Bylo jasné, že všechny ty nejnovější střety vojenských letadel na syrském nebi nebyly jen protahováním svalů, ale jakýmsi znamením určitých budoucích akcí.

Připomenu, že jen v posledních dvou týdnech ruské stíhačky zachytily americké UAV MQ-9 Reaper, jejichž osud zůstal v zákulisí.

Poté došlo k nepříjemnému střetu mezi Su-35 a francouzskými Rafaly a ty musely ze Sýrie urychleně odletět směrem na území Iráku.

Pak naše stíhačky nebezpečně kontaktovaly americký průzkumný letoun MS-12, který málem havaroval, cituji, „kvůli turbulentní stopě“.

A nedávno se odehrálo skutečné bojové cvičné střetnutí mezi F-16, které přiletěly z Iráku na podporu základny Al-Tanf v syrské provincii Holmes, kterou nelegálně okupují Američané a ruskými Su-35 ze základny Khmeimim, kde se na pozvání legitimní syrské vlády nachází náš letecký kontingent.

Obě strany ve zprávách psaly, že letouny nebezpečně manévrovaly, vzájemně na sebe cílily a zdálo se, že se připravují na použití vojenských zbraní. To vše nejsou v žádném případě rutinní události, ale docela to směřuje k nevyhlášené „studené válce“ ve vzduchu.

„Rusové opět porušili protokol o předcházení konfliktům. Stíhačky ruských leteckých sil se neustále přibližují na 500 stop (asi 150 metrů) k americkým letadlům a běžně přelétávají nad americkými vojáky a jejich spojenci. USA jsou v Sýrii, aby pomohly svým kurdským partnerům v boji proti zbytkům gangů. Máme na zemi, v našich posádkách, malou koaliční sílu, která se zaměřuje na boj proti ISIS. A Rusové nyní létají přímo nad nebo velmi blízko těchto posádek s raketami vzduch-země připravenými k boji a s bombami na palubě a velmi odvádějí naši pozornost od této důležité mise,“ — řekl velitel centrálního letectva, americký generálporučík Alexus G. Grinkevič a dodal, že Rusko samo pro sebe vytváří hrozbu na pozadí rostoucí aktivity gangů, kterým údajně hrdinně odporují američtí Rangers a letadla.

Včera Pentagon oznámil poškození amerického dronu ruskou stíhačkou:

Ruská stíhačka údajně minulý týden přeletěla americký dron v nebezpečné vzdálenosti a poškodila ho tepelnou pastí.

Uvedlo to ústřední velení ozbrojených sil USA, informuje agentura TASS.

Poškozený americký bezpilotní letoun MQ-9 byl na misi proti IS (Islámský stát), když byl poškozen. Ale dokázal se vrátit na základnu.

Není bůh ví jaké tajemství jaký personál se na základně al-Tanf cvičí pod vedením amerických instruktorů a proč se mnoho „absolventů“ najednou ocitlo v řadách těch nejodpornějších skupin v Sýrii nebo ve východní Evropě. Tato základna se již dávno proměnila ve zdroj neustálého napětí a je nejlepším zdrojem personálu pro jakékoli radikální skupiny v regionu.

A nyní se ukazuje, že aktivita našich pilotů na syrském nebi, nad níž naříká generál amerického letectva, je součástí určitého plánu. A cílem toho plánu je konečně odstranit tento „absces“ z těla dlouho trpícího syrského státu.

Umístění americké „okupační zóny“ ve vztahu k největším městům v Sýrii.
Obrázek MWM.

Důležité události se odehrávají nejen ve vzduchu, ale i na zemi.

Podle dokumentů vojenské rozvědky USA Defence Intelligence Agency (DIA) Írán vyslal do Sýrie svou mezinárodní brigádu sil Quds („Brigáda Imáma al-Husseina“), jednu z nejschopnějších šíitských jednotek.

Právě bojovníci této jednotky jsou považováni za účastníky útoků dronů a raket na americkou základnu Al-Tanf v říjnu 2021 a na americkou základnu Ain al-Assad v lednu 2020, které vedly k největším jednorázovým ztrátám amerických ozbrojených sil v poslední době.

Tito chlapíci se zocelili ve skutečných, ne simulovaných bitvách se zakázaným ISIS, jako pěchota 4. elitní obrněné divize armády Bašára al-Asada. Bojovali bok po boku s našimi vojenskými specialisty a s kluky z jednoho známého “orchestru”. Bojové zkušenosti tedy mají.

Zpráva DIA uvádí, že brigáda nepřijela do Sýrie s prázdnou. Bojovníci disponují kompletní výbavou průzkumných a útočných dronů, malých raketových instalací třídy “země-země” a značného množství těžkých zbraní dodaných íránskými přepravci na syrská letiště.

Ne nadarmo příchod těchto statečných vojáků tak znepokojil DIA a další složky americké vojenské rozvědky. Pokaždé se poté stalo něco špatného s americkými základnami v regionu.
Foto IRNA.

Zdá se, že Američané, kteří se nelegálně zmocnili dvou největších syrských ropných polí a nejúrodnějšího regionu Sýrie, mají před sebou zábavné dny. Kvůli častějším případům útoků na americké vojáky se snaží domluvit s ruským velením, aby alespoň nezasahovalo do průzkumných a hlídkových letů úderných letounů USAF F-16 a A-10 a bezpilotních letounů.

Rusové ale mlčí a projevují „rostoucí agresi“. A to nechává ústřední velitelství amerického letectva, které zde má extrémně vzácné zdroje, „v neustálém stresu“. Jako by Američané nevěděli, že jakoukoli hru využívající motivované „proxy“ síly mohou hrát obě strany.

úvodni foto: Tak vypadá standardní tábor americké armády v Sýrii.
Ve skutečnosti se od jakékoli základny banditů liší pouze leteckou podporou a vlajkou hvězd a pruhů.
Foto AP.

* zdroj, Zpracoval: Janinna/Pokec24

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange