Site icon Spolok ARCHA o.z.

Bill Gates žiada digitálnu identifikáciu na prístup k internetu

poznámka: táto požiadavka nepriateľa ľudstva č. 1 pripomína nedávnu požiadavku z dielne SNS / Danka na digit. identifikáciu na písanie komentárov a hodnotení na internete

Miliardář Bill Gates vyzývá vlády po celém světě, aby zavedly předpisy, které by omezily přístup k internetu pouze na osoby, které mohou prokázat svůj věk digitálním průkazem totožnosti.

Spoluzakladatel společnosti Microsoft tvrdí, že mnoho částí internetu by mělo být dětem nepřístupných.

Většina lidí by s touto myšlenkou souhlasila, protože mnoho zákoutí internetu není pro děti přívětivých.

Gates však tvrdí, že řešením je, aby se všichni uživatelé internetu podrobili ověření věku a prokázali, že jsou „dostatečně staří“.

Příhodné je, že Gatesův plán zahrnuje použití systému, který propaguje již několik let – digitální průkazy totožnosti.

Gates je zastáncem řady kontroverzních opatření, která prosazuje prostřednictvím své nadace.

Mezi tyto praktiky patří jeho tolik kritizovaný program zaměřený proti zemědělcům, agresivní všeobecné očkování a digitální průkazy totožnosti.

Jeho nejnovějším křížovým tažením je nyní zřejmě podpora online ověřování věku.

Online ověřování věku samozřejmě dobře zapadá do Gatesovy agendy digitální identifikace.

Gates svůj plán představil ve vánočně laděném příspěvku na blogu s názvem: „Knihy, které vás o svátcích zahřejí“.

Blogový příspěvek obsahoval fotografii Gatese stojícího před vánočním stromkem a držícího hromadu knih.

Na první pohled může příspěvek na blogu působit nevinně.

Zlověstný podtext však začne být jasný, když si všimnete, že jednou z knih, které drží, je „Úzkostná generace“ od sociálního psychologa Jonathana Haidta.

Haidt tvrdí, že děti by neměly používat chytré telefony, „dokud nebudou starší“.

Gates s tímto názorem souhlasí.

Jedním z možných důvodů tohoto souhlasu je, že Gates stojí za myšlenkou ověřování věku.

Aby ověření věku fungovalo, musí každý uživatel internetu prokázat, že je dostatečně starý.

Podle takového systému „je každý považován za nezletilého, dokud neprokáže opak“.

I když by tento plán nutně nepředepisoval digitální identifikaci, každý, kdo chce používat internet – tedy většina lidí – by musel prokázat svůj věk.

Gates své doporučení Haidtovy knihy zahajuje apelem na růžový pohled většiny dospělých na jejich mládí, plné skutečných her, čtení knih atd.

Gates si však myslí, že to bylo zdravé, a Haidtova kniha ho přiměla zamyslet se nad tím, zda by dnes dostupné technologie nebyly v té době příliš rozptylující.

Nicméně je to prostě jen připravovaná půda pro pokrok v politice ověřování věku online.

Podle Gatese je ověřování věku jen nevinný způsob, jakým globalisté čelí škodám souvisejícím s moderními technologiemi.

„Řešení, která Haidt navrhuje, nejsou jednoduchá, ale myslím, že jsou potřebná,“ píše Gates.

„Dává pádné argumenty pro lepší ověřování věku na platformách sociálních médií a odložení přístupu k chytrým telefonům, dokud děti nebudou starší.”

Gates poznamenává, že autor by rád viděl „koordinaci mezi rodiči, školami, technologickými společnostmi a tvůrci politik“.

A Gates by si to zřejmě přál také.

Mezitím úředníci právě oznámili, že ve Velké Británii bude příští rok zaveden program digitální identifikace využívající chytré telefony.

Je propagován jako způsob, jak si mladí lidé mohou kupovat alkohol a chodit do klubů s využitím biometrie rozpoznávání obličeje v rámci aplikace.

Umožní také placení daní, bankovní operace, výplaty dávek ze státních programů a, což je možná alarmující, i pouhé nakupování v obchodě.

„Mladí lidé budou moci na základě zákonných změn, které vstoupí v platnost v příštím roce, používat vládou podporované digitální identifikační karty, aby prokázali, že jsou dostatečně staří na to, aby mohli pít alkohol,“ uvedl v neděli britský deník Telegraph.

„Budou se moci zaregistrovat u společností vydávajících digitální průkazy totožnosti, které jsou certifikovány podle vládou stanovených standardů bezpečnosti a spolehlivosti, a poté budou moci při návštěvě hospod, restaurací a obchodů používat aplikaci ve svém chytrém telefonu, aby prokázali, že jsou starší 18 let.

„Je to součást širšího úsilí o přesun více státních funkcí na internet, aby lidé mohli pomocí vládou podporované aplikace prokázat svou totožnost při všech činnostech od placení daní až po otevření bankovního účtu.“

V létě bývalý britský ministr vnitra lord Blunkett prohlásil, že digitální průkaz totožnosti je nevyhnutelný v boji proti nelegální imigraci.

„Digitální průkazy totožnosti jsou „nevyhnutelné“, prohlásil lord Blunkett, který se stal poslední „velkou šelmou“ z řad nových labouristů, která podpořila jejich zavedení v rámci boje proti imigraci,“ uvedl v červenci deník Telegraph.

„Bývalý ministr vnitra uvedl, že nárůst digitálních záznamů ve všech aspektech života lidí znamená, že je vláda bude muset zjednodušit do jediného průkazu totožnosti.

„Jeho intervence přišla poté, co ministryně vnitra Yvette Cooperová odmítla výzvy k zavedení digitálních průkazů totožnosti, které by podle sira Tonyho Blaira umožnily vládě „přesně vědět, kdo má právo“ pobývat ve Spojeném království“.”

AUTOR: Frank Bergman, Preklad, Spracoval: CZ24.news, ZDROJ

Exit mobile version