Site icon Spolok ARCHA o.z.

Čaputová pravdepodobne zapletená v ťažkej korupcii! Tajné správy naznačujú obrovský škandál!

Pre toto ušla tak rýchlo zo Slovenska?

Bývalý poslanec NR SR a súčasný podpredseda Maďarskej aliancie Győrgy Gyimesi na Facebooku upozorňuje na výročnú správu českého vojenského spravodajstva. To opisuje nový spôsob korupcie, ktorý funguje tak že vysokí štátni úradníci v mnohých prípadoch podriaďujú svoje rozhodnutia záujmom určitých skupín v nádeji, že sa tým vytvorí základ pre ich budúce uplatnenie.

„Představitelé státních institucí využívají prosazování partikulárních zájmů různých skupin zejména k zajištění svého budoucího uplatnění (například zaměstnání),” cituje v statuse Gyimesi zo správy.

Logická úvaha

„Môže byť ponuka práce na Stanfordovej univerzite pre exprezidentku Zuzanu Čaputovú takýmto podozrivým zadaním, o akom hovorí české vojenské spravodajstvo? Univerzita naozaj zamestnávala bývalých politikov, no doteraz sa hovorilo iba o menách ako Angela Merkelová či Barack Obama. Teraz bude jeden semester hosťovať bývalá slovenská hlava štátu,“ uvažuje Gyimesi. Pýta sa tiež prečo a za koľko.

Čaputová má koho dobiehať

„Ale boli aj takí, ktorým sa darilo viac! Po skončení  funkcie predsedu Európskej komisie sa José Manuel Barroso stal poradcom finančnej inštitúcie Goldman Sachs International v Londýne. Manžel Ursuly von der Leyen, Heiko von der Leyen, bol vymenovaný za riaditeľa spoločnosti, ktorá úzko spolupracovala s farmaceutickou spoločnosťou Pfizer v čase, keď Ursula von der Leyen vyjednávala nákup vakcín prostredníctvom textových správ. Medzi nimi dvoma bol predseda EK Jean-Claude Juncker. Dnes nie je nikde. Jeho závislosť a zdravotné problémy sa neponáhľali zakryť tak, ako to robili v prípade prezidenta Bidena,“ myslí si Gyimesi, odkazujúc na svoj starší príspevok, v ktorom vysvetľuje, prečo to neurobili.

Prečo to neurobili

„Medzi Barrosom a Uršulou bol šéfom EK Jean-Claude Juncker. V prípade Bidena sme už videli, čo všetko dokážu progresívne médiá zakryť alebo si nevšimnúť. Na Junckera si budeme pamätať ako na tackajúceho sa predsedu. A v tomto prípade sa zdá, že progresívne médiá jeho závislosť nechali prejaviť naplno, ukazovali ho v nelichotivých situáciách, akoby ho chceli odpratať. A teraz si povedzme prečo musel odísť,“ píše Gyimesi v jednom zo svojich starších statusov.

Gyimesi cituje Junckera

„Juncker bol vo funkcii v rokoch 2014-2019. To bolo vtedy, keď sa začal rusko-ukrajinský konflikt. Juncker osobne poznal Putina, majú za sebou veľa hodín osobných rokovaní. Väčšinou hovorili po nemecky, bez tlmočníka. Pred niekoľkými dňami Juncker poskytol rozhovor jednej z popredných francúzskych staníc, v ktorom o ruskom prezidentovi povedal: „Som hlboko sklamaný z jeho správania – a to je to najmenej, čo môžem povedať. Myslím si však, že potrebujeme skúsených diplomatov, ktorí sa pokúsia o ukončenie tejto strašnej vojny,” cituje Gyimesi Junckera.

„My (Európania) by sme mali byť hlasnejší! A mali by sme navštíviť strany zapojené do konfliktu a požiadať ich, aby sa na to pozreli z inej perspektívy. Vžite sa do kože obetí týchto vojen. Do kože detí ktoré prišli o život, potom by sa možno správali inak,“ prináša politik ďalší Junckerov citát. Sám priznáva, že si nemyslel, že bude tohto politika niekedy citovať. Po prečítaní rozhovoru mu však napadlo niekoľko otázok.

Gyimesiho otázky

„Zastával takúto pozíciu mierotvorcu aj počas svojho pôsobenia vo funkcii? Ak áno, bol prekážkou kvôli svojmu odhodlaniu nájsť mierové riešenie konfliktu? Musel odísť, aby v Európe mohla vzniknúť provojnová veľmoc?,“ uzatvára otvorenými otázkami svoj status politik.

ZDROJ: FB Győrgy Gyimesi / Hlavný Denník

Exit mobile version