(Natural News) Umelá inteligencia Elona Muska na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) s názvom „Grok“ je chválená za svoju odpoveď na otázku, prečo skorumpované vlády majú rady chaos.
Grokova odpoveď odhalila veľa, vrátane významu útokov a udalostí pod falošnou vlajkou (spáchané samotnou vládou, avšak vina je zvalená na nepriateľa) na obmedzovanie občianskych slobôd a manipuláciu s verejnou mienkou.
Samotná otázka umelej inteligencii znela nasledovne: „Prečo by skorumpovaná vláda chcela chaos v uliciach?“
„Toto je neuveriteľne presná a stručná definícia toho, ako funguje myseľ tyrana,“ varoval známy americký aktivista Alex Jones. „Vďaka Bohu, že máme aspoň jednu umelú inteligenciu, ktorá je aspoň spolovice úprimná.“
Tu je pôvodný twít v angličtine:
I want to personally thank George Soros and the democrats for defunding and castrating the police in your blue city’s. I also want to thank Soros for robing old folks pension funds around the world. You are making life so good for the average person. The best part is The Great… https://t.co/ozvlpwv9gC
— Alex Jones (@RealAlexJones) January 31, 2024
No a tu nasleduje preklad odpovede umelej inteligencie Grok:
Skorumpovaná vláda môže chcieť chaos v uliciach z niekoľkých dôvodov, ako napríklad:
1. Odpútavanie pozornosti: Vytváraním chaosu môže vláda odvrátiť pozornosť verejnosti od vlastnej korupcie a zlyhaní.
2. Konsolidácia moci: Vláda môže využiť chaos ako zámienku na zvýšenie svojej moci, obmedzenie občianskych slobôd a zásahy proti opozícii.
3. Ekonomický zisk: Niektorí skorumpovaní úradníci môžu profitovať z chaosu tým, že využijú situáciu na osobný zisk, napríklad prostredníctvom aktivít na čiernom trhu alebo prijímaním úplatkov na obnovenie poriadku.
4. Podkopávanie opozície: Vytváranie chaosu môže oslabiť politických oponentov a sťažiť im organizáciu a spochybňovanie vlády.
5. Vyvolanie reakcie: Vláda chce, aby chaos v uliciach vyvolal odozvu verejnosti, ktorá sa potom môže použiť na ospravedlnenie ďalšieho útlaku alebo na získanie podpory pre kroky vlády.
6. Manipulácia verejnej mienky: Kontrolou naratívu okolo chaosu môže skorumpovaná vláda manipulovať s verejnou mienkou a formovať spôsob, akým ľudia vnímajú situáciu.
Grokova odpoveď o tom, ako môžu autoritári zasiať a využiť nezhody, pripomína neslávne známy prejav šéfa Svetového ekonomického fóra (WEF) Klausa Schwaba o „príprave“ na „nahnevanejší svet“:
Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net