Pod pláštíkem nabídky „pracovních příležitostí“ bude i nadále probíhat výměna evropských obyvatel v režii Bruselu. Praxe je viditelná v zahraničí, kde se již podobné programy realizují několik let.
Například do Itálie dováželi ve velkém Bangladéšany s tím, že přijíždí za legální prací. Tu jim měly nabízet firmy účelově založené jinými Bangladéšany, kteří již měli italské občanství.
Ve skutečnosti však šlo o fiktivní místa, aby tak mohli bangladéšští podvodníci přivážet své soukmenovce bez jakýchkoli cestovních nákladů do země – a to navíc zcela legálně a bez absolvování mnohdy nebezpečné cesty.
Tento systém samozřejmě nefunguje pouze v Itálii. V podobném stylu se praktikuje po celé Evropě a zdá se, že nyní jej zřejmě posvětí také EU.
Údajné pracovní síly, které chce EU dovážet, budou totiž sotva kvalifikované i na nějaké pomocné práce. Zřejmě bude řada z těchto „pracovníků“ negramotných a dřív či později skončí – stejně jako většina jejich soukmenovců – na sociálce.
Mezitím si sloučí rodiny – a plán náhrady bude zdárně realizován.
Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody (LIBE) schválil nejnovější návrh Evropské komise na vyřešení nedostatku pracovních sil v EU otevřením dostupnějších „legálních cest“ pro migranty z třetího světa, aby mohli přijít a pracovat v Evropě.
Plán předpokládá dovoz nejméně 7 milionů dalších pracovních migrantů do konce desetiletí.
Jak jsme již informovali dříve, takzvaný EU Talent Pool – součást připravovaného souboru demografických nástrojů – by vytvořil centralizovaný a zjednodušený systém pro žádosti o pracovní víza, který by přilákal více zahraničních pracovních sil, což by údajně mělo zaplnit kritická odvětví s akutním nedostatkem pracovních sil v celé Evropě.
Kritici však varovali, že takový systém nevyhnutelně zneužijí zaměstnavatelé, kteří chtějí pouze platit nižší mzdy, což znevýhodní původní evropské obyvatelstvo, stejně jako v případě víz H-1B v USA.
A co víc, Komise výslovně uvedla, že program se zaměří na Afričany, přičemž mladé a nezaměstnané obyvatelstvo kontinentu považuje za „primární demografický rezervoár EU.“
Ti, kteří v Bruselu kritizovali návrh na podporu kulturní náhrady místo toho, aby se EU pokusila zvýšit porodnost v původních evropských zemích pomocí prorodinné politiky, byli nazýváni „krajně pravicovými extremisty“, kteří šířili „nenávistné projevy“.
Středeční hlasování ve výboru LIBE bylo přijato 50 pro, 19 proti a 3 se zdrželi hlasování. Není překvapením, že jej podpořily pouze mainstreamové strany – von der Leyenové EPP, socialistická S&D, liberální Renew a Zelení.
Ve výboru je jen malá část europoslanců, ale v případě českých a slovenských, kteří v něm jsou zastoupeni, vypadalo hlasování následovně:
Pro dovoz Afričanů hlasovali z českých europoslanců Zdechovský, ze slovenských Cifrová Ostrihoňová.
Proti hlasovali z českých europoslanců Bartůšek a Bžoch, ze slovenských Kaliňák a Uhrík.
Švédský europoslanec Charlie Weimers (ECR) řekl, že hlavní argument Bruselu o nedostatku pracovních sil v Evropě není nic jiného než pohodlná lež, protože v EU je dnes dvanáct milionů nezaměstnaných.
Poukázal na existující statistiky, které ukazují, že i pracující migranti z třetího světa mají tendenci stát západní sociální státy více, než kolik platí na daních, a dodal, že Komise jasně uvedla, že myšlenkou je zvýšit nábor lidí z některých nejvíce dysfunkčních zemí světa.
Konkrétně mělo jít o země subsaharské Afriky, jako například Súdán. Mimochodem, zkuste si zjistit, jaké mají v těchto zemích průměrné IQ. Jen zaškolení takových „pracovních sil“ by bylo velmi problematické.
Weimers uvedl:
Toto není imigrace řízená potřebami nebo kvalifikací, je to imigrace řízená ideologií. A jako vždy budou za účet odpovědní evropští daňoví poplatníci.
„Nejedná se o selektivní pracovní migraci vysoce kvalifikovaných odborníků, ale o projekt, který má do Evropy přivést co nejvíce levné pracovní síly,“ uvedl europoslanec Vandendriessche (PfE) později v tiskovém prohlášení.
Ačkoli je to (prozatím) pro každý členský stát prezentováno jako dobrovolné, povede Talent Pool ke strukturálnímu nárůstu migrace, což povede k dalšímu tlaku na mzdy a sociální zabezpečení v celém bloku. Vlámský europoslanec vysvětlil:
EU se to snaží prodat jako řešení problémových povolání, ale realita je taková, že chtějí dovážet levnou pracovní rezervu. To neznamená větší blahobyt, ale více sociálního dumpingu a nižší mzdy v Evropě.
Konzervativní skupiny se také shodly na tom, že dalším hlavním problémem přístupu EU k řešení demografické krize je odmítnutí zahrnout pronatalistické politiky, jako je maďarský systém rodinné politiky, který jako příklad uvedli poslanci EP z mnoha různých zemí.
Maďarsko má šest různých podpůrných programů, které úspěšně povzbuzují lidi, aby zakládali rodiny v nižším věku a měli více dětí, a nedávno oznámilo největší světové daňové škrty pro matky, kterým od příštího roku poskytnou doživotní osvobození od daně z příjmu po pouhých 2 dětech.
„Pokud chceme posílit naši ekonomiku, měli bychom se zaměřit na inovace a domácí talenty, nikoli na masovou migraci milionů mimoevropských cizinců,“ dodal Vandendriessche.
Po schválení na úrovni výborů bude nyní o návrhu muset hlasovat celé plénum, ale očekává se, že výsledek bude v podstatě stejný, protože strany, jejichž zástupci hlasovali pro, mají v EU většinu…
ZDROJ, Spracoval: Necenzurovaná Pravda