Site icon Spolok ARCHA o.z.

Atlantický oceán sa ochladzuje rekordnou rýchlosťou a klimatickí podvodníci sú zmätení

Už nějakou dobu se příliš nehovoří o globálním oteplování, ale spíše o klimatické změně. Ta se totiž dá flexibilně změnit v cokoli. Ostatně, nebylo by to poprvé. V době, kdy se začínalo s klimatickým podvodem, tedy v 70. letech, se původně strašilo „dobou ledovou“ způsobenou lidmi produkovaným CO2.

Pak přišla „doba freonová,“ která dala zapomenout propagandě ze 70. let, aby se během 90. let začalo prosazovat globální oteplování. Nicméně mnohé předpovědi z počátků této agendy se již nesplnily, takže propaganda se uchyluje buď ke lžím a manipulacím nebo se možná bude postupně snažit vymyslet jak přejít od oteplování k jiné „hrozbě.“

A propagandistům to dále stěžují nejen nesplněné prognózy, podle nichž měla například Arktida už před 10 lety ztratit letní led, lední medvědi měli ve své domovině vyhynout a Velký bariérový útes měl být zcela zničen. Led z Arktidy nemizí, medvědi jsou přemnoženi a Velký bariérový útes prosperuje jako nikdy dřív.

Podobných příkladů by bylo bezpočet – a dnes si přidáme další.

Klimaalarmisté velmi rádi straší oteplováním oceánů, které má mít za příčinu mimo jiné například i ono často zmiňované tání ledovců. Nicméně i zde mají poněkud smůlu…

Atlantský oceán se nyní ochlazuje rekordní rychlostí, což vede klimatické alarmisty k naprostému zmatení.

Zatímco teploty v oceánech v poslední době dosahovaly rekordních výšin, v uplynulém roce se tento trend obrátil, což zmátlo vědce a ty, kteří varují před blížící se globální katastrofou.

Časopis New Scientist vysvětluje:

Během posledních tří měsíců došlo v rovníkovém Atlantském oceánu k rekordní rychlosti přechodu od vysokých k nízkým teplotám. Tento objevující se vzor „atlantické Niña“ přichází těsně před očekávaným přechodem na chladnější La Niña v Tichém oceánu a tyto po sobě jdoucí události by mohly mít dominový efekt na počasí po celém světě.

Příklon k nižším teplotám v obou oceánech je vítanou změnou po více než roce rekordních veder na pevnině i na moři, která byla z velké části způsobena nárůstem emisí skleníkových plynů a teplým jevem El Niño v tropickém Tichém oceánu, který se vyvinul v polovině roku 2023.

„Začínáme pozorovat, že průměrné globální teploty oceánů trochu klesají,“ říká Pedro DiNezio z University of Colorado Boulder.

Podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) byly globální povrchové teploty moří letos v červenci o něco nižší než v červenci 2023 – a ukončily tak 15měsíční sérii rekordně vysokých průměrných teplot oceánů.

I když pravděpodobně existuje řada vědeckých teorií o tom, proč k tomuto posunu dochází, takové náhlé změny teploty slouží jako připomínka toho, jak se zemské klima neustále mění bez ohledu na lidskou činnost.

To je možná důvod, proč prakticky žádná jednotlivá předpověď – od slavné knihy Al Gorea Nepohodlná pravda až po tvrzení Grety Thunbergové, že lidstvo bude vyhlazeno, pokud svět do roku 2023 nepřestane používat fosilní paliva – nikdy nevyšla…

* zdroj

Exit mobile version