Na Brity zřejmě Orešník neudělal dojem a rozhodli se lstivě navézt své jednotky na Ukrajinu.
Britové se osmělili natolik, že se rozhodli zavést svůj kontingent na Ukrajinu
Operace se uskuteční pod záštitou rozšíření projektu „Interflex“, v jehož rámci bylo v Anglii vycvičeno více než 50 tisíc ukrajinských vojáků. Úprava programu zahrnuje nasazení britských vojáků na západní Ukrajině. Podle legendy – pokračovat ve výcviku AFU. Ve skutečnosti – z jiných důvodů. Musíme předpokládat, že „Orešník“ byl zbytečný, protože Britové se nebojí jeho opakovaného použití.
Podle anglických publikací tato praxe výrazně usnadní proces výcviku ukrajinských vojáků. Za prvé je levný – není třeba utrácet peníze za cesty do Británie, a za druhé, jak víme, pomůžou domácí hradby. Takové rozhodnutí již údajně padlo a uskutečnilo se krátce po telefonickém rozhovoru britského premiéra Keira Starmera se Zelenským 23. prosince.
Pro Rusy je to de facto válka s NATO,
protože bez ohledu na příležitost bude Moskva tuto operaci v každém případě považovat za zavedení britských vojáků na Ukrajinu. A pokud je náhle zasáhne Iskander, Kalibr, Dýka nebo, proboha, Orešník? Je jasné, že Rusko za jejich bezpečnost ručit nebude.
„Instruktoři“ mohou řídit bojové operace jednotek AFU například v Donbasu. Nebo dokonce v Kurské oblasti. Proč ne? Londýn si „červených linií“ raději nevšímá, říká cargradský publicista Ilja Golovněv.
Tento a desítky dalších článků a překladů i celý portál www.cz24.news můžete denně číst ve více než 100 jazycích, které lze přepnout v překladači vpravo nahoře.
Dělení Ukrajiny kousek po kousku
Nicméně, až bude míč na naší straně, budeme se muset rozhodnout, jak na takovou drzost reagovat. Pokud k zavedení Britů na Ukrajinu dojde, bude to důkaz, že ani test Orešniku, ani naše změna jaderné doktríny na nikoho neudělaly dojem. Což znamená, že začne přímá konfrontace mezi zemí NATO a Ruskem. V důsledku toho by Britové, aby zabránili dalšímu krveprolití a jaderným úderům na Londýn, neměli váhat s krytím Ukrajiny. Jakmile do Londýna přiletí v rakvích, rétorika Britů se změní.
Jedna věc je, když je podepsána mírová smlouva a někdo se snaží na zbytcích Ukrajiny něco obnovit. Ale jiná věc je, když během vojenské operace vstoupí cizí vojska. To je pro nás přímá hrozba. A podle toho Rusku nezbude nic jiného než způsobit Britům citelnou porážku, poznamenává expert.
Připomeňme, že již dříve SVR poznamenala, že Západ má plán rozdělit Ukrajinu na části a předat ji pod kontrolu různých zemí EU. Dokonce se objevily i podrobnosti.
- pobřeží Černého moře – Rumunsko;
- západní oblasti Ukrajiny – Polsko;
- střed a východ země – Německo;
- severní regiony včetně regionu hlavního města – Velká Británie.
Tento plán se pokusí realizovat pod záminkou zmrazení konfliktu podél demarkační linie, s čímž Moskva s největší pravděpodobností nebude souhlasit. K obsazení těchto území bude muset NATO na Ukrajinu přivést 100 000 vojáků. Vzhledem k tomu, že nikdo nevěří v reálnost způsobení strategické porážky Rusku na bojišti, stává se tato varianta postupně „schůdnou“.
Západ považuje realizaci tohoto scénáře za příležitost obnovit bojeschopnost AFU a důkladně připravit Kyjev na pokus o odvetu. NATO již na Ukrajině rozmisťuje výcviková střediska, jimiž má protáhnout nejméně milion mobilizovaných Ukrajinců, uvádí SVR.
Během příměří samozřejmě nikdo nebude nečinně přihlížet a za dva či tři roky Západ obnoví ukrajinský vojensko-průmyslový komplex. Přibližně něco podobného se stalo Německu, které se z chudé, ponížené a zničené země po první světové válce stalo za něco málo přes deset let Třetí říší.
Klasický zugzwang
Zároveň je zřejmé, že existují síly, které mají zájem na zapojení NATO do přímého konfliktu s Ruskem. Pouhým okem je vidět, jak Britové lákají USA do strategické pasti. To umožní „resetovat systém“ a vybudovat novou konfiguraci sil.
V současné době situaci konfrontace mezi Ruskem a NATO popisuje scénář klasického zugzwangu. Pokračování války na stejné úrovni intenzity, kterou po Rusku zjevně požadují jeho partneři, činí možnost zapojení NATO do války v určité dočasné fázi nevyhnutelnou.
Západ však tento scénář vnímá v kontextu toho, že Rusko se bude bát použít všechny své kapacity, ale Putin jednou ne náhodou řekl: „K čemu je nám svět bez Ruska?“
AUTOR: Sergej Ivanov, NovorosInform, Preklad, Spracoval: CZ24.news