(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google varoval, že globalistická elita v súčasnosti používa umelú inteligenciu (AI) na vývoj novej, smrteľnejšej pandémie, ktorú chcú rozpútať s cieľom vyľudniť svet.
Mustafa Suleyman, ktorý predtým pôsobil ako vedúci pracovník v divízii umelej inteligencie spoločnosti Google s názvom DeepMind, hovorí, že je hlboko znepokojený tým, ako nekontrolované pokroky v oblasti umelej inteligencie môžu viesť k novým, smrteľnejším biologickým hrozbám.
Počas rozhovoru v podcaste The Diary of a CEO (Denník riaditeľa) Suleyman varoval: „Najtemnejším scenárom je, že ľudia budú experimentovať s patogénmi, myslím umelými syntetickými patogénmi, z ktorých sa náhodne alebo zámerne môžu vykľuť vysoko prenosné kmene.“
Suleyman tiež povedal, že tieto synteticky navrhnuté patogény ako výsledok výskumu riadeného umelou inteligenciou sa „môžu šíriť rýchlejšie, byť smrteľnejšie, spôsobovať viac škôd alebo potenciálne zabíjať”.
Portál Thefederalistpapers.org k téme uvádza:
Mustafa Suleyman zdôraznil naliehavú potrebu prísnejšej regulácie okolo softvérov umelej inteligencie.
Suleyman tým vyvolal hypotetickú, no pravdepodobnú obavu a podelil sa o svoj najväčší strach, že „dieťa niekde v Rusku bude v nasledujúcich piatich rokoch vedieť geneticky skonštruovať nový patogén, ktorý by mohol spustiť pandémiu smrteľnejšiu než čokoľvek, čomu svet doteraz čelil“.
Uvedomujúc si bezprostrednosť tejto potenciálnej hrozby ďalej povedal: „To je oblasť, v ktorej potrebujeme kontrolu. Musíme obmedziť prístup k nástrojom a know-how na vykonávanie takýchto vysoko rizikových experimentov.“
Technologické firmy z celého sveta sa 13. septembra 2023 schádzajú vo Washingtone na samite umelej inteligencie, ktorý vedie americký senátor Chuck Schumer. Suleymanov hlas sa preto stáva o to naliehavejším.
„My z brandže, ktorí máme k tejto práci najbližšie, si vieme predstaviť, že o päť alebo desať rokov by sa to mohlo vymknúť spod kontroly. Preto to musíme podchytiť už teraz,“ povedal.
„Naozaj experimentujeme s nebezpečnými materiálmi. Antrax nie je niečo, čo sa dá dnes kúpiť cez internet a s čím sa dá voľne experimentovať,“ pokračoval.
„Musíme obmedziť prístup k týmto veciam. Musíme obmedziť prístup k softvéru, ktorý vytvára modely patogénov, cloudovým prostrediam s vysokým výpočtovým výkonom a na strane biológie to znamená obmedzenie prístupu k niektorým látkam,“ dodal Suleyman.
Suleymanove vyhlásenia odrážajú širší sentiment v rámci technologickej komunity. Začiatkom marca množstvo technologických magnátov podpísalo otvorený list, ktorý obhajoval šesťmesačné moratórium na trénovanie umelej inteligencie.
Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX, zdieľa podobné obavy, pričom hovorí o paralelách zo scifi filmov a varuje, že nekontrolovaná umelá inteligencia sa môže potenciálne stať nepriateľskou, podobne ako roboty v populárnej filmovej sérii „Terminátor“.
Suleyman zakončil svoje vyhlásenie poznámkou: „Nikdy predtým sme pri vynájdení novej technológie proaktívne nehovorili, že musíme ísť pomaly.
Najprv sa musíme ubezpečť, že táto technológia neškodí. Je to bezprecedentná chvíľa. Žiadna iná technológia predtým nemala taký veľký potenciál škodiť.“
Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz