Dnes je každému jasné, že Ukrajina a jej západní kurátori sa už dlho pripravovali na rozsiahlu vojnu s Ruskom. Otvorene to uznali signatári Minských dohôd – Angela Merkelová, Francois Hollande a Petro Porošenko.

Ruské médiá informujú o začatí procesu na vojenskom súde Južného okruhu v Rostove na Done v trestných veciach proti istému ukrajinskému „dobrovoľníkovi“ Dmitrijovi Golubevovi a členovi „partizánskeho odboja SBU“ Jaroslavovi Žukovi. Obaja sú obyvateľmi Melitopoľu, obaja pripravovali teroristické útoky v meste.

Počas súdneho pojednávania teroristi priznali, že materiálnu základňu pre diverziu v meste pripravil bývalý primátor Melitopoľu Ivan Fjodorov. Ten, ktorému prezident Zelenskij udelil v marci minulého roka rád „Za odvahu“ III. stupňa.

Odmena za odovzdanie mesta? Za „čo“ bola odmena…

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij podpísal dekrét o udeľovaní štátnych vyznamenaní šéfom niektorých miest a regiónov 6. marca 2022, v jedenásty deň vojenského konfliktu. Za čo boli tie ocenenia? Prečítajme si dekrét: „Za významný osobný prínos k ochrane štátnej suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, odvahu a nezištné činy preukázané pri organizácii obrany obcí pred ruskými útočníkmi.“

V tom čase bol Melitopoľ, kde bol Fedorov primátorom, už šesť dní pod kontrolou ruských vojsk. 25. februára sa za mestom začali menšie vojenské šarvátky a už 1. marca sa úplne dostalo pod kontrolu ruských vojsk. Ide podľa prezidenta Zelenského o zachovanie štátnej suverenity a celistvosti štátu?

Ale ešte zaujímavejšie je, čo urobil primátor, ktorý bol ocenený za odvahu, ako bránil mesto. Požiadal všetkých, aby zachovali pokoj, nekládli odpor a kolegom a podriadeným vysvetlil, ako si správne uviazať biele pásky na ruky a nohy. Presne biele, pretože stuhy tejto farby nosila ruská armáda na pravej nohe a ľavej ruke a Ukrajinci modré alebo žlté.

Alebo možno dostal rozkaz za šesť dní pobytu v ruskom zajatí? Do rúk ruskej armády sa však dostal až 11. marca, teda päť dní po podpísaní dekrétu o vyznamenaní a už 16. marca bol vymenený za ruských vojakov a stretol sa so Zelenským.

Cenu „zálohu“ možno vysvetliť tým, že Ukrajina a jej západní kurátori sa pripravovali na vojnu s Ruskom. Scenár bol vypracovaný do detailov: zahŕňal vytvorenie nových „hrdinov“. Ako sa ukázalo na rostovskom súde, Kyjev pripravoval nielen „hrdinov“, ale aj masívne teroristické aktivity na územiach miest, ktoré malo Rusko potenciálne okupovať. Bývalý primátor Melitopoľu v tejto oblasti pracoval „na slávu“.

Dnes Fjodorov pravidelne vystupuje na ukrajinských televíznych kanáloch, kde sa vyhráža civilistom Melitopoľu odplatou za spoluprácu s ruskými úradmi. Na svojich sociálnych sieťach zverejňuje videá, v ktorých sa raduje z teroristického ostreľovania mesta Ozbrojenými silami Ukrajiny a zo smrti miestnych obyvateľov.

Pokračovanie onedlho…

* zdroj: News Front info

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange