25. ledna vytroubil Pentagon, že okamžitě pošle tanky Abrams na Ukrajinu!
25. ledna oznámilo Rusko ve Vídni, že přesun tanků Abrams na Ukrajinu bude považovat za jaderný útok špinavou jadernou zbraní proti svému území, a že z dodávek tanků Abrams Ukrajině tak vyvodí patřičné důsledky! 26. ledna oznámil Pentagon, že sice dodá Ukrajině tanky Abrams, ale ne hned, jak slíbil, ale až je vyrobí! Malý rozdíl obou vyhlášení Pentagonu z 25., a z 26. ledna má velký důsledek:
Tanky Abrams určené pro Ukrajinu nebudou mít pancíř z ochuzeného uranu, tak jako ho mají ostatní tanky Abrams. A to proto, že na bojišti zasažený tank by zamořil ochuzeným uranem území Ruska! Tanky Abrams se tak nedodají Ukrajině hned, ale až s několika měsíčním zpožděním.
Washington demonstroval, že si uvědomuje riziko jaderné války s Ruskem mnohem více než různí euro-válečníci, kteří většinou, čím méně mají tančíků a vojáčků, tím více válku rozdmýchávají!
Washington nepřímo uznal, že území na kterých se bojuje, jsou územím Ruska, protože přijal ruskou argumentaci, že by dodáním tanků Abrams s pancířem z ochuzeného uranu Ukrajině šlo o útok špinavou jadernou zbraní proti území Ruské federace! Washington, aby toto nepřímé uznání nových ruských území, co nejvíce snížil, oznámil, že Ukrajina dostane tanky bez ochuzeného uranu, proto aby Rusové, až jim Abramsy padnou do rukou, nedokázali tajemství pancíře z ochuzeného uranu okopírovat!
S tanky pro Ukrajinu je to zábava!
Portugalský ministr obrany João Cravinha nejprve oznámil, že pošle na Ukrajinu 4 tanky Leopard 2A6! Ovšem ihned po té se ozval portugalský prezident Costa, že žádné tanky na Ukrajinu nepošle! Místo Portugalska pošle tanky na Ukrajinu Španělsko, ale Leopard 2A4! Jak se totiž zjistilo, Portugalsko sice má tanky Leopard 2A6, ale dostalo k nim jenom cvičnou munici. Portugalští tankisté navíc prozradili novinářům, že tanky Leopard 2A6 jsou velmi poruchové a nejsou k nim vyrobeny žádné zásoby náhradních dílů. Takže když se tank rozbije, což je velmi časté, musí se počkat, až potřebný náhradní díl Němci vyrobí a dodají. A to prý trvá dlouho. Podle Portugalců se s tanky Leopard 2A6 dá bojovat jen když Němci vyšlou na bojiště své mobilní opravny a opraváře. Jenže to prý Němci udělají, jen když se cvičí v Německu! Tanky Leopard 2A4, které dodá Španělsko, nejsou tak poruchové, a náročné na výcvik, ale jsou prý zase beznadějně zaostalé, a zlikviduje je každý pěšák s panzerfaustem! Mají jiný kanón, než tanky Leopard 2A6, a ten neprostřelí moderní ruský tank. Podle portugalských důstojníků bude ale s municí do tanků Leopard 2 problém, protože jeden tank musí za den vystřelit 40 ran, aby se vyplatil. Jedna německá rána stojí nejméně 10 000 EUR! 100 tanků Leopard 2 tak na Ukrajině vystřelí za jediný den salvu za 1 miliardu korun! A to je prý drahé! Proto se rozhodlo, že Ukrajina dostane raději 88 tanků Leopard 1. Ty byly zaostalé už když se v šedesátých letech vyráběly. Ale munice k nim je prý levnější a je jí zásoba v Jižní Americe! Proto se německý náčelník Scholz rozjel do Brazílie, která si tanky Leopard 1 v minulosti pořídila. Leč tam se od prezidenta Luly dozvěděl, že žádné náboje nedostane! Leopard 1 a Leopard 2 mají každá jinou ráži hlavně. Kanón Leopardu 1 má ráži 105 mm, a ta se už v zemích NATO už 40 let nepoužívá. Akce tanky pro Ukrajinu tak ukázala, že NATO je opravdu organizace, kde levá ruka neví, co dělá pravá ruka, ale obě ruce neustále natahují dlaně pro další a další miliardy!
Mnohem složitější situace se vyvinula v oblasti raket. Kyjev se raduje, že dostane od Pentagonu střely s dosahem 150 km, a média po Evropě už zase šíří zprávy, že Rusové nově dodanými bombami GLSDB dostanou strašnou nakládačku, jako ji dostali od střel HIMARS s dosahem 90km! Sice se ukázalo, že rakety HIMARS toho, krom zničení mostu u Chersonu moc dramatického nedokázaly, ale to nevadí, Kyjev dostane novou hračku, a média se můžou těšit! Tahle hračka je však schopná vyvolat hvězdné války!
Střela GLDBS má prokazatelný účinný dostřel 120 km. Je to levná náhrada drahých raket do HIMARS se zvýšeným dosahem. Jde o kombinaci letecké klouzavé bomby a raketového nosiče, který jí místo letadla dopraví na cíl. A v tom je první problém – bomby GLDBS se musí pro přesné zasažení cíle navádět po laserovém paprsku – a všechny zásahy při jejich zkouškách byly dosaženy laserovým naváděním. To znamená, že cíl musí být ozařován. Původní bombu naváděl většinou laser z letadla. Bombu vynesenou na cíl raketou lze navádět buď ze země, nebo z dronu. A v tom budou na Ukrajině velmi závažné problémy:
Bomba GLDBS bude navedena inerciálně – v tom případě sice může zasáhnout cíl v hloubi 100 km ruského území, ale se značnou kruhovou odchylkou.
Bomba GLDBS bude naváděna na cíl pomocí GPS, nebo pomocí naváděcích dronů, a nebo komand. Ve všech těchto případech bomba dokáže zasáhnout dokonce jedoucí auto, ale musí přitom používat US armádní šifrované a zabezpečené připojení! A to je problém, protože USA takto vstupují přímo do války!
Civilní systém GPS pro navádění bomb GLDBS Rusko na svém území ruší pomocí 250 tisíc retranslačních věží mobilní sítě telefonů. Na každé věži je vojenský doplněk, který manipuluje s civilním signálem GPS na ruském území, tak že dochází k jeho odchylkám o desítky až stovky metrů. Jakmile ruská PVO zjistí raketu nesoucí GLDBS zmate její systém navádění, pokud střela nepoužívá k navedení na cíl US armádní komunikaci!
US armádní navádění na cíl pomocí GPS, ačkoli je šifrované umí odchýlit ruské systémy krátkého dosahu Krasucha, a dalekého dosahu Murmansk 2. Tyto systémy také umí rušit US vojenskou komunikaci, takže se nedají navádět střely GLDBS ani pomocí laserů. V Sýrii Rusové úplně zahlušili americkou vojenskou komunikaci. Stejně tak tomu bylo i při bitvě o Kyjev na jaře 2022. Ruské systémy Krasucha, které byly v obou případech nasazeny, umí dokonce převzít řízení bomby GLDBS a změnit její cíl. Systémů Krasucha bude ale Rusko mít vždy nedostatek vzhledem k velikosti svého území, nebo bojiště. Systémy Krasucha navíc při bitvě o Kyjev ukázaly i své slabiny – obrovskou spotřebu pohonných hmot na pohánění elektrocentrál, a potřebu být kryty silnými jednotkami pěchoty před diverzemi a útoky. Systémy Krasucha, tak mohou pouze chránit vybrané důležité cíle!
Systém Murmansk – 2 je strategický systém dalekého dosahu. Uvažuje se, že dokáže vyrušit veškerou elektronickou komunikaci na vzdálenost 5000 km při ideálním počasí, 2000km při špatném počasí. Podle zdrojů dokáže dokonce vyrušit veškerou komunikaci mezi letadly F-35, a to i satelitní komunikaci. Systém Murmansk je sice mobilní, ale zahrnuje desítky specializovaných vozidel. Chrání většinou ponorkové základny. V polovině léta se objevil rozmístěný na Krymu, ale jeho aktivity zatím nebyly zaznamenány. Jako všechny elektronické systémy strategického rušení se spouští do provozu, až když jde o hodně!
Několik tisíc řízených bomb GLDBS dodaných Ukrajině může takovou to situaci vyvolat. Pokud bomby doletí k cíli, a zasáhnou přesně, bude jasné, že byly naváděny pomocí US vojenské komunikační sítě, a tu se nepodařilo Rusům úplně narušit. Výsledkem bude zjištění, že USA jsou přímo zapojeny do války na Ukrajině, a že překonaly ruskou radioelektronickou obranu. To vyvolá krizovou situaci.
Následovat může pravděpodobný útok na US vojenské satelity. Na tuto možnost se USA už intenzivně připravují.
Jak vidíte, větší nebezpečí pro zničení Evropy jadernou válkou než Leopardi, představují malé bomby GLDBS, které jsou na ceny US zbraní velmi levné, a Ukrajina jich dostane relativně dost! Samotné bomby GLDBS nemají příliš velkou ničivou sílu, ale dokáží při přesném navedení zničit bodový cíl. Hypoteticky by mohly zaútočit na kritickou infrastrukturu v hloubce do 100 km ruského území, tak jako to dosud provádí Putin na celém území Ukrajiny.
Pokračovaní bude o možnostech současných hvězdných válek.
* zdroj