Site icon Spolok ARCHA o.z.

Bývalý mariňák varuje, že hrozba vojny a finančnej krízy dosahuje bod varu a môže spustiť kolaps USA

(Belle Carter, Natural News) Hoci je ťažké presne určiť, ktoré z trení vyvoláva najväčší tlak, faktom je, že Spojené štáty americké sa rýchlo rúcajú. To si myslí Matt Bracken, americký spisovateľ, prozaik, bývalý člen námornej pechoty (mariňák) a patriotický aktivista.

Matt Bracken poskytol nedávno rozhovor v podcaste stránky Natural News na platforme Brighteon.com. Na otázku zakladateľa Mikea Adamsa čo bude tým povestným spúšťačom, či niečo finančné alebo kybernetická, prípadne klasická vojna, odpovedal nasledovne:

„Všetky tieto trenia sa blížia k bodu varu. Takže tento hrniec na sporáku vykypí a odhodí pokrievku a všetko zaleje. Ťažko povedať, ktorý horák pod tým hrncom bol najhorúcejší, ktorý v skutočnosti spôsobil odletenie veka,“ vysvetlil Bracken.

Bracken ďalej vysvetlil, že či už to bude raketový útok medzi Iránom a Spojenými štátmi alebo bankový kolaps, tradične a historicky platí, že keď dlhový cyklus vo frakčnom bankovníctve dobehne do konca, vždy sa zrúti a poukázal na to, že to môže byť dôvodom pre bankárov začať obrovskú vojnu.

„Takže potom budú môcť za pád finančného systému obviniť vojnu, aby sa v Senáte nikto nepýtal, prečo zlyhali všetky banky, alebo prečo nastala v Amerike hyperinflácia – či už to bude hyperinflácia alebo deflačná depresia – pretože sú to dve strany tej istej mince,“ špekuloval ďalej Bracken.

Podľa neho majú Spojené štáty prehnitú ekonomiku, ktorá môže buď prejsť do deflácie akú mala Amerika v 30-tych rokoch (špirála nezamestnanosti a hospodárskeho úpadku), alebo do hyperinflácie, akú malo Nemecko v 30-tych a 20-tych rokoch 20. storočia.

Nie je možné donekonečna beztrestne tlačiť peniaze a zvyšovať dlhy. Takto to nefunguje.

„Bankári sa budú chcieť vyhnúť vypočúvaniu v americkom Senáte, kde sedia niektorí konzervatívni republikáni ako Rand Paul, ktorí by im hovorili: „Pôjdeš do konca života do väzenia.“ Pretože, ak by sme to všetko rozmotali, vyšla by z toho totálna korupcia, podvody a konflikty záujmov,“ dodal.

Mike Adams sa tiež pýtal na pokračujúce násilie po celom svete, ktoré vyvolalo americké impérium.

„Sme si dobre vedomí toho, že USA vyprovokovali Rusko k útoku na Ukrajinu v rámci sebaobrany Ruska,“ poznamenal zakladateľ platformy Natural News.

Je to aj kvôli ľuďom v administratíve prezidenta Joea Bidena. Napríklad, námestníčka štátnej tajomníčky pre politické záležitosti Victoria Nulandová a jej manžel, zahraničnopolitický komentátor Robert Kagan, ktorí podľa Brackena v podstate riadia zahraničnú politiku krajiny.

Ďalším, kto rozhoduje o tom, s kým by Spojené štáty mohli ísť do vojny, je minister zahraničných vecí Antony Blinken.

„Je to vśak Victoria Nulandová, ktorá dáva rozkazy Tonymu Blinkenovi, nie naopak. Trpí animálnou nenávisťou k Rusku,“ povedal Bracken o Nulandovej.

Adams súhlasil a uviedol, že Nulandová je presiaknutá etnickou nenávisťou voči ruskému ľudu a je mimoriadne nebezpečnou osobou, pretože sa bude snažiť primäť NATO, aby zaútočilo na Rusko.

(Súvisiace: Ukrajinská sprisahankyňa Victoria Nulandová počas výsluchu pred Senátom prakticky priznala, že USA sabotovali ruské ropovody Nordstream.)

Civilisti v Nemecku sú vyzývaní vládou, aby si budovali vlastné protiletecké bunkre

Na inom mieste relácie sa Mike Adams dotkol nedávneho vývoja v Nemecku, kde sú civilisti vyzývaní vládou, aby premenili svoje domy, garáže alebo pivnice na protiletecké kryty.

Podľa nemeckého ministerstva obrany sa od Nemcov očakáva, že si postavia vlastné bunkre. Národný návrh núdzového obranného plánu krajiny už dokonca pridelil stavebné úlohy civilistom v prípade vypuknutia veľkej vojny s Ruskom.

Miestny bulvárny denník Bild uviedol, že v krajine je k dispozícii iba 579 funkčných protileteckých krytov a šéf nemeckého Federálneho úradu pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách Ralph Tiesler uviedol, že výstavba nových krytov vládou „už nie je možná“ z dôvodu časových obmedzení.

Ministerstvo je pripravené dokončiť prácu na utajovanom „operačnom pláne“ (OPLAN) do apríla, v ktorom sa Nemecko považuje za „tranzitnú krajinu“, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri dodávkach zbraní a vybavenia.

Úlohou nemeckých vojakov by bolo zabezpečiť kľúčové diaľnice, železničné stanice a prístavy. Od civilistov sa tiež očakáva, že budú plniť niektoré povinnosti, ktoré sú zvyčajne pridelené armáde a polícii, vrátane ochrany elektrární.

Bracken varoval, že nemecká vláda nebude pri tomto scenári schopná ochrániť svojich občanov.

„Ak ste vo vojne s Ruskom, nebude tu žiadny prístav v Antverpách,“ povedal s odkazom na distribučný uzol pre európske vnútrozemie, kde prepravcovia môžu dostať colné odbavenie pre EÚ.

„Pamätajte, že ponorky sa cez Atlantik nedostanú. Takže ak máte priame spojenie, napríklad ako je Rusko spojené s Čínou, máte veľkú výhodu v modernej vojne oproti niekomu, kto musí robiť námornú prepravu a výsadok. Už nie je rok 1940.“

Bracken citoval incident, keď Amerika vyhodila do vzduchu plynovod Nord Stream a sľúbila Nemecku, že „pošle skvapalnený zemný plyn (LNG) na tankeroch, ale bude to stáť asi 10-krát viac ako plyn z plynovodu.“

„To platí, ak ekonomika funguje a nikto nikoho neobťažuje. Avšak ropovod smerujúci po zemi z ruského Baltu na Sibír je veľmi tvrdý a odolný cieľ. Nie je to krehký cieľ.

Ak zasiahnete potrubie raketou alebo bombou a odrežete 150 metrov potrubia, môžu to opraviť za týždeň. Ak však vyhodíte do vzduchu závod na skvapalňovanie LNG plynu alebo závod na jeho opätovné splyňovanie či loď uprostred oceánu, to už je iná káva.

Energetický plán založený na LNG plyne cez oceán funguje iba vo svete mieru, keď sa všetci spolu pekne hrajú,“ vysvetlil Bracken.

Záver

Na stránke Collapse.news nájdete ďalšie príbehy o úpadku amerického impéria.

Autor: Belle Carter, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Exit mobile version