Do tří let mohou být chaty a chalupy bezcenné, nebudou klimaticky neutrální.“ Kdybychom žili v normální době, jsou věci, které říká tenhle člověk, naprosto jako by se nechumelilo, důvodem k okamžitému svržení vlády. Jenže my nežijeme. Všichni mají hlavy vymyté propagandou a ten zbytek těm věcem nevěří, protože zní naprosto nereálně. Jako absurdní blbost, ke které nikdy nedojde. A pak k ní najednou dojde. A už je pozdě.

Je to jako pověstné vaření žáby

  • Nejdřív si musíte zateplit barák.
  • Pak vám řeknou, že kotel, na který vám dali dotace a který byste si nikdy nekoupili, kdyby vám předtím nezakázali topit tím, co doposud, je špatný a musíte si koupit jiný.
  • Pak vám řeknou, že si musíte dát soláry, abyste dosáhli na slevu z nějaké další absurdní daně.
  • Pak přijdou s tím, že sice máte zatepleno, soláry, druhej kotel, ale stejně máte blbej energetickej štítek a nesmíte to pronajímat.
  • A nakonec vám z toho napaří daň z nemovitosti takovou, že vás to zničí, takže je výhodnější žít v nájmu.

Jenže zároveň terorizují pronajímatele, protože více bytů mají jenom odporní buržousti, kteří brání rodinám mít vlastní byt, protože zvedají svou chamtivostí ceny nemovitostí, takže na ně jsou napařené daně jako kráva, které se samozřejmě promítají do ceny nájmu. A když to náhodou ustojíte, barák vám zůstane a vy natáhnete ráfy, vaše děti ho budou muset stejně prodat, protože jim stát napaří dědickou daň ve výši poloviny tržní ceny té nemovistosti. A koupí si ho od nich pouze nějaký korporát, který nikdy nebude platit dědickou daň a především protože žádný smrtelník nevydělává dost, aby všechny ty daně Z NIČEHO dokázal platit.

Půlka z vás si říká, že jsem blázen a tohle se nikdy nestane. Jenže půlka se už stala, druhá se chystá a většina z toho už platí ve většině zemí západu.

Třeba v Anglii se platí 40% dědická daň. Ve Francii taktéž. Šlechta už si nemůže dovolit vlastnit rodinná sídla.

Fascinující pak je, jak tihle „experti“ mluví o těch věcech jako by se nechumelilo. Jako by to byla velká paráda. Jako by mluvili o tom, že si ráno dali housku. Ekonomická likvidace celé společnosti. Faktické vyvlastnění už několikrát zdaněného majetku. Naprosté pošlapání ústavních práv. Pohodička! Musíme zachraňovat planetu! Nařídila to EU, nic se nedá dělat!

Neuvěřitelné je, že tohle nechávají procházet i velcí investoři a developeři, kteří tím přijdou o miliardy. Většina z nich jsou ale pitomci, kteří jako první naskočili na propagandistické woke žvásty, aby nevypadali v „lepší společnosti“ blbě. A dopadnou jako automobilky. Tam taky nikdo nevěřil, že elektro nefunguje, dívaly se za obzor k lepším zítřkům a dnes jsou naprosto v prdeli. NAPROSTO. To samé se stalo zbrojnímu průmyslu. Totální šikana od bank a států kvůli ESG. „Špinavý byznys.“ A když začala válka ukázalo se, že jsme taky úplně v prdeli.

Proberte se! Cílem není zachránit planetu, cílem je vás okrást a učinit závislými na státu. Protože závislí, jsou poslušní.

Konspirační teorie „Nebudete nic vlastnit a budete šťastní“ v praxi.

Otřes na trhu nemovitostí: Do tří let mohou být chalupy bezcenné.

Rodinné domy a všechny ostatní novostavby musí být klimaticky neutrální od roku 2030. To je pro vlastníky nemovitostí velká výzva. Expert na reality Jan Adámek v rozhovoru pro Seznam Zprávy říká, že chalupy a staré domy budou zřejmě bezcenné.

ESG (Environmental Social and Governance) – tři písmena, která začínají hrát dost podstatnou roli. Velké dopady se nevyhnou ani trhu kancelářských budov, hotelů či chat a chalup.“

„Myslím, že se ještě hodně hráčů na trhu bude hodně divit.“

Během dvou až tří let budou chaty a chalupy v podstatě neprodejné, takže jejich ceny spadnou. Nebo budou záporné a budou se při prodeji odečítat od ceny pozemku.

„Banky vám nepůjčí na nákup domu nesplňujícího ESG skóre, mají jen malé procento úvěrů, které mohou poskytnout klientům, jež nesplňují ESG parametry.“

Domy v Česku projdou výraznou ekologickou revolucí. Od roku 2030 budou muset mít všechny nově postavené budovy nulové emise, od roku 2050 pak mají být klimaticky neutrální všechny stavby, včetně rodinných domů. Jenom památky mají výjimku. Vyplývá to z evropské směrnice o energetické náročnosti budov. V praxi to znamená, že statisíce obytných domů potřebují komplexní renovaci.

ZDROJ: Nespokojený CZ

By ARCHA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Secured By miniOrange