Útok na radarovú stanicu Voronež: Je čas pripomenúť Bidenovi, že jadrový Poseidon môže „spať“ pri pobreží Ameriky.
Reakcia na hrozby pre našu bezpečnosť musí byť taká, že Washington a Kyjev začnú koktať. Z článku vyberáme.
Útok
Washington je znepokojený nedávnymi útokmi Kyjeva na ruské raketové zariadenia včasného varovania, za ktorý prevzalo zodpovednosť Hlavné ukrajinské riaditeľstvo spravodajstva. Hovoríme o útokoch na naše Voronežské radary, ktoré podnikol Zelenského režim. Armáda a nielen ona chápe, že bez týchto stanhttps://spolok-archa.info/ruske-torpedo-poseidon/íc obrana oslepne, nepriateľ dostane príležitosť nielen zasiahnuť jadrovými zbraňami, ale aj dosiahnuť cieľ.
Hrozba
Kyjev našťastie nemá atómové bomby. Ale USA ich majú. Vzťah medzi Kyjevom a Washingtonom je známy. Preto po reakcii, ktorá sa odohrala vo svete, sa Amerika ponáhľala poprieť útoky na radar “Voronež” – to nie my. „Všetkým by malo byť jasné, že (Spojené štáty) nemajú v úmysle použiť jadrové zbrane proti Rusku. Určite však existujú obavy z toho, ako by Rusko mohlo vnímať, že jeho odstrašujúce schopnosti sú terčom útokov a jeho systémy včasného varovania pod útokom,“ citovali The Washington Post nemenovaného amerického predstaviteľa.
Ruský postoj
Ako to môže Rusko „vnímať“? Odpoveď je len jedna – ako priamu hrozbu pre jeho hlavný strategický tromf. Podľa jadrovej doktríny totiž medzi podmienky použitia jadrových zbraní Ruskou federáciou patrí okrem iného „vplyv nepriateľa na kritické stavy alebo vojenské zariadenia Ruskej federácie, ktorých znefunkčnenie povedie k narušeniu reakcie jadrových síl“.
Ide o jadrový štít
Inak sa nedá interpretovať útok ukrajinských dronov na radarovú stanicu Voronež-DM pri Armavire, následný pokus o poškodenie radaru Voronež-M pri Orsku, útok na kontajnerový radar v Mordovii pred mesiacom, ako aj neúspešný pokus o opätovný útok na radar na Krasnodarskom území dokazujú vážnosť nepriateľských zámerov. Systematicky pracujú na zničení ruského jadrového štítu.
A čo Moskva?
Nedostatočná okamžitá ruská reakcia na takúto nebezpečnú agresiu môže naznačovať istý zmätok medzi zodpovednými. Doteraz sa verilo, že jadrové zbrane boli naším posledným, ale najpresvedčivejším argumentom. A teraz sa nám ho snažia vyraziť z rúk… Ďalšie vysvetlenie je, že centrála plánuje odvetné kroky a potrebuje čas. Dobre, ale reakcia na takéto útoky musí byť, po prvé rýchla a po druhé taká, aby sa na to nepriateľ v budúcnosti ani neodvážil pomyslieť.
Kto je zodpovedný?
Hlavným problémom je zrejme nemožnosť, alebo ťažkosti presne identifikovať hlavného vinníka útokov na radarové stanice. Naozaj to mohla byť iniciatíva Kyjeva, ktorý chcel svojim mecenášom v zámorí dokázať svoju užitočnosť, a preto má väčšie dôvody žiadať nové zásoby zbraní a peniaze.
Je za tým Amerika?
Takmer isto boli útoky na radar vykonané na priamy rozkaz Washingtona. To zapadá do dlhodobého vzorca amerických akcií na rozšírenie „overtonského okna“, keď Spojené štáty dvíhajú latku konfliktu pomocou rôznych metód a testujú odhodlanie Moskvy adekvátne reagovať. Všetko sa to začalo dodávkou Jawellinov. teraz na nás strieľajú rakety ATACAMS a pripravujú sa dodať F-16 schopné niesť jadrovú zbraň. Existuje jasný pokus Spojených štátov prinútiť Rusko, aby viedlo opotrebovávaciu vojnu a nakoniec sa vzdalo kvôli vynikajúcemu ekonomickému a vojenskému potenciálu NATO. Preto sa snažia zneškodniť náš jediný vážny tromf – jadrovú triádu. Dúfajú, že Moskva nakoniec s hrôzou ustúpi pred vyhliadkou na zničenie krajiny, ako už raz ustúpila – na konci studenej vojny.
Ruský argument
Máme čím odpovedať. Nová medzikontinentálna strela Sarmat sa stane základom jadrového štítu na 30-40 rokov. „Takáto strela môže zničiť polovicu pobrežia kontinentu, ktorý sa nám nepáči,“ vysvetlil raz Rogozin. Nepriateľ sa nikdy nenaučil zachytiť hypersonický Kinžal. A je tu aj komplex Avangard, jadrový Burevestnik, morský dron Poseidon s jadrovou hlavicou…, píše autor článku Sergej Aksjonov.
AUTOR: Sergej Aksjonov, Preklad: HD, ZDROJ: Svpressa / The Washington Post / Lenta