Včera večer jsem měl tu čest zúčastnit se videokonference na Zoomu se Stevem Bannonem, bývalým investičním bankéřem a mediálním manažerem, moderátorem pořadu „War Room“ a hlavním politickým stratégem během prvních sedmi měsíců prvního funkčního období prezidenta Donalda Trumpa. Mnohé z toho, co Bannon přednesl, nebylo překvapivé, ale důležité se zdálo zopakování, že Trump a jeho tým budou od prvního dne v úřadu v ofenzivě. „Bouřlivé dny začnou v pondělí,“ prohlásil, a svět už nikdy nebude stejný. Bannon nemluvil o tom, že Trump zahájí ofenzivu proti Číňanům, Íráncům nebo Rusům. Trump a jeho tým se připravují na konfrontaci s „nimi“.
„Oni“ jsou podle Bannona lidé, kteří řídí nejmocnější impérium na světě, a ať už budou volby, nebo ne, demokracie, nebo ne, dobrovolně se svých privilegií a kontroly nad svým impériem nevzdají: bude boj. V několika nedávných podcastech jsem hovořil o tom, co to pravděpodobně znamená, prostě na základě povahy tohoto boje o moc.
Totiž, že boj s imperiální klikou není bojem na život a na smrt. „Oni“ jsou brutální, bezzásadoví a nesmírně mstiví. Pokud Trump a jeho tým v tomto boji zakolísají, klika se nezastaví před Trumpovou politickou porážkou. Jsem přesvědčen, že si nedají pokoj, dokud jeho, jeho majetek, jeho spolupracovníky a jeho rodinu zcela nezničí.
Cena za neposlušnost vůči Impériu
Když Spojené státy vyhlásily nezávislost na Britském impériu, ti, kdo podepsali Deklaraci nezávislosti, nebyli jen bandou bojovných rebelů, kteří neměli co ztratit. V mnoha ohledech se podobali lidem, kteří dnes podporují Donalda Trumpa. Všichni byli vzdělaní, bohatí a privilegovaní členové společnosti.
Všichni se vzepřeli imperiu a přísahali na svůj život.
Z 56 signatářů Deklarace nezávislosti bylo 24 právníků a právniček, 11 bohatých obchodníků a 9 farmářů a majitelů velkých plantáží. Podpisem Deklarace nezávislosti na sebe přivolali hněv imperia a s jistotou věděli, že je v případě dopadení čeká smrt. Pět z nich bylo skutečně zajato Brity jako zrádci a umučeno k smrti. Domy dvanácti z nich byly vypleněny a vypáleny. Dva z nich přišli o své syny a dva další měli syny zajaté a uvězněné.
Devět z 56 bojovalo a zemřelo na následky zranění nebo strádání ve válce za nezávislost Carter Braxton, bohatý plantážník a obchodník, viděl, jak britské námořnictvo potopilo všechny jeho lodě. Aby splatil své dluhy, byl nucen prodat svůj dům a majetek. Zemřel v chudobě. Aby se vyhnul zajetí, stěhoval se Thomas McKim se svou rodinou téměř neustále z místa na místo. Sloužil v Kongresu bez nároku na plat a jeho rodina se skrývala. Nakonec mu byl majetek zabaven a i on zemřel v chudobě. Dům a majetek Francise Lewise byly zničeny a jeho žena byla uvězněna. O několik měsíců později zemřela.
Majetek Elleryho, Clymera, Halla, Waltona, Gwinnetta, Haywarda, Ruttledge a Middletona byl znesvěcen a zničen britskými vojáky nebo jejich žoldnéřskými teroristy. Britský generál Cornwallis obsadil dům Thomase Nelsona jako své velitelství. Ten byl zničen během bitvy u Yorktownu a Nelson zemřel na mizině. John Hart musel opustit svůj domov poté, co byla zničena jeho pole a mlýn. Více než rok se skrýval a žil v lesích a jeskyních. Když se vrátil domů, jeho žena byla mrtvá a všech jejich 13 dětí bylo nezvěstných. Žal a zoufalství ho během několika týdnů zabily. Norrise a Livingstona postihl stejný osud.
Když se imperiální klika rozhodla rozdělit Spojené státy, což vedlo k občanské válce, postavili se prezidentu Abrahamu Lincolnovi. V roce 1863 přišel Lincolnovi na pomoc ruský car Alexandr II. a vyslal svou Baltskou flotilu do New Yorku a Tichomořskou flotilu do San Franciska. Tento krok zabránil intervenci impéria na straně Konfederace, kterou plánovali Britové s podporou Francie a Vatikánu. Nakonec zvítězilo spojenectví mezi Spojenými státy a Ruskem a Spojené státy byly zachráněny.
Spojenectví mezi Ruskem a Spojenými státy zachránilo Unii před britským impériem. Všimněte si, že v Londýně je Lincoln zobrazován jako jeskynní muž.
Aby se však spiklenci pomstili, najali si vrahy. Abraham Lincoln byl zavražděn v roce 1865, krátce po skončení občanské války, a Alexandr II. byl zavražděn v Petrohradě v roce 1881. V roce 1917 byla celá rodina cara Mikuláše II. vyvražděna bolševiky na příkaz newyorského bankéře Jacoba Schiffa. Možná, že nízká průměrná délka života mužů v rodině Kennedyů je způsobena také jejich sklonem dráždit imperiální kliku.
Domnívám se, že Donald Trump a přinejmenším někteří jeho blízcí jsou si toho všeho pravděpodobně dobře vědomi a uvědomují si, do čeho jdou. Steve Bannon během našeho včerejšího rozhovoru potvrdil, že tomu tak skutečně je. Povaha tohoto konfliktu je taková, že „oni“ nemohou zůstat naživu, a kdokoli přijde do Bílého domu po čtyřech letech Trumpovy vlády, bude muset bojovat tak dlouho, dokud nebude imperiální klika zcela zničena a zbavena moci.
Střet je globální a mezi dvěma systémy vládnutí
Stejně jako na Blízkém východě, na Ukrajině a jinde budeme svědky další fronty v boji mezi dvěma systémy vládnutí. V tomto smyslu budou geopolitické konflikty po celém světě pravděpodobně podřízeny občanské válce, která se odehrává ve Spojených státech a která by se mohla stát ústřední bitvou celého konfliktu. Tato občanská válka se nemusí podobat občanským válkám z minulosti, kdy proti sobě na polích a ve městech bojovaly velké armády. Místo toho budeme pravděpodobně svědky chaosu, sabotáží, atentátů a teroristických činů ve Spojených státech i v Evropě a ve Spojeném království.
Jednou z účastnic včerejší výzvy byla Christine Andersonová, členka německé strany Alternativa pro Německo a Evropského parlamentu. Sdělila, že úřady v Německu, stejně jako ve Francii, Velké Británii a dalších evropských zemích, „zešílely“ a že Trumpovo zvolení je přivedlo k otevřenému autoritářství, které se už ani nesnaží skrývat.
V důsledku toho se otevřeně hovoří o zrušení nadcházejících německých voleb 23. února a zpřísnění cenzury na sociálních sítích. Nedávný rozhovor Ilona Muska s vůdkyní Alternativy pro Německo Alicí Weidelovou hysterii jen zvýšil a nyní chtějí německé úřady Muska stíhat, protože jeho rozhovor s Weidelovou považují za nezákonný příspěvek na volební kampaň.
Snad nejznepokojivější zprávy hlásili účastníci ze Spojeného království, kteří se shodli na tom, že situace v zemi je prostě hrozná, že ani nepoznávají svou vlastní zemi. Jeden z lékařů uvedl, že vidí, že se lidé stále více vzdávají a mnozí „ztrácejí vůli k životu“. Potvrdila se jedna konkrétní zpráva, a to, že již několik měsíců zvolení politici ve Spojeném království nejmenují soudce. Neuvědomil jsem si, kdo je jmenuje, protože náš rozhovor se protáhl a já neměl čas se zeptat, ale jsem si jistý, že jsou to pravděpodobně velmi milí lidé.
Dalším znepokojivým jevem ve Spojeném království je připravovaný zákon o klimatu a životním prostředí, který, pokud bude schválen, právně zakotví závazek Spojeného království k politice nulových emisí, což by mohlo mít zničující důsledky pro jeho hospodářství, včetně trhu s energií, zemědělství a výroby. Co nulové emise znamenají pro britskou ekonomiku, jsem podrobně popsal v tomto článku.
Bylo by možné si dovolit obchodní deficit ve výši 40 miliard, kdyby měna byla světovou rezervní měnou, ale britská libra jí není.
Každopádně to vypadá, že příští týden přijdou „bouřlivé dny“
Nyní je čas být odvážný. Možná Trump a jeho okolí chtějí jen větší kus koláče a nic víc. Ale možná jde o něco víc. Steve Bannon nedávno strávil čtyři měsíce ve vězení – ne ve venkovském klubu, jak říkal, ale ve skutečném vězení. Na Trumpa byly spáchány dva a možná i více pokusů o atentát. Boj je velmi reálný.
Podle Bannona však Trumpovi odpůrci panikaří. Většina z nich si ve skutečnosti nemyslela, že Trump loni v listopadu vyhraje volby. Bannon řekl, že Trump je „nástrojem hrubé síly“ a že klika byla „traumatizována hrubou silou“. Stovky, možná tisíce jejich přisluhovačů, včetně doktora Anthonyho Fauciho, se snaží získat milost od Bidenova týmu, a to i preventivně.
No, to se dozvíme – nebude to nuda !
ZDROJ, Spracoval: Vlabi/Blog Myšlenky O Čemkoli