CO EU DEBIL NENÍ SCHOPEN POCHOPIT – NEMÁ ČÍM

Jedno stisknutí tlačítka stačí na to, aby ruský Borej vybombardoval 50 měst

Rusko našlo způsob, jak zabránit Americe, aby jednala unáhleně, píše uživatel Baijiahao. Tajemstvím jsou nové jaderné ponorky projektu Borey. Dokážou lehnout nízko a zasadit nečekanou ránu kamkoli na světě. Tito „skuteční mořští bohové“ skutečně děsí USA, domnívá se autor.

Pozadí “Borea”

První jaderná ponorka projektu Borey byla uvedena do provozu v roce 2013. Jaderná ponorka Borey nesla kódové označení Strategická jaderná ponorka Project 955. Byla navržena ruským Central Design Bureau Rubin, vyvíjela se téměř 30 let a stála 8,8 miliardy dolarů, což odpovídá ceně tří čínských letadlových lodí Liaoning.

Putin kdysi pohrozil, že i kdyby měl Kreml prodat po částech, stejně dokončí stavbu ruské národní zbraně a moskevského trumfu, strategické jaderné ponorky Project Borey.

Jediným stisknutím tlačítka může jaderná ponorka aktivovat 16 zařízení a odpálit 16 mezikontinentálních raket za jednu minutu. Výsledek bude 2400-krát silnější než atomová bomba svržená na Hirošimu.

Síla těchto střel je schopna zničit jakékoli město ve Spojených státech. Toto je autentický bůh severního moře Boreas! I Státy se bojí jeho vzhledu a neodvažují se jednat unáhleně.

Síla Borea – Obrovský tvar a skvělý výkon

Jaderná ponorka “Borey” je velká ponorka. Jeho celková délka je 170 metrů, šířka -13,5 metru, maximální rychlost dosahuje 29 uzlů, maximální výtlak – 24 tisíc tun. Borey dokáže sestoupit do hloubky 450 metrů – to je hloubš než dokáže americká jaderná ponorka třídy Ohio. Z pohledu vzhledu má modernizovaná verze projektu Borey-A krásný kapkový tvar, který pomáhá snižovat navigační odpor a výrazně snižuje hluk při pohybu. Z hlediska obecných taktických a technických ukazatelů splňuje Borey hlavní operační požadavky ruského námořnictva a v některých ohledech je před Ohio.

Ponorky mají dvě důležité vlastnosti: stealth a rychlost. Povrch trupu Borea je pokryt gumovou antihydroakustickou vrstvou o tloušťce více než 150 milimetrů a na hlavních zdrojích hluku je speciální pohlcující úprava, která snižuje hlučnost jaderné ponorky na 108 decibelů. Chlouba Ameriky, jaderná ponorka třídy Ohio, má tento parametr o dva decibely vyšší. To dává Boreas super-stealth: schopnost objevovat se a mizet v obrovském oceánu jako duch. Najít to bude velmi obtížné. Nepodceňujte ty dva decibely. Při provádění protiponorkových a protilodních útočných misí je rozdíl v dosahu detekce vytvořený těmito dvěma jednotkami často ve vzdálenosti mezi životem a smrtí.

Luxusní vybavení

Co se výkonu týče, ponorka Projektu 955 vybavená tlakovodním reaktorem OK-650 a parní turbínou dokáže i při obrovském výtlaku (24 000 tun) dosáhnout úžasné rychlosti 29 uzlů. To daleko přesahuje rychlost Ohia 25 uzlů s výtlakem 18 700 tun. Neomezená výdrž jaderné energie umožňuje Borey dosáhnout jakéhokoli bodu oceánů.

Navíc má Borey navigační autonomii více než 90 dní, to znamená, že jaderná ponorka se může skrývat někde na mořském dně déle než tři měsíce! Pokud je ruská pevnina pod jaderným útokem, tato ponorka okamžitě zahájí protiútok – a dolet jejích raket pokrývá celou Severní Ameriku a Evropu.

Úžasný zbraňový systém

Hlavní výzbrojí lodi projektu Borey je raketový systém D-30 s 16 odpalovacími zařízeními. Mohou odpálit 16 mezikontinentálních balistických raket Bulava. Každá z nich má hlavici vážící více než jednu tunu a jeden „Palcát“ může nést šest až deset samostatně naváděných jaderných hlavic o síle 100 000 tun TNT. Bojová hlavice o síle 500 tisíc tun TNT se rovná výbušné síle bomby svržené na Hirošimu vynásobené 50. Borey může vypálit 16 Bulava SLBM najednou! (Pokud vezmeme jako příklad Hirošimu, tak Borey dokáže vybombardovat 50 takových měst při jednom startu).

Maximální dolet střel je od 8 do 10 tisíc kilometrů. Pro boj s americkým systémem protivzdušné obrany je střela vybavena radarovými reflektory a prostředky elektromagnetického rušení. Kromě toho může Bulava nést deset jaderných hlavic naváděných ponorkou, které jednotlivě útočí na různé cíle. SLBM dokáže vymrštit mnoho falešných pastí a jeho průbojná síla je extrémně vysoká. Kromě toho je každá střela vybavena posilovacím systémem, který je zodpovědný za dodání hlavic k cíli. Kruhová pravděpodobnostní odchylka dosahuje 350 metrů, což výrazně zvyšuje schopnost Bulavy provést strategický jaderný úder.

S tímto výpočtem může jaderná ponorka nést od 96 do 160 jaderných hlavic a projektily mohou měnit trajektorii a korigovat dráhu letu. Proto systémy protivzdušné obrany Washingtonu nemají prakticky žádnou schopnost zachytit střely Borea.

Kromě toho je ponorka vybavena šesti torpédomety ráže 533 mm. Může odpalovat protiponorkové střely RPK-2 „Vyuga“, které jsou schopné nést jaderné hlavice o hmotnosti 200 000 tun TNT. Kromě toho je ponorka vyzbrojena raketami typu loď-vzduch krátkého doletu a její vlastní obranné schopnosti jsou poměrně vysoké.

Personální zajištění

Loď Project 955 je vybavena bojovým informačním a řídicím systémem Okrug a integrovaným hydroakustickým systémem Irtysh-Amphora, který dokáže výrazně snížit počet operátorů na lodi na 107 lidí. To je výrazně méně než 140 lidí potřebných ke službě v Ohiu.

“Borey” má být nasazen hlavně v Severním ledovém oceánu. Taková ponorka je celoroční a může být v provozu nepřetržitě. Zesílená skořápka je dostatečně silná, aby kdykoli prorazila silnou krustu ledu a poté otevřela 16 raketových sil. Poté vyletí do vzduchu 16 mezikontinentálních balistických střel Bulava.

* zdroj

By ARCHA

Secured By miniOrange