Site icon Spolok ARCHA o.z.

Denník „N“ ako Nostradamus: Nahý Fico na Kriváni a „sily dobra“ sa vraj volebne presadia

SLOVENSKO: O tom ako manuál môže poraziť digitál

Denník N už píše o (rozumej: liberálnych, euroatlantických) „silách dobra“, ktoré sa vraj presadia po voľbách… americký mocenský sen na Slovensku bude pokračovať ďalej.

Ak ste si mysleli, že už nič neprekoná hegerovu skupinku, ktorá sa samozvane bohorovne vyhlásila za jediných „Demokratov“ na Slovensku, tak si držte klobúky. Hlavnoprúdové korporátne médiá neskrývajú to, čo by nemali robiť – politiku, ani ju ovplyvňovať a už vôbec nie drukovať nejakej strane či zoskupeniu. Stranícke médiá sme tu totiž mali a aj zavrhli po Novembri 89.

Denník N do svojho receptu na volebný demikát „varili strany percentá, tomu dali na lyžičku, tomu zase na vidličku… a Smeru a Republike nič“… primiešal dokonca morálnu kategóriu dobra, v reaganovskom spojení „sily dobra“.

Tieto podsúvané polotovary očakávaného správania Slovače sú z rovnakého tvorivého súdka ako floskula ostatných volieb o „slušnom Slovensku“.

Tomáš Bella, ktorý má v denníku N na starosti digitálnu sféru, sa zahral na liberálneho proroka a v komentári načrtol liberálnu predstavu ako by mali dopadnúť voľby. Skôr, ako uvedieme jeho čísla pripomeňme, že najvplyvnejšia skupina Eset investovala nielen do tohto denníka, ale aj do softwaru na sčítavanie volebných výsledkov a jej vlákna smerovali aj k podpore Progresívneho Slovenska.

Takže podľa T. Bellu sa liberálna SaS aj konzervatívne KDH predsa len tesne dostanú do parlamentu a kresťanskí demokrati zrejme zachránia liberálne hodnoty… Radosť je to bizarná, pretože ide o názorovo-hodnotový oheň a vodu (aj keď nie už svätenú), ale predsa len pre väčšinu občanov nezlučiteľné elementy, ktoré však v kalkulačne denníka N majú sčítavacie znamienko „plus“ (+)…

Liberálny Denník N očividne tipuje dobre, ak východzia premisa by mala byť, že ani teraz by sa KDH – ktoré stratilo „K“ ako „kresťanské“ – nemalo za normálnych okolností dostať do parlamentu. A tiež tipuje správne, že ak by predsa len motyka vyesetovala, tak by kádeháci hodnoty kresťanov zradili opäť tak isto ako keď sa spojili s postkomunistami v roku 1998.

Vízia pokračuje ďalej. Potápajúcej sa strane na jedno použitie, čiže už len Veronike Remišovej, alias „Za ľudí“ sa má podariť spojiť sa s novým projektom na záchranu anglosaských záujmov na Slovensku aj po roku 2024 – kvázi „Demokratmi“ a tiež sa majú tesne dostať do NR SR. Ešteže nás nešokovali neuveriteľne vysokými číslami, akože deň po tlačovke už mali mať nad päť percent, ale jeden nikdy nevie…

Po vyššie uvedenej poznámke asi neprekvapí, že Progresívne Slovensko údajne zmobilizuje voličov a získa až 14 % hlasov. Podľa aktuálneho prieskumu, ktorý si dal práve Denník N v agentúre Ipsos urobiť (Smer-SD 16,2 percenta, Hlas-SD 16 percent a Progresívne Slovensko 11,1 percenta) by sa progresívci tesne dotiahli na dvojicu sociálnych demokratov. Kde sa jednému pridáva, druhému sa uberá, tak ktovie, možno by tých 14 percent malo byť aj „víťazných“?

Tu sa už ale akákoľvek ako taká analýza končí. Nasleduje štýl, čo sa bezbožnej a liberálnej babe zachcelo, to sa jej aj scestne prisnilo.

Sen denníka N je taký, že „Robertovi Ficovi sa týždeň pred voľbami má prihovoriť Duch svätý a presvedčí ho, aby nahý vystúpil na Kriváň a odtiaľ v živom vysielaní TV Markíza z plných pľúc bude kričať „nie som hoden““… vraj dovtedy, kým ho neodvlečie Horská záchranná služba.

Nevieme, čo tým chcel básnik povedať, či Fico sa má inšpirovať „osvieteným“ Hegerom, ale skôr to vyzerá na štylistickú metaforu, kde namiesto horských záchranárov máme vidieť záchranárov súčasného vládneho zkepenca, ktorí vystupujú pod krycím názvom „NAKA“.

Máme si teda myslieť, že dokonané je, lebo Republika esetovo klesne vraj len na 6 percent…

Nuž po prečítaní sa aj mne objavila vidina-reakcia. V denníku N vo volebnú noc síce otvárajú šampanské ako to dobre naplánovali a nepochybne sa ešte aj pochvália. Plánovači od PC stolčeka však zabudli na jeden podstatný detail.

Hnutie Republika poctivo a presne zaznamená paralelné (ručné) sčítavanie hlasov z volebných okrskových komisií a odhalí priepastné rozdiely medzi manuálom a digitálom. A potom začne Generálna prokuratúra prešetrenie nevysvetliteľného úkazu a zrazu bude všetko naopak – tak ako sa objaví vyvrcholenie na konci jednej klasiky.

Darmo, klasika je klasika a dokáže poraziť aj digitálne hókusy-pokusy. Kalkulačka porazí sofistikovaný volebný program „58:42“ a na Slovensku si konečne pravda, a nie krivda, za (vládny) stôl sadne. A u dvier bude žobrať nakoniec niekto úplne iný.

AUTOR: Rafael E. Rafaj, ZDROJ

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

Exit mobile version