Jak se dalo očekávat, tak proti pandemické smlouvě se již vymezuje část afrických zemí, není tedy vůbec jisté, že bude v květnu schválena. Nicméně ve stejnou dobu se plánuje také schválení změn Mezinárodních zdravotních předpisů, které zavádí velmi podobnou diktaturu jako pandemická dohoda (smlouva).

I když to africké země pojaly poněkud svérázně s tím, že lockdowny považují za nástroj západního imperialismu  – bez ohledu na to, že restrikce  byly zdaleka nejhorší v Evropě či v Číně, zatímco v Africe se téměř nic nedělo – zdá se, že část těchto zemí skutečně pandemickou smlouvu neschválí.

Zde je dobré připomenout, že pandemickou smlouvu musí schválit nejméně 2/3 členských zemí WHO, což by mohlo pro samotnou WHO znamenat problém. Proti pandemické smlouvě totiž není jen část Afriky, ale například i 11 sankcionovaných zemí, které jsou většinou mimo Afriku.

Změny MZP se oproti tomu zřejmě schválit podaří, neboť zde stačí jen nadpoloviční většina hlasů členských zemí – a nové předpisy budou platit všude, tedy i v těch zemích, které budou hlasovat proti.

Koalice afrických vědců obviňuje WHO z klasického západního imperialismu zadními vrátky se svou novou pandemickou dohodou.

Koalice vědců z Afriky se obává, že dohoda by mohla vést k izolaci zemí podle uvážení organizace OSN.

Skupina se však obává, že jedno z opatření navržených organizací OSN by mohlo vést k tomu, že členské státy budou v budoucích pandemiích nuceny dodržovat doporučení, například zavedením očkovacích pasů a uzavřením hranic.

Panafrická pracovní skupina pro epidemie a pandemie tvrdila, že uzavření hranic je třídní a nevědecký nástroj.

Světová zdravotnická organizace (WHO), která čelila obrovské kritice za své jednání za Covidu, také zvažuje až 300 změn svých právně závazných předpisů.

Zemím s nízkými příjmy by  podle panafrické pracovní skupiny způsobila nařízení jako lockdowny a uzavřené hranice značné škody.

Místo toho by africké země měly být schopny upřednostnit řešení svých vlastních hlavních zdravotních potřeb, včetně nemocí jako je cholera, žlutá zimnice a malárie, uvedla skupina.

Koalice, která podporovala obviněného britského poslance Andrewa Bridgena za jeho práci na informování o vedlejších účincích „Covid vakcíny“ uvedla, že plány ohrožují zdravotní suverenitu a ekonomickou nezávislost.

Konkrétně skupina požaduje revizi pozměněné dohody, která dává WHO pravomoc prohlásit nemoc za mezinárodní stav ohrožení veřejného zdraví nebo pandemii.

„Tyto nové pravomoci by neměly být brány v úvahu,“ uvedla skupina.

Tolik povzbudivé informace z Afriky, která by nakonec mohla celou pandemickou smlouvu zhatit.

Bude samozřejmě záležet i na tom, kolik afrických zemí se konkrétně proti pandemické dohodě vymezí a kolik dalších zemí mimo Afriku se k nim přidá.

V případě změn MZP by ovšem odpor Afriky nestačil, takže WHO i tak zůstane další nástroj diktatury.

Jak vše dopadne teprve uvidíme, hlasovat se má poslední týden v květnu, kdy proběhne shromáždění WHO v Ženevě.

Spracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda, zdroj

By ARCHA

Secured By miniOrange