Putinův včerejší (21.2.) proslov o budoucnosti Ruska a ukrajinské válce vyvolal ve světě řadu zasvěcených mediálních analýz, a jinak tomu nebylo ani v Česku. Tyto analýzy spolu soupeřily hlavně v tom, zda Putina vykreslit jako zavilého demagoga, a nebo jako diktátora, který zoufale čelí otevřené vzpouře Prigožina, Kadyrova a dalších Siloviků. Moc zajímavého se čtenář z těchto analýz nedozvěděl. Ale hlavně byl uklidňován, že Putin jadernými zbraněmi včera jen v zoufalství strašil, ovšem určitě je nepoužije. Je tak na čase, podívat se dnes, na Putinovu novou, včera oznámenou strategii Ruska, poněkud hlouběji! (Dnes první díl, zítra pokračování o tom, kdy Putin nasadí jaderné zbraně.)
Na Západě vlády a vrcholní politici přicházejí a zase odcházejí, a jediné, co vítězi voleb vždy zůstává, je jednat s chladnokrevným Vladimírem Putinem! Za touto okřídlenou frází amerických politických analytiků se skrývá tajemství Putinovi strategie, se kterou už rok vede ukrajinskou válku, a kterou nehodlá ani po včerejším proslovu změnit. Putin ví, že až uzraje čas, sejdou se politici za diplomatickým stolem, a válku ukončí. Z Putinova pohledu nebylo po celý loňský rok ani trošku důležité, jak rychle se politici sejdou, ale kdo budou ti politici, kteří se sejdou. Aby docílil správné konstelace západních politiků za diplomatickým stolem, který ukončí ukrajinskou válku, používá v dějinách naprosto ojedinělou strategii vojenské operace:
Způsobem vedení války otupit schopnost západních médií šířit zprávy o tzv. děsivé ruské válečné brutalitě! Proto po ukončení strategicky nezbytného ale brutálního dobytí Mariupolu, které bylo spojeno se zastíracím úderem na Kyjev, který vázal hlavní ukrajinské síly, a ty se tak nemohly zapojit do bitvy o Mariupol a Chersonské předmostí, se Rusko začalo vyhýbat bitvám ve velkých městských neevakuovaných centrech. Válka, kterou Rusko od léta vede, se zaměřuje na místa bez výskytu značného množství civilistů. Cílem je maximálně eliminovat šokující příběhy, fotografie a videa, o utrpení civilistů a hlavně dětí v důsledku ruských úderů na tato zalidněná centra. Jak si správně povšimla jedna česká novinářka – mediální story “Buča” udělala pro podporu Ukrajiny na Západě víc, než Zelenskyj, kdy dokázal. Putin je proškolený agent KGB, a tak ví, že je důležitější, než dobýt Charkov masivním úderem, nevytvářet silné mediální narativy o děsivé ruské brutalitě. Jakmile západní média nemají pravidelně tato emočně silná témata, která musí být spojena s významnou událostí, jako je bitva o významné město, ztrácí jejich protiruská mediální kampaň na síle, a lidé na Západě se raději zajímají o problémy drahoty, důchodů a imigrace!
Obdobně je tomu s Prigožinem, Kadyrovem a dalšími ruskými válečníky, kteří jsou příliš mediálně známí, a jsou pro západní média dobrým terčem! Pokud operace řídí nějací neznámí generálové, mediální kampaň ztrácí účinnost.
Zcela typickým příkladem jsou takřka chirurgické údery ruských raket. Cíle jsou vybírány s ohledem na minimalizaci možných ztrát civilistů. Krom lidského přístupu k provádějí těchto úderů, je samozřejmě důležité, že média nemají své senzace. Žádné americké vybombardování civilního vlaku, nebo nemocnice, jak bylo běžné v Jugoslávii. Minimalizace vlivu západních médií na západní voliče pomocí děsivých fotografií je v ruské strategii mimořádně důležitá!
Letos v USA už začíná kampaň na příští prezidentské volby. Putinův projev se tak dá považovat za začátek veřejného ruského ovlivňování amerických voleb. Ruské zákulisní ovlivňování prezidentských voleb, které si vymysleli lidé kolem Clintonové, aby sami ovlivnili minulé volby, se tak paradoxně dočkalo uskutečnění. Leč místo zákulisních machinací, jde o veřejnou kampaň, o strategii vedení války. Já stále říkám, že náš Pán má obrovský smysl pro humor. Co US demokraté chtěli pomocí lží přetvořit v realitu, nakonec dostanou, a nebudou rádi!
Válka musí být nechutná, musí děsit, vyvolávat pocity beznaděje a zoufalství! Proto dnes existuje ruský dělostřelecký mlýn na ukrajinské živé maso! Není nic děsivějšího pro morálku, než být bez milosti anonymně roztrhán na kusy výbuchy granátů řízených vševidoucími drony! A to za 4 hodiny od nástupu na bojiště!
4 hodiny je průměrná životnost ukrajinského vojáka v boji proti ruskému dělostřeleckému mlýnu. Tahle anonymní smrt, typická pro první světovou válku vyvolala nepřekonatelné pacifistické nálady ve Francii, Anglii, Belgii, i dokonce v neutrálním Holandsku. Žádný národ tehdejšího Západu nechtěl bojovat. Když nikdo nechce riskovat svoji smrt, nedá se vést válka.
Hitlerův Blitzkrieg na Západě v roce 1940 byl daleko více důsledkem zákopových jatek I. světové války, než důsledkem německé převahy. Putin se netají láskou k historii, a tak ví, že takovýto způsob vedení války má stejný vliv na bojující Ukrajince i na z bezpečí pozorující Evropany. A protože v Evropě, krom Polska je nacionalismus netolerovaný, tzv. liberální demokracie nemají jak politicky vyhecovat Evropany! I
Churchill musel v roce 1940 slíbit velké znárodnění bank a průmyslu, aby obyčejní Angličané měli zač bojovat. Zač mají trpět Evropané, za Green Deal, za Energo-šmejdy, za bankéře, za prodloužený odchod do důchodu!?
(FIRE KARTA – 3. díl! Tajná Bruselská porada v odlehlé pustině o tom, jak provětrat české peněženky! Bude až po druhém dílu Putinovy strategie.)
* zdroj
prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz