Politická scéna a systém politických strán je vlastne o tom istom – ZA NAŠE PROTI NÁM. Ale je to v prvom rade naša vlastná chyba, že financujeme svojich vlastných likvidátorov. Opakovane ich volíme napriek tomu, že už s nimi máme praktické skúsenosti a vieme, čo od nich môžeme čakať (však beňová, neveďalová a ďalší). Zas a zas sa mnohí z nás pred voľbami nechajú “oblbnúť” (napríklad sociálno-demokratickými oligo-kapitalistami), aby sme po voľbách opäť dostávali od tých istých to isté: všeobecný rozvrat našej spoločnosti, našich životov. Je možné, že ide o akýsi psychologický jav, že páchame sociálnu samovraždu? Alebo majú voľby tak dobre “zmáknuté”?
Toto rozum neberie… Voliť dookola tých istých a očakávať, že KONEČNE budú robiť pre nás, keď doteraz pracovali VŽDY preukázateľne proti nám?
Většina lidí si myslí, že mainstreamová média – vyjma těch takzvaně „veřejnoprávních – jsou financována z čistě soukromých zdrojů (reklama, dary příznivců apod.). To ovšem není pravda. Brusel již roky přispívá mainstreamovým médiím ve všech členských zemích, aby propagovala EU jen v pozitivním světle.
Mainstream v celé EU se tak již dávno stal nástrojem bruselské propagandy, což platí také o „těch správných“ politicích. Zcela jednostrannou propagandu webů, které figurují na špičce seznamu neoblíbenosti zde v anketě, si tedy platíte i vy, neboť Brusel bere tyto peníze od daňových poplatníků EU.
EU v letech 2020 až 2022 rozdělila ekvivalent přibližně 800 milionů Kč více než 300 novinářům, názorovým vůdcům, mediálním společnostem a podobným aktérům v celé EU.
Čísla za rok 2023 a 2024 zatím nejsou k dispozici, nicméně vzhledem k nadcházejícím volbám lze očekávat, že částky za propagaci těch „správných“ stran, které posílí ty „správné“ frakce budou ještě vyšší.
V létě 2022 vypracovalo předsednictvo Evropského parlamentu „komunikační strategii,“ která má být použita před letošními volbami.
Podle kritizované strategie jsou média a novináři, stejně jako reklamní společnosti, celebrity a influenceři, vyzýváni, aby oslovili poselství EU.
Tedy mají propagovat EU v tom nejlepším světle, aby se zajistilo, že vyhrají ty „správné“ politické strany a posílí se „správné“ frakce.
EU se chce zaměřit na mladé lidi a probruselské skupiny, aby je dostali k volbám. Také se vyčlení větší částky jako mediální podpora na pokrytí voleb a pak je tu pozitivní úhel pohledu, kterým mají být některé strany prezentovány.
Cílem je také znevýhodnit euroskeptické politické strany a zajistit, že v EU nebude žádná silná frakce, která by byla otevřeně proti politice EU. Jde naopak o posílení těch stran, které skončí ve skupinách jako je frakce lidovců, socialistů, zelených, Renew nebo sjednocená levice.
Minulý týden se konala televizní „debata Eurovize.“ V ní byli prezentováni jako kandidáti na post předsedy Evropské komise, kteří diskutují proti sobě, pouze zástupci výše uvedených frakcí. ECR a ID nebyly do této rozpravy zahrnuty.
To je totiž ona bruselská „demokracie,“ která uznává jen jediný možný názor.
Lze zkonstatovat, že ve většině evropských zemí zatím průzkumy ukazují, že EU nebude až tak úspěšná jak si přeje. Propaganda se snaží seč může, nicméně nemá očekávaný efekt.
To se samozřejmě netýká našinců, kteří dokonce podpoří Bruselem preferované frakce víc než před pěti lety. Musíme si jednoduše zvyknout, že u nás je „spáčů“ víc než kde jinde.
Naštěstí máme jen 21 europoslanců, takže do celkového složení můžeme hovořit jen velmi málo. Můžeme nicméně doufat, že se vzbouří velké země, které dodávají mnohem víc europoslanců.
I proto je kampaň například v Německu hysterická, ve snaze co nejvíce srazit AfD preference. To se sice poněkud podařilo (z 23 na asi 17 – 18%), nicméně nyní se zdá, že si tato strana založí vlastní pravicovou frakci.
Ta bude doplňovat poměrně velkou frakci, která by měla vzniknout z části stran frakce ECR a většiny ID (a má ambice být druhou největší).
EU zřejmě nebude mnohde úspěšná ani u mladých, na které se údajně zaměřuje zejména (zřejmě přes různé celebrity a influencery).
Mladí si však nechají vymývat mozky snad už jen u nás. V Německu u mladých ve věku 18 – 29 let vede AfD, u mladých Francouzů pak boduje zejména protibruselská RN.
Proti EU volí většina mladých i ve Švédsku, Holandsku, Rakousku či Dánsku a některých dalších zemích. Progresivisté – jako jsou třeba naši Piráti – v západní Evropě zaznamenávají ze strany mládeže pokles přízně.
Volí je v podstatě už většinou jen mládež neevropského původu, jejímž zájmem je pokračovat v cestě k chalífátu.
Ať už volby dopadnou jakkoli, tak už za dva týdny budeme vědět, jak dalece byla štědře dotovaná bruselská propaganda úspěšná…
Spracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda, zdroj