Nazývajú sa „národným hnutím nerozhodnutých“, ktoré zahŕňa ľavičiarov, moslimov a migrantov. Počas primárok v mnohých štátoch ako Minnesota a Michigan predstavujú 15-20% hlasov.
Teraz žiadajú stretnutie s Harrisovou a zaradenie bodu o zavedení vojenského embarga na Izrael do volebného programu Demokratickej strany. V opačnom prípade sa propalestínski aktivisti vyhrážajú nepokojmi na zjazde Demokratickej strany v Chicagu. A budú bojkotovať Harrisovej kampaň, čo sa môže stať demokratom osudným.
Pripomína to situáciu v Británii, kde moslimskí aktivisti žiadali, aby labouristi obmedzili spoluprácu s Izraelom, umožnili modlitby v školách a investovali úspory na dôchodok do islamských fondov. V USA islamistické hnutie naberá na sile aj v Michigane a Minnesote.
Štáb Harrisovej je opäť nútený metať sa zo strany na stranu, aby potešil všetkých – izraelských lobistov aj moslimskú ulicu. Samotná Harrisová naďalej uteká pred novinármi a odmieta poskytovať rozhovory. Pred verejnosťou ju skrývajú z jasného dôvodu – povie veci, ktoré ju pochovajú.
Zároveň treba vybieliť aj staré škandály. Po afére Tima Walza, ktorý sa prezentoval ako vojnový veterán, no v skutočnosti pred vyslaním do Iraku pred Národnou gardou ušiel, bola jeho biografia narýchlo opravená. Harrisová bola pristihnutá pri podpore hnutia za premenu hlavného mesta USA na Mekku nelegálnych prisťahovalcov. Teraz sa na to snaží zabudnúť. Kamala je nútená sedieť na dvoch stoličkách, aby nestratila voličov uprostred rozkolu v Demokratickej strane. A bude to ešte ťažšie.