(Cassie B., Natural News) Vláda Veľkej Británie varovala Britov, aby sa pripravili na potenciálnu katastrofu aj tým, že si urobia zásoby rádií na batérie, sviečok a iného spotrebného materiálu.

Tvrdí to vicepremiér Veľkej Británie Oliver Dowden, ktorý povedal, že občania musia byť „osobne odolnejší“ a menej závislí od elektronických zariadení a tých, ktoré sú pripojené k internetu.

Vládna správa bola zverejnená počas jeho prvého výročného vyhlásenia o „rizikách a odolnosti“, v ktorom zdôraznil, že riziká sa „vyvíjajú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým“.

Z rizík uviedol pretrvávajúci konflikt na Ukrajine, extrémne poveternostné podmienky ako záplavy, zneužívanie technológií ako umelá inteligencia a rastúca sofistikovanosť kybernetických útokov.

Minister vlády konzervatívcov v súčasnosti vytvára novú webovú stránku a akadémiu odolnosti, ktoré majú pomôcť jednotlivcom a firmám lepšie sa pripraviť na budúce katastrofy, ako sú kybernetické útoky, prírodné pohromy a pandémie.

Webová stránka, ktorá má byť k dispozícii na budúci rok, ponúkne ľuďom návod, ako sa môžu pripraviť na celý rad núdzových situácií, najmä na tie, ktoré ich zanechajú bez sieťového elektrického napájania na prevádzku zariadení, od ktorých závisí komunikácia.

Poskytne tiež tipy na ochranu pred rizikami, ako sú e-mailové podvody a phishing.

Akadémia dostala na svoje vytvorenie finančné prostriedky vo výške 10 miliónov libier. Má vyškoliť odborníkov a poskytovať zručnosti v oblasti krízového manažmentu a núdzového plánovania.

Jednou z položiek, ktoré podľa Dowdena potrebujú všetky domácnosti, je rádio, ktoré sa nespolieha len na elektrickú energiu zo siete, ale funguje aj na batérie či dokonca ručne poháňané kľukou (to tam fakt uviedli).

Ďalej povedal, že verejnosť sa v dnešnej dobe stala príliš závislou na internete. To znamená, že ak dôjde ku katastrofe a my sa nebudeme môcť pripojiť k internetu, potom tí, ktorí nemajú prístup k rádiu, sa môžu ocitnúť v informačnom vákuu.

„Vždy to bolo tak, že každý mal prístup k rádiu napájaného z bateriek,“ poznamenal.

„Koľko ľudí má komunikačné zariadenie, ktoré nie je závislé od digitálneho a elektrického pripojenia? Nemali by sme predpokladať, že odolnosť, ktorú sme mali za našich detských čias, je teraz rovnaká, pretože spoločnosť sa digitalizovala,“ dodal predtým, než zdôraznil dôležitosť zariadení na získavanie správ v prípade núdze.

Zatiaľ čo mnohé domácnosti mali v minulosti po ruke sviečky a batérie, v modernej dobe sa to stalo menej bežným, pretože ľudia používajú funkciu baterky vo svojom smartfóne.

Varoval tiež, že katastrofa môže udrieť bez varovania a ľudia budú musieť byť pripravení. Nová webová stránka vlády o odolnosti bude mať funkciu, ktorá umožní členom verejnosti prihlásiť sa ako dobrovoľníci na pomoc v prípade krízy.

Minister ďalej varoval pred nebezpečenstvami umelej inteligencie, ktorá podľa neho predstavuje „chronické riziko“ a mohla by zločincom uľahčiť vykonávanie kybernetických útokov.

Uviedol nasledovné:

„Dospievajúce dieťa doma vo svojej detskej izbe s aplikáciou umelej inteligencie bude oveľa lepším hackerom, než boli predtým reálni hackeri. Riziko osamelých, záškodníckych jedincov s väčšími schopnosťami vyvinúť biologické hrozby sa zvyšuje s rozširovaním umelej inteligencie. Rovnako tak riziko chemických zbraní.“

Zásobte sa batériami, baterkami, jedlom a ďalšími zásobami

Okrem dobrej zásoby batérií, bateriek a rádií odporúča britská National Grid (Národná prenosová sústava) mať po ruke veci ako jedlo na okamžitú konzumáciu (teda bez potreby varenia), vodu, prikrývky a hrubé oblečenie, aby ste prekonali dlhší výpadok prúdu.

Akékoľvek lekárske vybavenie, na ktoré sa spoliehate, ako napríklad srdcové stimulátory, kyslíkové koncentrátory a podobne, by malo mať záložnú batériu.

„Svet sa zmenil na nerozoznanie a naša spoločnosť je vo veľkej miere závislá od digitálnej infraštruktúry,“ povedal Dowden.

„Vláda preto musí zabezpečiť, aby sme boli v tomto digitálnom veku odolní a zabezpečiť, aby to naše štruktúry zohľadnili, vrátane analógových prostriedkov, ktoré má zmysel uchovávať.“

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

By ARCHA

Secured By miniOrange