Mylne je predpokladané, že po porážke prezidenta Zelenského v Donecku a Luhansku, Chersone a Záporoží boje na Ukrajine skončia. V reakcii na odpor, s ktorým sa Moskva stretla pri vykonávaní rezolúcie Bezpečnostnej rady č. 2202 prezident Putin uviedol, že ešte musí oslobodiť Odesu a anektovať Podnestersko. A tu je to, o čo sa usiluje Pentagón. Od roku 2019 pripravuje druhé kolo v Moldavsku. Ale nie na ochranu Ukrajincov a Moldavcov, ale aby stiahol tri kože z vlastných spojencov.
Podľa tvrdení Severoatlantickej aliancie, o ktorých informovali západné agentúry, je ukrajinský ľud jednotný a odoláva vďaka západným zbraniam. Údaje Mosadu zverejnené na webovej stránke Hürseda Haber však naznačujú, že to ani zďaleka nie je pravda.
mŕtvi | 157 000 | 18 480 |
zranení | 234 000 | 44 400 |
zajatí | 17230 | 323 |
Stratené vrtuľníky | 212 | 56 |
Stratené obrnené vozidlá | 6 320 | 889 |
Stratené delostrelecké systémy | 7 360 | 427 |
Stratené systémy protivzdušnej obrany | 497 | 12 |
Tento jav nie je nový a neprekvapuje ma. Počas vojny v Kosove som denne vydával bulletin, v ktorom sa miešali správy západných tlačových agentúr so správami balkánskych tlačových agentúr. NATO má bohaté skúsenosti s klamaním svojich občanov. Nejde o preháňanie, ale o bezohľadné klamstvá. Starší čitatelia si pamätajú, že týmto lžiam verili všetci na Západe vrátane tých, ktorí si ich vymysleli. Na konci konfliktu Aliancia veľkoryso súhlasila s tým, aby sa zvyšky srbskej armády (vtedy nazývanej „juhoslovanská armáda“) stiahli pod ochranu ruskej armády. Na prekvapenie všetkých sa mnohé tanky a lietadlá vynorili z podzemných úkrytov bez ujmy.
Samozrejme, vo vojne nie je možné presne vedieť, čo sa deje na bojisku. Armády počítajú vlastné straty, ale nevedia, kto z nich je nezvestný, zabitý alebo zranený, zajatý alebo utiekol. Dôstojníci sa vo vojne musia vždy rozhodovať bez presných štatistík na rozdiel od obdobia mieru.
Tak či onak, hoci všetky vlády vedia, že Rusko zvíťazilo a bude pokračovať v oslobodzovaní Novorossie až po Podnestersko, niektoré sa tvária a veria, že napadne Moldavsko rovnako ako Ukrajinu. A vôbec nevadí, že po rozpade ZSSR vyhlásilo Podnestersko nezávislosť, rovnako ako Krym. Hlavné je stále prezentovať Rusko ako dobyvateľa a tyrana, ktorý ničí všetko, čo mu stojí v ceste.
Treba tiež pripomenúť, že keď Moldavsko vyhlásilo svoju nezávislosť, vyhlásilo nemecko-sovietsky pakt z roku 1939, a najmä pripojenie Podnesterska k svojmu politickému celku, za neplatný. Napriek tomu krátko nato vyhlásilo, že Podnestersko považuje za svoje územie. V júni 1992 plukovník Howard J. T. Steers z americkej vojenskej rozviedky a zároveň poradca Atlantickej aliancie koordinoval vojenskú operáciu na dobytie Podnesterska. Neuspokojil sa pritom s malou moldavskou armádou, ale zmobilizoval rumunskú armádu a veľký počet rumunských zločincov.
Podnestersko bolo malé údolie s priaznivou mikroklímou, ktoré sovietsky vojensko-priemyselný komplex premenil na tajnú vojenskú základňu. Obývali ho preto domorodci aj početné rodiny sovietskych vedcov. Bránila ju malá základňa 14. sovietskej armády. Ruský prezident Boris Jeľcin odmietol brániť Podnestersko, rovnako ako odmietol pripojiť Krym k Ruskej federácii. Štrnásta armáda, teraz už ruská, v počte viac ako 1 000 mužov, dostala rozkaz nezasahovať. Niekoľko tisíc podnesterských žien však obliehalo vojenskú základňu. Ruská armáda po nich nestrieľala, nerešpektovala rozkaz prezidenta Jeľcina a nevpustila ich dnu. Požiadali o 1000 kalašnikovov, 1,5 milióna nábojov a 1300 granátov. Práve tento ozbrojený ľud odrazil rumunskú armádu pod vedením plukovníka Steersa.
O tejto porážke Severoatlantickej aliancie sa v Európe nikdy nehovorilo. Vedeli o nej len tí, ktorí tam boli . Táto porážka zasiahla preživších tak silno, že niektorí z nich prebehli na stranu nepriateľa. Stalo sa to napríklad Haroldu Jamesovi Nicholsonovi, šéfovi sekcie CIA, ktorý sa o niekoľko mesiacov neskôr pridal k ruskej KGB, kde sa stal jedným z najdôležitejších informátorov.
Podnestersko sa teraz vyhlasuje za jediného dediča Sovietskeho zväzu, zachováva jeho najlepšie postupy a vyhýba sa autoritárskym a byrokratickým aspektom.
Keď Rand Corporation plánovala súčasnú vojnu na Ukrajine, informovala o tom zástupcov v Kongrese. Stalo sa tak 5. septembra 2019. Boli vypracované dve správy . Vyplýva z nich, že cieľom operácie malo byť vyprovokovanie Ruska k nasadeniu ozbrojených síl mimo svojich hraníc, keď ich už nie je schopné brániť samo. Malo by byť preto donútené vstúpiť najprv na územie Ukrajiny a potom do Podnesterska.
To, čo robí Pentagon, by sa nemalo posudzovať z hľadiska situácie, ktorú si vymysleli západné tlačové agentúry, ale z hľadiska plánov Rand Corporation, v tomto prípade druhého kola vojny, ktoré by sa malo začať v Podnestersku, nie v Novorossiji.
Americký minister obrany generál Lloyd Austin naďalej nalieha na svojich spojencov, aby dodávali zbrane a muníciu, kým sa im nevyčerpajú (a preto potrebujú jeho ochranu ešte viac). Zároveň ich núti, aby súhlasili so zmenou zásad fungovania NATO. NATO sa teraz môže stať „koalíciou ochotných“ v prípade operácií, ktoré nie sú uvedené v článku 5 (t. j. nereagujú na agresiu voči niektorému z jeho členov). Nie je to nič nové. Bolo to tak už v prípade operácie proti Líbyi. Vtedy sa členovia Aliancie, ktorí boli proti vojne, držali bokom, zatiaľ čo iní, ako napríklad Katar, sa na nej zúčastnili. Tentoraz bude NATO konať bez toho, aby porušilo svoju vlastnú chartu. V praxi to znamená, že Atlantická rada stratila svoju moc. Spojenec sa už nemôže postaviť proti tomu, aby NATO išlo do vojny, pretože USA aj tak použijú prostriedky NATO spolu s „koalíciou ochotných“.
Porážka Ukrajiny, ktorá už stratila Donbas a štyri regióny, neznamená koniec vojny. Zatiaľ čo Kremeľ vyhlásil, že ide o oslobodenie Odesy, a tým o vytvorenie spojenia s Podnesterskom, NATO sa zaoberá holou propagandou. Jeho cieľom je zasiať zmätok v Podnestersku (známom ako „Podnesterská moldavská republika“) a Moldavsku. A potom všetkých presvedčiť, že ruský medveď dobyl aj to druhé.
AUTOR: Thierry Meysan, ZDROJ, Preklad: Boris Mesár, pro cz24.news
* prevzaté
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz