Protislovenský Slovák Lajčák tam bude jako jeden z hlavních hostů
Zatímco pravidelný sraz WEF v Davosu je sraz globálních zločinců a jejich loutek z celého světa, v Alpbachu se schází loutky z celé Evropy, jen výjimečně se tam objeví nějaký mimoevropský host. Nicméně význam pro Evropu není o nic menší.
Letošnímu fóru budou logicky dominovat rakouští vládní politici, nicméně většina účastníků nejsou politici, ale bankéři či průmyslníci, členové různých globalistických organizací, zaměstnanci neziskovek nebo úředníci EU.
Od nás jsem na seznamu řečníků nalezla jen několik málo jmen, šlo však o jména neznámá – například představitel „České spořitelny“ (což je ovšem rakouská Erste, jeden z hlavních sponzorů), ale ve stejném panelu má diskutovat i představitel Slovenské spořitelny.
Dalo se narazit i na bruselskou úřednici či jakéhosi akademika, tedy poměrně neznámá jména. Žádný český politik však letos na seznamu není.
Jediný slovenský politik, který se má debat účastnit, je Miroslav Lajčák, který byl představen jako koordinátor dialogu mezi Srbskem a Kosovem a patří k jednomu z hlavních hostů.
Nicméně není ani tak podstatné, kdo byl pozvaný jako to, o čem se především bude debatovat. Fórem se v podstatě prolíná celá globalistická agenda – od zelené politiky přes cenzuru až po digitální měnu.
WEF a EFA sledují stejné cíle, ale mají odlišné strategie:
v Davosu nacpou co nejvíce programu do několika dní – a demonstrativně streamují veškerý obsah, takže pouhý smrtelník ani není schopen sledovat všechny nové globalistické ukazatele.
V Alpbachu je vše rozloženo do necelých dvou týdnů. Za tímto účelem stojí každý tematický blok 1 000 eur a akreditována budou pouze média, která pravidelně informují o hlavních tématech se správným titulkem.
Kromě populárního „Tyrolského dne“ při zahájení se však téměř nedozvíme, o čem se v tyrolských horách mluvilo. Mezi pozvanými je i několik známých jmen z různých zemí Evropy.
Na mezinárodní úrovni mezi ně patří bývalý předseda Evropské komise José Manuel Barroso, bývalý německý ministr zahraničí Joschka Fischer (Zelení), papež František a šéf MAAE Rafael Grossi.
A jaké je hlavní téma fóra?
Letos se jedná o blok, který má spolumoderovat místopředsedkyně Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC) na téma „Urychlení opatření v oblasti klimatu prostřednictvím vědy a partnerství.“
Vedoucí semináře o „depolarizaci komunikace“ uvádí, čeho všeho se obává: klimatu, genderových otázek a údajné „demontáže demokracie“ (to se nikdy netýká kontrolních plánů globálních elit, ale vzestupu kritických sil, které jsou pak nazývány „antidemokraty“).
Také další semináře ukazují, kam tato cesta směřuje: vedoucí páté zprávy IPCC spolumoderuje zprávu na téma „Opatření v oblasti klimatu a demokracie.“
Další autor IPCC vede kampaň na téma „Urychlení zelených a digitálních inovací k dosažení čisté nuly.“
Mezi další témata seminářů patří: „Využití umělé inteligence pro demokracii a obecné blaho“, „Inovace a zelená změna“, „Jak finanční pochybení podkopává demokracii“, „Přetváření demokracie pro budoucí generace“, „Zůstat zdravý v chytrém světě“ nebo „Rozluštění reality: žurnalistické metody pro hledání pravdy“(v posledně zmíněném panelu jde samozřejmě o cenzuru).
Mají se konat i debaty, které se zabývají údajně „radikální změnou“ politiky v Evropě. Panel zkoumá, jak může umělá inteligence uvolnit „potenciál k posílení demokratické angažovanosti“ ve smyslu globalistů.
V překladu z politicky korektního jazyka to znamená: jak může AI ovlivnit názory tak, aby lid volil jak má.
Seminář také uvádí, že společné hodnoty a cíle by měly být v budoucnu stanoveny na celém světě. No, nevím, co má společného s demokracií, pokud někomu vnucujete svoje „hodnoty.“
Zajímavá bude jistě i akce na téma „Státem sponzorované dezinformace a nebezpečí pro integritu voleb.“ Tím mají zřejmě na mysli „nepřátelské státy,“ což má znamenat, že co není v souladu s politikou EU, je „ruská dezinformace.“
Tento blok témat završí diskuze na téma „Odpovědnost Centra proti pravicově extremistickým narativům.“ Pravicově extremistické je dnes cokoli, co je jen mírně napravo od bruselské ultralevice.
Hlavním tématem je však klima, které se spojuje s každým aspektem života.
Ekonomika se má stát nejen klimaticky neutrální, ale dokonce „klimaticky pozitivní.“ Spotřeba fosilních paliv se „musí“ snížit. Uvažuje se také o partnerství v oblasti klimatu mezi Evropou a Afrikou.
O financování celkové klimatické transformace nediskutují politici s rozhodovací pravomocí ani občané, ale zástupci dceřiných organizací OSN, Římského klubu, Evropské komise, NATO a finančního sektoru (zde zejména sponzor Erste bank).
Panel zkoumá, jak lze klimatická omezení udržovat i proti odporu. To je důvod, proč také chtějí diskutovat na téma „Utváření příběhu pro spravedlivou transformaci EU.“
Koneckonců je důležité koncipovat sociální a ekonomické systémy tak, aby upřednostňovaly „udržitelnost“ a podobně, aby nedošlo k opomenutí iluzorního „cíle 1,5 stupně.“
Součástí záměrů je samozřejmě i vize „zelených, udržitelných a regenerativních měst“ založená na modelu „chytrého“ 15minutového města.
Všechny budovy, ale dokonce i byty ve stávajících budovách, se mají nuceně stát „zelenými.“ Nové začínající společnosti v technologickém sektoru mají být organizovány především z hlediska klimatu: Jak je dobře známo, ti, kteří platí, kupují, a proto se v této oblasti prosazuje „rizikový kapitál.“
Současně však jiná skupina zkoumá, zda přenechat restrukturalizaci světa trhu nebo se spolehnout na státní omezení. Za důležitý stavební kámen EU je vnímán mimo jiné Green Deal EU.
Kandidáti na vstup do EU mají být také vychováváni ve smyslu ekoteroru z Bruselu. Fóra se mají účastnit zejména zastánci zelené politiky z Kosova.
V debatě se nezapomíná ani na plánovanou digitální diktaturu. „Digitální euro“ má být prosazováno údajně proto, aby získalo váhu v geopolitice.
V rámci „zelené transformace“ chtějí spolupracovat se Spojenými státy a vyzbrojit své vlastní armády v obranném sektoru.
Na fóru se má mimo jiné projednávat i vstup Ukrajiny či Moldavska do EU, samostatným tématem je pak Balkán.
Ohledně Ukrajiny se má také hovořit o členství v NATO a zpochybněna má být i neutralita Rakouska (že by pomalá cesta země směrem do NATO?).
Spracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda, zdroj