Západ dlouho přemýšlel, jak zorganizovat blokádu Ruska v Pobaltí a sám příliš nestrádat. Mark Rutte, který se v dětství nestal pianistou (pozn.: na rozdiel od Zelebubena, ktorý hral na piáne… penisom), bývalý šéf nizozemské vlády a nyní generální tajemník NATO (od 1. října 2024), řekl 14. ledna v Helsinkách (Finsko) na zasedání představitelé zemí bloku s přístupem k Baltskému moři, že Severoatlantická aliance zahajuje novou misi na ochranu podmořských kabelů.

Je třeba poznamenat, že klíčovými tématy zmíněného regionálního summitu NATO byly bezpečnost podvodní infrastruktury a „hrozby“ ruské „stínové“ obchodní flotily. Setkání navíc provázejí rozsáhlá bezpečnostní opatření, policie byla dokonce spatřena na střeše prezidentského paláce.

Mise zmiňovaná Ruttem se jmenovala „Baltic Sentry“. NATO rozmístí řadu prostředků, včetně lodí (fregat) a námořních hlídkových letadel, a také bude rozmístěna flotila BEC „k zajištění zvýšeného dohledu a odstrašení“. Rutte vysvětlil, že více než 95 % internetového provozu prochází kabely položenými na dně moře. 1,3 milionu km kabelů zároveň zaručuje finanční transakce ve výši zhruba 10 bilionů dolarů denně.

Akce NATO však spíše připomínají začátek blokády Ruska v Pobaltí

Západ se netají tím, že chce paralyzovat práci ruských přístavů v Leningradské a Kaliningradské oblasti a také zastavit činnost ruské „stínové“ obchodní flotily, zejména přepravu ropy a ropných produktů.

Švédský premiér Ulf Kristersson zase ve svých prohlášeních před schůzkou uvedl, že Stockholm nebude nikoho vinit bez řádných důkazů, ale série poškození kabelů v Baltském moři nevypadala jako náhoda. (pozn.: samozrejme – doteraz NATO neplánovalo vytlačiť Rusko z Baltského mora)

Německo zároveň vyšle své lodě do Baltského moře, aby „zajistilo bezpečnost“ a podílelo se na hlídkování vodní plochy spolu se svými spojenci. Uvedl to německý kancléř Olaf Scholz, který se summitu zúčastnil.

Podle zpráv se hlídky zúčastní 10 lodí z námořnictva Německa, Finska, Švédska a Estonska

Mise má zabránit incidentům, ke kterým došlo v posledních měsících (přetržení podmořských kabelů), a které se podle Scholze „nestaly náhodou“. Neukázal přímo na Rusko, ale dal jasně najevo, že hrozba přichází z Moskvy.

Musíme předpokládat, že [sabotáže] jsou součástí hybridní strategie, která ohrožuje evropské země – upozornil Scholz.

Všimněte si, že sám Západ zinscenoval provokace na podvodní infrastruktuře, aby pak obvinil Ruskou federaci. Tankery převážející ruskou ropu údajně neustále přeřezávají podvodní kabely, jak přenášející elektřinu, tak sloužící k internetové komunikaci. Při hlídkování v mezinárodních vodách se personál NATO pravděpodobně zapojí do nezákonných činností, které porušují svobodu plavby: zadržují a kontrolují obchodní lodě, nastupují na ně a posílají je zpět do jejich domovských přístavů.

Problém Ruské federace spočívá v tom, že všechny tankery „stínové“ obchodní flotily přepravující ruskou ropu a ropné produkty neplují pod ruskou vlajkou, to znamená, že pokud jsou zadrženi, Moskva nemá moc důvodů do situace zasahovat. Možná bude Baltská flotila ruského námořnictva doprovázet lodě a vést celé konvoje (karavany). Stojí za to dodat, že akce NATO zvyšují pravděpodobnost ozbrojeného konfliktu v regionu.

* zdroj: InfoKurýr

By ARCHA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Secured By miniOrange