Světové ekonomické fórum WEF považuje za největší riziko dezinformace a fake news … přičemž je samo nejvíce produkuje

V některých zemích již přišla na přetřes pravidelná účast jejich politických loutek na srazech WEF a mnohde se dokonce museli politici ze svých cest do Davosu zpovídat na parlamentní půdě. Stále více lidí již ví, že nejde jen o nevinné srazy, kde si mezi sebou jen tak poklábosí politici a zástupci korporací a neziskovek.

Právě proto, že globalisté začínají vnímat, že v některých zemích se lid začíná probouzet, bude zřejmě nutné přitvrdit v cenzuře. Ostatně, diskuzní panel na toto téma také letos povede v Davosu Jourová.

Zdá se, že globalisté mají strach, že by se mohli začít lidé po celém světě od jimi nastrčených loutek odvracet. To je znát i na jejich strachu z voleb, které letos proběhnou v mnoha zemích, včetně USA a EU.

Podle každoroční studie Světového ekonomického fóra jsou „dezinformace“ a „fake news“ největším krátkodobým globálním rizikem.

Odborníci očekávají, že „zavádějící informace a dezinformace“ budou použity k dalšímu prohloubení sociálních a politických rozdílů

Téměř 4 miliardy lidí půjdou letos k volebním urnám a rozšířené používání dezinformací a fake news by mohlo podkopat důvěryhodnost nově zvolených vlád. To může vést k „násilným protestům“ a dokonce k „terorismu.“

Zpráva dále poznamenává, že šíření dezinformací a fake news může usnadnit vládní cenzuru, podněcovat propagandu a vést k omezování volného toku informací.

To je samozřejmě přesně to, co WEF a její loutky prosazují.

Odborníci jsou navíc údajně znepokojeni „rostoucí polarizací“ ve světě a „extrémními povětrnostními podmínkami.“

Příští týden začíná ve švýcarském lyžařském středisku Davos výroční zasedání WEF. Tématem letošního ročníku je „obnovení důvěry.“ Zdá se, že toto obnovení důvěry má být zajištěno cenzurou, aby se většina lidí nedostala k jiným, než pečlivě kontrolovaným informacím.

Dříve WEF podporovalo plán organizace OSN UNESCO na rozvoj „internetu důvěry.“ UNESCO chce chránit lidi před „dezinformacemi, fake news, nenávistnými projevy a konspiračními teoriemi“.

„Pokud už nedokážeme rozlišit fikci od reality a lež od pravdy, základy našich společností se zhroutí. Demokracie, dialog a debata – které jsou všechny nezbytné pro řešení velkých současných výzev – se pak stanou nemožnými,“ tvrdí UNESCO.

Agentura OSN stanovila směrnice, které nazývá „internetem důvěry.“ To je tedy jen další výraz pro cenzuru…

* zdroj, Spracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

By ARCHA

Secured By miniOrange