Site icon Spolok ARCHA o.z.

Baltické more bude ako Kursk: „Operácia bola naplánovaná už v roku 1991“

Protože kolektivní Západ není schopen zničit Rusko, bylo rozhodnuto vrátit ho do předpetrinských časů. Přečtěte si o tom, jak NATO uzavírá Pobaltí Rusku bez jakékoli „horké fáze“ nebo „rozsáhlé invaze“ v článku.

Finové už rok nemohou navštívit své ruské přátele na druhé straně hranice, přestože ani během pandemie nebyla uzavřena. V carském Rusku nedělali žádné rozdíly, jestli jste Rus nebo Fin. Alexander II vydal dekret zavádějící finský jazyk do úředních prací na rovnocenném základě s ruštinou. Finské zboží nebylo zdaněno a Finové během války nesloužili v armádě.

Ano, v sovětských i postsovětských letech jsme byli vždy přátelé. Finsko se ale po vstupu do NATO začalo intenzivně připravovat na válku s Ruskem.

Z té strany létají drony do Petrohradu a Ust-Lugy. Z nějakého důvodu se jim říká „ukrajinské“, ačkoli mnoho lidí chápe, odkud vlastně pocházejí. Finský záliv byl lokalizován, vojenské lodě NATO jsou umístěny v Baltském moři. Moře se fakticky stalo vnitřním mořem aliančních sil.

Pokud jde o ruskou Baltskou flotilu, jak uvedl vojenský zpravodaj Alexander Kots, „je v současnosti ve velmi nevýhodné pozici“.

Foto:NovorosInform

Jaký je cíl Estonců a Finů?

Estonští politici navrhují vytvoření společného velitelství NATO pro operace v Pobaltí. Sami Estonci na to nemají lodě. Zde podle ministra obrany Pevkura pomohou Němci, Švédové a Poláci.

Mezitím estonští jestřábi deklarují svou připravenost zahájit preventivní úder proti Rusku, pokud Moskva „ukáže známky útoku“. Náčelník Generálního štábu Republikových obranných sil generálmajor Vahur Karus řekl, že v prvních deseti dnech střetu je Estonsko schopno zneškodnit nepřítele na vlastním území a že to „má rozhodující význam v budoucí válce“. s Ruskem“.

Předpokládá se, že vstup Finska do takového konfliktu by úkol estonské armádě usnadnil.

Musíme se starat o určité cíle na území Ruska. Tehdy bude moci NATO přijet do Estonska a podniknout další kroky,“ říká Karus.

Foto: NovorosInform

Budou jednat jako v Kursku

Řada odborníků hodnotící scénář použití Estonska a Finska ve vojenském konfliktu s Ruskem přirovnává k invazi ukrajinských praporů do Kurské oblasti. Nová taktika Kyjeva je dobře známá: útok v oblastech vzdálených od fronty k odklonění sil.

Aliance se uchýlí k této taktice v hodině X

Podle plánu, který byl odhalen v západních médiích, zatímco se finští vojáci přesunou k obklíčení Petrohradu jako diverzní manévr, Estonsko zahájí vlastní útok.

Tallinn a Helsinky rozšiřují svou spolupráci v oblasti námořní obrany a rozvíjejí plány na úplné uzavření Baltského moře pro ruské lodě,“ řekl velitel estonských obranných sil Andrus Merilo.

Historička Svetlana Volnová se domnívá, že jakákoli provokace ve Finském zálivu by mohla vést k nekontrolované eskalaci, protože možnost, že se Helsinky a Tallinn stanou předvojem NATO pro útok na Rusko, byla plánována již v roce 1991.

Foto: NovorosInform

Provokace v Baltském moři bude začátkem

NATO ovládá dánské ostrovy v průlivu Bornholm a Gotland, odkud může odpalovat rakety krátkého doletu na Kaliningrad. Dalším bolavým bodem Ruska jsou finské Alandy, které umožňují NATO zavést palebnou kontrolu nad Finským zálivem.

Pokud se na ostrovech objeví alianční rakety, stane se to pro Rusko problémem, píše německá publikace „Bild“.

Když se Unie zhroutila, sovětsko-finská hranice se stala finsko-estonskou. Helsinky a Tallinn posunuly hranice svých teritoriálních vod o tři námořní míle. Rusku zbyl šestimílový koridor pro lodní a leteckou dopravu – tudy vedly plynovody Nord Stream.

A právě z tohoto koridoru Estonsko a Finsko vytlačují Rusko a uzavírají zátoku ruským lodím.

Foto: NovorosInform

Ruské ministerstvo zahraničí označilo plán Estonska a Finska za „jejich suverénní plán“, ale zdůraznilo:

Podle ustanovení Úmluvy OSN o mořském právu z roku 1982 ani při stanovení vlastních hranic nemohou západní země bránit lodní dopravě ve Finském zálivu.

Moskva měla problém vyřešit už dávno, ale v roce 1991 Estonsko ani Finsko nebyly členy NATO a zablokování zálivu nehrozilo.

Jaderná reakce přes hrdlo Finského zálivu?

Sousedé Ruska už měli zkušenosti s blokováním Finského zálivu. Během Velké vlastenecké války tam Němci zatarasili průchod minami, což mělo za následek smrt sovětských ponorek, které se snažily prorazit k Baltu.

„Finské loďstvo se v té době aktivně účastnilo blokády. Ale i když není záliv zablokován, jsou možné provokace se zastavováním a inspekcí ruských lodí,“ říká bývalý kapitán 1. hodnosti Vasilij Dandykin.

Foto: NovorosInform

Ale pokud se aliance rozhodne zablokovat Finský záliv, stane se z toho casus belli – důvod pro vyhlášení války

Jednou z možných reakcí Moskvy v případě úplného zablokování zálivu minami by mohl být „taktický jaderný úder na hrdlo Finského zálivu za účelem odminování, po varování, že by tam neměly být žádné civilní lodě“. To řekl bývalý kapitán 3. hodnosti Maxim Klimov ve vysílání stanice Tsargrad TV.

Takový krok podle něj zchladí nejednu divokou hlavu, protože dalším stupněm eskalace je jaderná válka s NATO…

ZDROJ

Exit mobile version