(Ethan Huff, Natural News) Nigérijskí princovia (známi internetoví podvodníci) by mali uhnúť z cesty a uvoľniť miesto, nakoľko svetom sa aktuálne šíria nové podvody s krádežou peňazí – chatboti s umelou inteligenciou, ktorí sú schopní „uvažovať“ a „vymýšľať“ nekonečné spôsoby, ako ľudí oklamať a vylákať z nich peniaze.
Spoločnosť OpenAI nedávno predstavila svoj nový model o1 ChatGPT, o ktorom hovorí, že je oveľa „inteligentnejší“ ako existujúce chatboty. Spoločnosť prezradila, že model o1 má schopnosť „tráviť viac času premýšľaním, kým odpovie“.
„Dokáže uvažovať aj o zložitých úlohách a riešiť ťažšie problémy než predchádzajúce modely v oblastiach ako sú veda, kódovanie (programovanie) a matematika.“
O1 model ChatGPT od OpenAI je prvým veľkým pokrokom v systéme od jeho prvého spustenia koncom roka 2022. V súčasnosti je však dostupný len pre platiacich užívateľov ChatGPT.
Podľa odborníka na kybernetickú bezpečnosť Dr. Andrewa Bolstera je model o1 ChatGPT splneným snom každého kyberzločinca. Nový model dokáže vymyslieť všetky možné druhy podvodov, ktoré ani tí najšikovnejší používatelia internetu nedokážu odhaliť skôr, ako ich prekabáti a oberie o ťažko zarobené peniaze.
„Veľké jazykové modely umelej inteligencie (LLM) sa postupom času neustále zlepšujú a nový model ‚o1‘ od OpenAI nie je výnimkou z tohto trendu,“ hovorí Dr. Bolster.
„Táto generácia excelentných LLM spočíva v tom, ako dokážu argumentovať. Konverzačný systém vykonáva medzikroky na získanie kreatívnejších alebo „chytrejších“ rozhodnutí a odpovedí.“
(Súvisiace: Pozreli ste si správu o tom, ako systémy umelej inteligencie posadnuté démonmi využívajú syntetickú biotechnológiu na vytváranie syntetických „nadľudských“ biologických systémov?)
Umelá inteligencia je využívaná na poháňanie podvodnej ekonomiky
Veľká časť toho, čo v súčasnosti drží americkú ekonomiku v chode, je kriminalita. Takmer všetko je dnes nejaký druh Ponziho (pyramídovej) schémy, či už ide o obchod, trhy, náboženstvo, zdravotnú starostlivosť a samozrejme politiku.
A keďže si to široká verejnosť uvedomuje, elita pri moci sa zúfalo snaží vymyslieť nové schémy, ako oklamať ľudí a obrať ich o majetok.
Umelá inteligencia to umožňuje tým, že dáva najhorším ľudským spodinám na planéte schopnosť vytvárať napríklad falošné videá, ktoré zdanlivo zobrazujú skutočných ľudí, no sú to len výtvory umelej inteligencie.
Takzvané „deepfake“ videá sa dajú použiť na oklamanie ľudí, aby urobili alebo uverili takmer čomukoľvek, čo je skvelé pre podnikanie zlodejov.
Štatistiky naznačujú, že až jeden z troch Britov už bol nejakým spôsobom podvedený umelou inteligenciou. A problém sa len zhoršuje s tým, ako sa umelá inteligencia vyvíja na vyššiu schopnostnú úroveň podvádzania.
„V kontexte kybernetickej bezpečnosti sa pri rozhovoroch s týmito „uvažovacími strojmi“ stáva pre človeka stále náročnejšie odlíšiť stroj od reálnych ľudí,“ hovorí Dr. Bolster.
„Prístup k umelej inteligencii získava stále viac romantických podvodníkov a iných kyberzločincov, ktorí využívajú tieto nástroje na prístup k obrovskému počtu zraniteľných ľudí.“
Spoločnosť Nvidia vyrábajúca čipy a ďalší hardvér, ktorý vývojári umelej inteligencie potrebujú na vytvorenie týchto podvodných ohavností, je náhodou práve teraz na vrchole s cenou svojich akcií, ktoré ťahajú americké akciové trhy.
Bez Nvidie a bez umelej inteligencie by americká ekonomika už pravdepodobne dávno skrachovala. Je to to posledné, čo ju ešte drží nad vodou.
Dr. Bolster hovorí, že spotrebitelia by si mali dávať pozor na čokoľvek online, čo sa zdá byť „príliš dobré na to, aby to bola pravda“, pretože je viac než pravdepodobné, že ide o podvod, ktorý v súčasnosti zahŕňa aj využitie umelej inteligencie.
„Ľudia by sa mali vždy poradiť s priateľmi a členmi rodiny, aby sa dozvedeli aj druhý názor,“ varuje Dr. Bolster. „Najmä keď sa vás niekto (alebo niečo) na konci chatovacej konverzácie alebo dokonca telefonátu snaží do niečoho tlačiť.“
Umelá inteligencia môže privodiť koniec ľudstva aj samotného života na Zemi. Zistite viac o tejto hrozbe na stránke FutureTech.news.
Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net