V minulosti progresivní elity zpravidla neohrožovaly kampaně starých středových a středopravicových stran, protože tato uskupení byla dlouho řízena falešnými konzervativci, kteří neměli v úmyslu narušit vychýlení Overtonova okna směrem k radikální levici. Ale časy se samozřejmě změnily. Legitimní opozice vůči krajní levici se zvedá v podobě politických stran bojujících za bezpečné hranice a iniciativy proti probuzení a pokrokáři zuří.
Ochutnali téměř totální moc, a přestože se prohlašují za patrony demokracie, otevřeně přijímají autoritářské ideály, aby si tuto moc udrželi.
V USA krajní levice vede totální propagandistickou válku a již léta zneužívá právní systém jako prostředek k tomu, aby zabránila konzervativcům v návratu do vlády. Taktika lawfare použitá proti Donaldu Trumpovi byla bezprecedentní, ale nakonec selhala. V Evropě však levičáci zaznamenávají větší úspěch.
V Německu se establishment pokouší zakázat stále úspěšnější stranu AfD s odůvodněním, že představuje „návrat k fašismu“
Rezoluci podpořilo přes 100 zákonodárců, není však jasné, zda se o ní bude hlasovat. AfD je druhou nejpopulárnější stranou v Německu a nedávno navrhla kandidáta na kancléře v nadcházejících únorových volbách.
Všechny ostatní politické strany v Německu jsou variantami progresivního spektra. Levice tvrdí, že pokud AfD získá významnou vládní moc, odmítne s ní spolupracovat a raději nechá německou vládu v nejistotě, než aby akceptovala vůli voličů. Je třeba poznamenat, že německá koaliční vláda se již rozpadá a země je v krizi.
Ve Francii se rostoucí úspěch Marine Le Penové a její strany Národní shromáždění setkal s krajním posměchem pokrokových elit. Poté, co Národní sjednocení vyhrálo první kolo francouzských voleb, se establishment pod vedením Emmanuela Macrona pustil do politických šikan. Centristé vytvořili koalici s radikální levicí jako způsob, jak zabránit převzetí moci pravicí. Tento krok byl technicky legální, ale mnozí jej považovali za nemorální snahu upřít hlas konzervativním francouzským voličům.
poznámka: S rovnakým prístupom neakceptovania vôle ľudu sme sa stretli v Holandsku, teraz môžeme pozorovať Gruzínsko, Rumunsko…
Elity se také pokoušejí použít proti Le Penové právní boj a vyvolávají obvinění ze zneužití fondů EU s úmyslem zajistit, aby nemohla kandidovat ve volbách v roce 2026. Stejně jako v Německu je třeba poznamenat, že právě koalice, která byla vytvořena, aby zabránila pravicovému křídlu ve vládě, se nyní rozpadla pod vlivem hlasování o nedůvěře premiéra Barniera a Francie je v současné době v krizi.
V Británii neexistuje žádná pravicová strana, která by zastupovala veřejné zájmy. Současný pokrokářsko-globalistický režim porušil ducha hlasování o brexitu a otevřel hranice země dokořán imigraci z třetího světa. Výsledky jsou katastrofální. Vláda a britská média nyní tráví většinu času snahou zakrýt nárůst násilné trestné činnosti páchané migranty v celé Evropě a ve Spojeném království. Britská veřejnost bez zastoupení vyšla do ulic, aby protestovala.
V reakci na to levičáci potlačili svobodu slova a zatýkají lidi, kteří kritizují otevřenou imigraci na internetu. Demokracie v Británii je zcela mrtvá.
V Rumunsku ústavní soud poprvé zrušil výsledky prezidentských voleb, protože v prvním kole nečekaně zvítězil „pravicový“ kandidát. Vláda tvrdí, že Calin Georgescu dostal na svém volebním účtu TikTok online podporu z ruských zdrojů, což představovalo „zkreslení hlasování“. Nepředložila žádné konkrétní důkazy na podporu tohoto tvrzení, ani nevysvětlila, jak se umělý ruský provoz na Georgescuově účtu TikTok promítá do rumunských hlasů.
Soudy nyní rozhodují, zda proti Georgescuovi vznesou trestní obvinění. Nemohou přece uspořádat další volby jen proto, aby kandidát znovu vyhrál a prokázal, že ruská obvinění jsou podvod. Prokurátoři dělají razie u jeho zjevných financiérů kampaně a hledají důkazy o vměšování do voleb. Georgescu tvrdí, že nikdy neměl žádné vazby na Rusko ani na žádný jiný zahraniční subjekt; ústavní soud v Rumunsku označil za „mafiánský soud“, který se podílí na puči proti rumunskému lidu.
Opět se jedná o naprostou smrt demokracie, jak ji prosazuje politická levice.
Exploze nadšení veřejnosti pro pravicová hnutí v Evropě s legitimně konzervativní politikou (zejména mezi mladšími lidmi) dokázala, že směřování doleva není to, co si obyvatelstvo přeje; nikdy nebylo. “Pokrokový” establishment však tuto změnu nálad veřejnosti považuje za nepřijatelnou – Rozhodl se udělat cokoli a cokoli, aby si udržel moc, i kdyby to mělo znamenat opuštění samotných demokratických procesů, které údajně hájí.
AUTOR: Tyler Durden, TeroHedge, Preklad, Spracoval: CZ24.news, ZDROJ