Zničíme všechen náš domácí průmysl, a z jeho zaměstnanců uděláme úplné žebráky! – vymysleli letos v lednu vládcové Česka a Slovenska, a zorganizovali skupinu 7 obdobně uvědomělých předsedů vlád! Cílem této fialové sabotážní skupiny je úplná destrukce evropského průmyslu, a to ve prospěch Washingtonu! V dnešní analýze se proto celé téhle partě podíváme na zoubek, protože jejich plán se bude teprve tento měsíc v Bruselu schvalovat, a tak je čas, se mu postavit!

Od konce loňského roku vypukla ostrá válka o budoucí dobře placená pracovní místa v Evropě. USA vytvořily dotační fond 369 miliard USD a pomocí něj hodlají ovládnout veškerou produkci lithiových baterií a elektromobilů na tzv. Západě. Všechna nová pracovní místa na výrobu lithiových baterií a elektromobilů tak mají vzniknout jen v USA! Podle schváleného zákona IRA, dostane v USA každý výrobce lithiové baterie proplaceno 45 USD na každou kWh vyrobené lithiové baterie, a 10% z hodnoty materiálů použitých při výrobě baterie. Celá výroba musí ovšem proběhnout v USA! Na každý elektromobil vyrobený v USA potom ještě dostane 7500 USD daňové slevy. Výsledek tohoto dotačního programu do roku 2030 je ohromující, každý v USA vyrobený elektromobil bude z 1/3 ceny dotován Washingtonem, a elektromobily vyráběné v EU budou cenově absolutně neprodejné!

Vzhledem k známému lednovému vyhlášení šéfa koncernu VW Schäfera, že koncern bude investovat do nové výroby pouze tam, kde bude elektřina za 0,75 CZK za kWh, se kterým souhlasí všichni průmyslníci, bylo Bruselu jasné, že je v pasti! V USA je cena elektřiny mnohonásobně nižší než v Česku (Fiala Strop 6 CZK/kWh), a mastné dotace lákají všechny výrobce aut se přestěhovat do USA! Pro český a slovenský autoprůmysl to je rána z milosti! K nemilosrdné čínské konkurenci se teď přidá dotovaná US konkurence! Přesně jak jsme předpověděli v květnu 2022 – stalo se, a fialová vláda konec podporuje! EU přitom ještě v roce 2020 vyvezla 5,6 milionu automobilů, a utržila za ně cenu rovnou dovozu všech energií z Ruska! Byla to zlatá slepice Evropy, kterou fialoví a bruselští válečníci z jediný rok 2022 podřízli! EU pod řízením rotujícího předsedy Fialy nejprve loni schválila zákaz výroby aut na spalovací motory, a teď se Fiala, Heger a spol chystají zakázat v EU stejné dotace na výrobu elektromobilů, jaké schválily USA! (Na konci analýzy dokážeme, komu slouží!)

Jakmile byl loni tento plán v Kongresu schválen, v Bruselu zavládla panika. EU má díky válce na Ukrajině a drahým energiím prázdnou kasu, a nemůže sumu 369 miliard EUR sehnat jinak než společnou půjčkou. Leč tato společná půjčka znamená, že by sice bylo na vznik nových továren na lithiové baterie, a na přestavbu továren na elektromobily, ale už by nebylo na válku na Ukrajině, protože ta se už také financuje společnou půjčkou!

Americký dotační zákon IRA rozzuřil evropské politiky. Nejprve proti němu buntoval Macron, protože jeho autoprůmysl už je v ještě větších troskách, než je český a slovenský! Macron vymyslel, že elektromobily dovážené do EU, budou zatíženy takovými cly, že si je nikdo nekoupí! Jenže plán se nelíbil ostatním, protože by se do EU sice elektromobily nedaly dovážet, ale také by se z ní nedaly vyvážet, a jejich produkce by bankéřům nevytvářela zisk. Vznikl tedy druhý plán, na společnou půjčku, jako v éře COVID, ze kterého by se vyplatily podobné dotace na výrobu elektromobilů jako v USA. Leč tento plán zase narazil na odpor zemí EU, které auta nevyrábějí, tak proč by dotovaly jejich výrobu zemím EU, které auta vyrábějí! Vždyť z toho nic nemají!

Boj společné půjčce na výrobu elektromobilů minulý týden vyhlásily: Česká republika, Dánsko, Finsko, Rakousko, Irsko, Estonsko a Slovensko! 5 zemí, které auta takřka nevyrábějí a 2 země, které jsou v EU jejich hlavními výrobci! Chápete logiku Fialy a Hegera? Česko i Slovensko žijí z výroby automobilů, a oni nejprve zakáží výrobu spalovacích aut, a potom dotace na elektromobily, které je mají nahradit!?

Tento boj 7 sabotérů podporují Německo, Belgie a Nizozemsko. Všechny tři země mají nejmazanější plán ze všech! Německo a Nizozemsko jsou bohaté, a hodlají si svůj vlastní nový elektroprůmysl dotovat sami, a když se o své miliardy nebudou muset dělit s chudými Španěly a Italy a Čechy a Slováky, svá pracovní místa si zachrání a zbytek komponentů si dovezou z východoevropských montoven! Opět se ukázalo, že EU není ani USA, ani Čína, ani Rusko, aby celý stát pracoval pro všechny své občany, ale jen parta vykutálených států, ve které Západ okrádá Východ, a Severozápad okrádá Jihozápad! Ovšem ze všech politiků z tzv. automobilových států, jen český Fiala a slovenský Heger, podporují plán na absenci nových evropských dotací!? Jsou snad Česko a nebo Slovensko tak bohaté, že si mohou dovolit vlastní dotace, jako Němci a Holanďané?

Samotný Brusel přitom varuje: Riziko spočívá v tom, že výrobní společnosti bohatých zemí absence společných dotací využijí, aby zaujaly dominantní postavení na jednotném trhu EU, na úkor jiných výrobních společností z menších členských států EU, které na podobnou vládní podporu nemají. Fiala a Heger jsou věrní sluhové Bruselu, ovšem věrnější jsou USA, se ukázalo!

Válka na Ukrajině je drahá. Podle propočtů Německého institutu pro hospodářství IW zaplatí letos každý Němec za válku na Ukrajině 2000 EUR (50 tisíc CZK), tedy celé Německo bude válka stát 4,5 % HDP a 175 miliard EUR. Srovnatelně tak letos každý Čech zaplatí za válku na Ukrajině 30 tisíc CZK, ovšem podle údajů HDP z roku 2021, protože Fiala zase ještě loňská data nezveřejnil!

Komu vlastně slouží české duo Fialový Kaprál, nakousnul Paroubek, který si všiml, že Generál raději telefonoval na Tchaj-wan, místo toho, aby se zajímal, proč už 20% českých dětí nemá ani na školní obědy! A Fiala rovnou od února vyhláškou zdražil dětem obědy o 20%! A pak se pustil do Číny, že si Česko nic diktovat nenechá, a že si Generál bude telefonovat komu chce! Celá story hovoru ještě neinaugurovaného Generála Prezidenta s prezidentkou Tchaj-wanu je poučná! Všichni předpokládali, že až Generál na Tchaj-wan zavolá, Čína se rozzuří, a média budou moci zviditelňovat statečného generála ex-komunistu, který se (Číno) -komunistů už nebojí, a je už demokrat! Generál na Tchaj-wan zavolal 30. ledna, a Čína mlčela, jen poslala tichý diplomatický protest spojený s dotazem do Prahy! Média neměla, takřka co zveřejňovat. (Komentář o hněvu Číny, který otiskly SCMP, a který 30. ledna CNN citovala, byl jen produktem mírně-disidentských čínských novin, které občas slouží Číno-komunistům, občas Západu.) A tak 31. ledna večer položil na pravidelné tiskové konferenci čínského ministerstva zahraničí redaktor Západní agentury AFP dotaz čínské mluvčí Mao Ning tento dotaz: Nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel nedávno telefonoval s Tsai Ing-wen, během kterého vyjádřil naději, že se s Tsai osobně setká. Máte nějaký komentář? A nová čínská mluvčí odpověděla:

Navzdory opakovanému odrazování a demarším (v diplomacii = důrazné upozornění) z Číny nově zvolený prezident České republiky Petr Pavel nakonec telefonoval s Tsai Ing-wen, a to představuje kontakt oficiální (státní osoby) s tchajwanskými úřady a vážné vměšování do vnitřních záležitostí Číny. Jedná se o nehorázné porušení politického závazku České republiky k principu jedné Číny a vysílá to špatný signál separatistickým silám „Tchajwanské nezávislosti“. Čína to odsuzuje a důrazně se tomu brání a my jsme české straně vznesli formální demarši. Na světě je pouze jedna Čína. Tchaj-wan je nezcizitelnou součástí čínského území. Tchajwanská otázka se týká suverenity a územní celistvosti Číny. Je to hlavní zájem Číny a politický základ pro vztahy Číny se zeměmi, které mají s Čínou diplomatické styky. Vyzýváme Českou republiku, aby přijala okamžitá a účinná opatření k nápravě provinění, odčinila negativní dopady tohoto incidentu a věrohodně dodržovala princip jedné Číny.

Mluvčí Mao Ning svá slova vyřkla 31. ledna ve 20.25 pekingského času, ale Petr Fila se už ve 12. hodin českého diplomaticky se omluvil a potvrdil setrvání Česka na politice jedné Číny! Česká média tak měla svou story, a tvrdila, že je Čína nervózní, rozzuřená a podobně. Opak je pravdou Čína není nervózní, nervózní jsou USA!

Na Tchaj-wanu se blíží k důležitým volbám. Politika prezidentky Tsai Ing-wen je proamerická, ovšem podle volebních průzkumů to vypadá, že blížící se volby možná vyhraje prezidentský kandidát Hou Yu-ih z Kuomintangu, a ti jsou pro čínští. Což v reáliích tchaj-wanské politiky znamená, že jsou pro tzv. tichou samostatnost, tak jak fungovala předchozí desítky let, a pro větší spolupráci s Čínou, než současné vedení! Tzv. Sjednocení s Čínou uznávají, ale až někdy ve vzdálené budoucnosti. Samotná prezidentka Tsai Ing-wen loni navíc ztrácela popularitu kvůli místnímu plagiátorskému skandálu! Velký spor vedou oba tábory o dovoz amerického vepřového masa, který současná vláda podporuje. US-vepři se vykrmují pomocí v EU, v Rusku, v Číně, a ve většině světa zakázané látky Ractopamine, která může způsobovat srdeční selhávání u lidí.

Tchaj-wanská politika je složitá. Žádný stát EU tam nemá diplomatické zastupitelství. Vatikán tam provozoval historickou diplomatickou misi na nižší úrovni, ale v roce 2019 ji přestal obsazovat. Litva se v roce 2021 pustila do boje proti Číně, a zřídila tam diplomatické zastoupení. Čína Litvu okamžitě zařízla sankcemi, a loni na podzim Litva kapitulovala, a tchaj-wanský ministr zahraničí Joseph Wu oznámil, že Litva nemá velvyslanectví, ale pouze tzv. hospodářskou misi, která Číně nevadí! Stejnou misi má na Tchaj-wanu i Česko, a v Číně to nikomu nevadí. Praxe je prostá – s Tchaj-wanem lze komunikovat, ale pouze na nízké vládní úrovni. Petr Pavel se teprve může ukázat, že je hrdina, a zavolat na Tchaj-wan, až bude prezident v úřadu – leč to zřejmě skončí další čínskou blokádou jako v případě Litvy.

Tchaj-wanci jsou mazaní obchodníci. Jejich pokladem jsou nejpokročilejší čipy. USA se marně snaží přetáhnout jejich výrobu do USA. Politika Tchaj-wanu je jednoduchá – výrobní továrny v USA mají technologické zpoždění 5 let oproti tchaj-wanským, čínské a další ještě větší. V praxi to vypadá tak, že na Tchaj-wanu se nyní vyrábějí 2nm čipy, a pro USA se uvolnila technologie 4nm čipy. USA loni zuřily, a tak v roce 2026 mají USA dostat k dispozici 3nm čipy. Tchaj-wanci moc dobře vědí, že jejich křemíkový val, tedy US-Navy je bude proti Číně chránit do té doby, dokud nejmodernější technologie neodvezou do USA! Tzv. ostatní čipy, které jsou tzv. dvouciferné 10nm+, se vyrábějí tchaj-wanskými technologiemi hlavně v Číně. To je druhá součást křemíkového valu – Čína dostane vše se zpožděním jen dva-tři roky po USA a nemá potřebu tlačit na sjednocení s Tchaj-wanem. USA mají mírnou převahu v technologiích, kterou Čína vyrovnává masovou produkcí.

Tento křemíkový val se USA pokoušejí narušit tlakem na Holandsko, které má 100% monopol na výrobu strojů na tištění čipů! Holandsko před pár dny přijalo stejnou politiku jako Tchaj-wan – Čína bude dostávat s mírným zpožděním. USA nebyly moc nadšené!

Ovšem souboj o nejmodernější čipy převrátila před pár dny Čína, která nečekaně oznámila, že vytvořila vlastní technologii k průmyslové produkci kvantových čipů. (Pro laiky – čip může nabývat pouze hodnoty 1 nebo 0, kdežto kvantový čip hodnot 1 nebo 0, ale i 1 a současně 0. Tím se otevírá zcela nová éra výpočetní techniky, a klasické čipy mohou být rychle stejně zastaralé, jako se to stalo laserovým diskům).

V době, kdy Čína nezuřila kvůli telefonátu Petra Pavla na Tchaj-wan, ale zuřila kvůli návštěvě jeho bývalého NATO šéfa Stoltenberga v Jižní Koreji a v Japonsku. Stoltenberg tam byl vyslán, aby místní vlády přesvědčil k podpoře války na Ukrajině, a k podpoře rozšíření NATO! Zda Stoltenberg v misi neuspěl stejně jako neuspěli kancléř Scholz a US-generálka Richardsonová v Jižní Americe se teprve dozvíme.

Naopak prý tento týden uspěl ve svých misích Vladimír Putin. Nejprve s vládcem Saudské Arábie Mohammed bin Salman prodiskutoval, jak budou řídit v nejbližších měsících světový trh s ropou. A potom se domluvil na budoucnosti světového obchodu s plynem s Alžírským prezidentem. Obdobně slavil úspěchy i další východní nepřítel všech fialových, Lukašenko, který navštívil kolegu zambijského diktátora Emmersona Mnangagwu, a vyměnil s ním jeden traktor za žirafu. Inu Lukašenko asi studoval českou historii, a pochopil, že Afričani rádi s Evropany mění své zboží za traktory. To bohužel nechápe ani Fiala, ani Brusel, a tak lidé přicházejí o práci.

Jak je dobré dělat byznys s Čínou ukázala mluvčí Mao Ning na stejné konferenci, kde odpovídala na telefonický hovor fialového generála fialový na Tchaj-wan. Ning oznámila, že nigerijský prezident Muhammadu Buhari se osobně zúčastnil slavnostního otevření největšího přístavu v západní Africe – Lekki Deepwater Port, a tzv. Lagos Blue Line, což je první elektrifikovaná síť moderní městské železnice – metro na povrchu – v Africe. Oba čínské projekty mají dát práci 170 tisícům Nigerijcům, a mají vydělávat 360 miliard USD. Čína se pochlubila, že postavila v Africe už 6 000 kilometrů železnic, 6 000 kilometrů silnic, téměř 20 přístavů, více než 80 velkých energetických zařízení, 130 nemocnic, 170 škol, 45 sportovních center a 500 zemědělských velko-projektů.

Jak vidíte, české duo fialový kaprál se zajímá pouze o svoje zviditelňování, a nějak nechápe, že byli zvoleni, aby lidem zajišťovali dobře placenou práci a důstojný život, a ne aby likvidovali český průmysl. Pokud nám budou vládnout dlouho, i Nigerijci začnou mít už vyšší životní úroveň než Češi! To bude mít možná aspoň výhodu, že k nám přestanou putovat jejich uprchlíci!

Je středa 1. únor 05.07 ráno. Text jsem psal dlouho, tak se omlouvám za chyby, ale už ho nestihnu opravit. Velice Vám děkuji za pomoc, dary i nápady. Já mobilizaci finančních příspěvků vyhlásit nemůžu, ale můžu Vám poděkovat, že díky Vám stále ještě můžeme pokračovat v našich analýzách. A děkovat je myslím si vždy lepší, než mobilizovat, ale politici to bohužel vidí opačně. Tak se mějte a staňte se politiky. Už je nejvyšší čas, na jejich výměnu. Také pro jistotu zase připomínám, že jsem absolventem VPA KG, a tak si na mne, jako na ostatní absolventy dávejte pozor!

* zdroj

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange