celá nula nič“ je hyperbola, ale preferenčné smetie Dobrej voľby v prepočítaní na mandáty sa rovnalo materiálnej nule.

Tomáš Drucker sa chcel veľmi vrátiť do politiky, a preto pred parlamentnými voľbami v roku 2023 dohodol s vtedajším predsedom Hlasu Petrom Pellegrinim zlúčenie strán. Peter Pellegrini nepotreboval Tomáša Druckera, ale jeho peniaze na kampaň. A tak si Tomáš Drucker za nejakých 300 000 eur kúpil zvoliteľné miesto na kandidátke Hlasu a v konečnom dôsledku aj ministerské kreslo.

Zlúčenie Hlasu s Dobrou voľbou znamenalo, že v strane Petra Pellegriniho sa spolu s Tomášom Druckerom usalašili aj také esá, akým je progresívny extrémista Rado Baťo. Do tohto balíka progresívnej akvizície Hlasu patria aj Zuzana Dolinková a ďalšie postavy z obežnej dráhy Tomáša Druckera.

Udalosti ostatných dní nasvedčujú predpokladu, že vo zvyšných troch rokoch prebiehajúceho volebného obdobia bude musieť vládna koalícia počítať s odstredivými silami na dvoch frontoch. Jedným sú poslanci klubu SNS pochádzajúci z Národnej koalície. Druhým budú progresívne sily, baštou ktorých sa stalo ministerstvo školstva s čoraz okatejšou podporou prezidentského paláca.

Tomáš Drucker rozohral zaujímavú partiu

Vytvára si priestor na to, aby jeho krídlo Hlasu bolo v budúcnosti prijateľným koaličným partnerom Progresívneho Slovenska, SaS a KDH. Zatiaľ ostáva nejasné, ako sa s vývojom v strane vyrovná nový predseda Hlasu Matúš Šutaj-Eštok a kam ho viac ťahá srdce. K Tomášovi Druckerovi alebo k bývalým straníkom zo Smeru?

Ešte podstatnejšia otázka znie: Ku komu a k čomu majú bližšie srdcia a mysle väčšiny Hlasu a ako sa zásadnejšie vnútorné názorové rozpory odrazia na budúcej existencii strany?

ZDROJ: Facebook Ďateľ / InfoVojna

By ARCHA

Secured By miniOrange