Site icon Spolok ARCHA o.z.

Bill Gates žiada „panely smrti“ pre eutanáziu ľudí, ktorí “nie sú hodni zdravotnej starostlivosti“

Státy po celém světě usilují o zavedení a rozšíření liberálních zákonů o eutanazii a jejich plány se nápadně podobají programu „asistované sebevraždy“, který již několik let prosazuje miliardář Bill Gates.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft tvrdí, že poskytování dlouhodobé zdravotní péče jednotlivcům není nákladově efektivní.

Gates se domnívá, že místo toho by měli být jeho bližní podrobeni eutanazii, aby se snížily náklady na zdravotní péči a peníze, které by byly použity na léčbu, mohly být vynaloženy jinde.

V roce 2010 Gates zvážil náklady na udržování „nevyléčitelně nemocných“ Američanů při životě oproti placení platů učitelů.

Gates litoval, že Američané nejsou ochotni se ptát, zda je utrácení peněz za lidi v „posledních třech měsících“ jejich života nákladově efektivní.

Naznačil, že péče v závěru života není přínosná a že by se mělo rozhodnout o ukončení života lidí namísto poskytování nákladné paliativní péče

Tvrdil, že o tom, zda si člověk zaslouží léčbu, by měla rozhodovat komise úředníků, přičemž ty, kteří nejsou „hodni zdravotní péče“, by měla vláda v zájmu úspory peněz eutanazovat. „Tomu se říká ‚panel smrti‘,“ řekl o skupině, která by rozhodovala o tom, zda lidé budou žít, nebo zemřou.

Gates se takto vyjádřil v rozhovoru na festivalu Aspen Ideas v roce 2010.

Gates řekl, že Spojené státy musí dostat pod kontrolu náklady na zdravotní péči a přehodnotit priority financování, aby zabránily další erozi vzdělávacího systému.

Globalistický miliardář uvedl, že náklady na zdravotní péči dominují státním a federálním rozpočtům v podobě Medicare a dalších plateb a na vzdělávání je k dispozici méně prostředků.

 Gates však nezmínil, že omezení vládního plýtvání ukončením financování zahraničních válek, zabezpečením hranic, omezením federální byrokracie a snížením finančních závazků vůči globalistickým organizacím, jako je OSN a NATO, by mohlo ušetřit mnohem více peněz než náklady na léčbu nemocných Američanů.

Úspora peněz prostřednictvím efektivity státní správy samozřejmě není v souladu s eugenickou agendou Gatese a jeho depopulačních spojenců.

Gates řekl prezidentovi a výkonnému řediteli Aspen Institute Walteru Isaacsonovi, že Amerika projevila neochotu ptát se, zda „utratit milion dolarů za poslední tři měsíce“ lidského života je nákladově efektivní směr.

Argumentoval tím, že stejná částka může udržet v zaměstnání deset učitelů.

Gates poté vyzval, aby národ lépe zkoumal přínosy nákladné lékařské péče na konci života.

Gates si rýpl do kritiků návrhu zákona o zdravotní péči, který americký Kongres projednával na začátku roku: „Tomu se říká panel smrti a taková diskuse se nemá vést.

Výše uvedený klip pochází z 60minutového rozhovoru, který se uskutečnil 8. července 2010.

Celý 60minutový rozhovor si můžete prohlédnout na kanálu Aspen Institute na YouTube ZDE. Výše uvedený klip začíná v čase 31:22.

Gates použil termín „panel smrti“, aby se obul do republikánských kritiků radikální agendy eutanazie.

„Panel smrti“ je politický termín, který vznikl během debaty o federální legislativě v oblasti zdravotní péče o nepojištěné ve Spojených státech v roce 2009, uvádí Wikipedie.

Sarah Palinová, bývalá guvernérka Aljašky a republikánská kandidátka na viceprezidentku v roce 2008, tento termín zavedla, když obvinila navrhovanou legislativu, že by vytvořila „panel smrti“ složený z byrokratů, kteří by prováděli třídění, tj. rozhodovali o tom, zda jsou Američané – například její staří rodiče nebo děti s Downovým syndromem – „hodni lékařské péče“.

Mluvčí Palinové poukázala na § 1233 návrhu zákona HR 3200, který by platil lékařům za poskytování dobrovolného poradenství pacientům Medicare ohledně životních závěti, předběžných pokynů a možností péče v závěru života.

Někteří významní republikáni Palinovou podpořili.

Jeden z průzkumů ukázal, že po jeho rozšíření bylo s obviněním obeznámeno asi 85 % respondentů a z těch, kteří s ním byli obeznámeni, si asi 30 % myslelo, že je správné.

Kvůli znepokojení veřejnosti bylo ustanovení o placení lékařům za poskytování dobrovolného poradenství ze senátního návrhu zákona odstraněno a nebylo zahrnuto do přijatého zákona o ochraně pacientů a dostupné péči z roku 2010.

Americká společnost klinické onkologie ve svém prohlášení z roku 2011 vyjádřila lítost nad politizací této otázky a uvedla, že návrh by měl být znovu přezkoumán.

Zákon HR 3200, známý také jako America’s Affordable Health Choices Act z roku 2009, se však zákonem nestal.

Místo toho zákon o ochraně pacientů a dostupné zdravotní péči, známý také jako Obamacare, vycházel z některých ustanovení HR 3200.

Obamacare byl podepsán 23. března 2010.

Když Palinová hovořila o „panelech smrti“, měla na mysli výbory nebo panely, které by rozhodovaly o tom, zda pacientům odepřít život udržující léčbu na základě nákladů nebo věku.

Wikipedie samozřejmě obavy Palinové popírá jako „mýtus o panelech smrti“ s odvoláním na „ověřovatele faktů“.

Jak však upozornil časopis American Thinker ve svém článku z listopadu 2010, skutečně měli na mysli „panel smrti“.

American Thinker zdůraznil dva výroky sloupkaře New York Times:

Smáli se, když Sarah Palinová řekla, že Obamacare bude vyžadovat panely smrti, aby se kontrolovaly náklady na lékařskou péči. Ale z nějakého důvodu se nikdo nesměje, když totéž řekne sloupkař New York Times Paul Krugman

… Včera to udělal znovu jak v pořadu This Week s Christiane Amanpour, tak pak ve svém sloupku v New York Times dále vysvětlil, že ne, ve skutečnosti nemyslel panely smrti jen proto, že je nazval … panely smrti.

… jsou to skutečně panely smrti. Mít vládní úředníky – panely, chcete-li -, kteří rozhodují o nákladech a lékařské účinnosti léčby [oproti] hodnotě lidského života se stejným soucitem, jako kdyby se společnost Government Motors rozhodla přestat vyrábět vozy Pontiac a zavřít prodejce.

Panely smrti. Řekněte to znovu, řekněte to jakkoli, ale Sarah Palinová to trefila hned napoprvé – panel smrti pod jakýmkoli jiným názvem je pořád panel smrti.

Paule Krugmane, pokud chcete, aby nějaký vysoce placený vládní úředník rozhodoval o tom, zda váš život stojí za to obětovat kvůli kontrole nákladů na zdravotní péči, zapište si to do svého příkazu DNR (neresuscitovat), ne do mého.

Liberálové a jejich spojenci z korporátních médií trvají na tom, že panely smrti neexistují.

Panely smrti však existují v několika zemích, které již do svých systémů „zdravotní péče“ začlenily eutanazii nebo „asistovanou sebevraždu“. Všude tam, kde se legalizuje eutanazie, tak standardně vznikají panely smrti.

V zemích, které nepřijaly zákony umožňující lékařům zabíjet své pacienty, budou panely smrti v té či oné podobě existovat i nadále, pokud misantropický kult smrti dosáhne svého.

Prožíváme proces normalizace systémů „zdravotní péče“, které jsou využívány k zabíjení každého, koho stát považuje za příliš nákladného na udržení při životě, koho považuje za finanční zátěž pro stát nebo koho život podle státních kritérií nestojí za to, aby žil.

Jedná se o stejnou eugenickou agendu, jakou prosazovali nacisté.

Je to forma eugeniky, která se snadno uplatňuje v měřítku, v němž je obyvatelstvo závislé nebo odkázané na socializovanou zdravotní péči, jako například v Kanadě a ve Spojeném království.

V rámci Organizace spojených národů (OSN) by mohla být socializovaná zdravotní péče zavedena celosvětově.

Dosažení všeobecné zdravotní péče (UHC) je jedním z cílů, které si národy světa stanovily, když v roce 2015 přijaly Cíle udržitelného rozvoje OSN do roku 2030 (SDGs).

Sarah Palinová měla v roce 2009 nejen pravdu, ale její slova byla také mrazivým varováním pro svět před tím, co přijde.

AUTOR: Frank Bergman, ZDROJ

Exit mobile version