Bill Gates: „Energetická kríza ničiaca európsku ekonomiku je dobrá vec!“
(Belle Carter, Natural News) Veľký technologický magnát Bill Gates nedávno povedal, že európska energetická kríza, ktorú priniesla rusko-ukrajinská vojna, je vlastne dobrá vec.
„Je to dobré z dlhodobého hľadiska, pretože ľudia nebudú chcieť byť závislí na ruskom zemnom plyne – takže prejdú na nové energetické prístupy rýchlejšie,“ povedal Gates, keď v rozhovore pre stanicu CNBC propagoval svoju investičnú spoločnosť na klimatické technológie Breakthrough Energy Ventures (jadrom ktorej je uhlíková daň).
Miliardár a popredný americký vlastník poľnohospodárskej pôdy povedal, že je dôležité nájsť ne-ruské zdroje uhľovodíkov.
Dnes sú v prevádzke uhoľné elektrárne a rôzne iné neekologické veci, „pretože udržiavať ľudí v teple a udržiavať tieto ekonomiky v slušnom stave je prioritou“.
Podľa Gatesovej prezentácie „State of the Energy Transition“ (Štádium energetickej transformácie) by malo byť zodpovednosťou krajín ako USA úplne „dekarbonizovať všetky sektory hospodárstva“.
Poznamenal, že krajiny v Európe a Severnej Amerike zamorili atmosféru uhlíkom, aby dosiahli prosperitu. Je preto nereálne a nespravodlivé očakávať od všetkých ostatných krajín, že sa vzdajú pohodlnejšieho života len preto, lebo sa ukázalo, že uhlík zmenil klímu.
„Nemyslím si, že trh sám o sebe môže v priebehu niekoľkých desaťročí vyvolať reset celej ekonomiky. Potrebujeme plán na urýchlenie procesu,“ povedal.
Nezávislé médium WND uviedlo, že Gatesov prístup je podobný prístupu prezidenta Joe Bidena, ktorý tlačí spotrebiteľov k ultra-drahým elektrickým vozidlám, ktoré však momentálna kapacita americkej elektrickej siete nie je schopná zvládnuť.
Za Bidenovho režimu sa benzín pre autá v niektorých mestách vyšplhal na 1,84 dolárov za liter (pre Američanov je to šialená cena), pričom sa očakáva, že ceny zemného plynu počas nadchádzajúcej zimy explodujú.
Telekomunikácie môžu byť vypnuté, mediálne siete sa pripravujú na zimné výpadky
Mobilné, mediálne a televízne siete v Európe sa medzitým pripravujú pre prípad, že by sa v nadchádzajúcej zime zaviedol prídelový systém na energie. (Súvisiace: Európske telekomunikačné siete môžu byť túto zimu vypnuté kvôli energetickej kríze.)
Predstavitelia telekomunikačného priemyslu sa obávajú, že krutá zima otestuje európsku telekomunikačnú infraštruktúru a prinúti spoločnosti a vlády, aby sa pokúsili zmierniť vplyv energetickej krízy.
Podľa agentúry Reuters štyria vedúci pracovníci z priemyslu telekomunikácií priznali, že v mnohých európskych krajinách nie je dostatok záložných systémov na zvládnutie rozsiahlych výpadkov elektriny, čo zvyšuje vyhliadky na výpadky mobilných telefónov.
Mnohé krajiny, vrátane Francúzska, Švédska a Nemecka, sa snažia zabezpečiť, aby komunikácia pokračovala aj v prípade, že výpadky prúdu vyčerpajú záložné batérie nainštalované na tisíckach mobilných antén rozmiestnených po ich územiach.
Medzitým mediálny gigant British Broadcasting Corporation (BBC) už pripravil „tajné scenáre“, ktoré sa odvysielajú, ak by nedostatok energie spôsobil výpadky prúdu alebo plynu v nadchádzajúcom chladnom období.
Podľa BBC scenáre určujú ako upokojiť verejnosť v prípade, že „veľká strata energie“ spôsobí zlyhanie telekomunikačných sietí, prístupu na internet, bankových systémov alebo semaforov v Anglicku, Walese a Škótsku.
Jeden z navrhnutých scenárov obsahuje varovania, že výpadok môže trvať až dva dni, pričom nemocnice a polícia sú vystavené „extrémnemu tlaku“.
Ďalší hovorí: „Vláda dúfa, že dodávka elektriny bude obnovená v priebehu nasledujúcich 36 až 48 hodín. Rôzne časti Británie začnú dostávať prerušované dodávky ešte predtým.“
Záver
Ďalšie príbehy súvisiace s ubúdajúcimi zásobami energií si môžete pozrieť na stránke EnergySupply.news.
Tiež si pozrite nasledujúce video, ktoré hovorí o masívnych protestoch proti extrémistickým „progresívnym“ politikám, ktoré viedli k energetickej kríze v Európe (video je v pôvodnom článku, je v angličtine):
* zdroj
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz