Už před časem na toto téma hovořila OSN a příští týden se má na téma „Když klima ovlivňuje vaše zdraví“ hovořit také na srazu WEF v Davosu. Je tedy naprosto jasné, že takto by bylo umožněno WHO udržovat prakticky permanentní nouzový stav, neboť pokud by zrovna nebyla vyhlášena pandemie, vyhlásili by klimatickou nouzi.

V podstatě by to tedy mohlo vypadat tak, že by se jen přecházelo mezi zdravotním (od podzimu do jara) a klimatickým (léto) nouzovým stavem. Někdy by se podařilo jeden nebo druhý stav udržovat i delší dobu, třeba v případě vyhlášení delší pandemie, která by se táhla roky.

Totéž by bylo možné v případě, že by WHO seznala, že stávající klima na naší planetě škodí zdraví – a většina městské populace by se uzavřela do 15 minutových „koncentráků.“

Ostatně, samotná EU již před časem vyhlásila „stav klimatické nouze, “ takže pokud to nevíte, podle EU v něm již údajně nějaký ten rok jsme.

Zatím se to projevuje zejména přijímáním šílených klimatických zákonů a uhlíkových daní, ale WHO by jistě uměla vyhlásit i další restrikce, včetně klimatických lockdownů.

Kanada nyní tlačí na WHO, aby zahrnula změnu klimatu do definice pandemické nouze. O tomtéž tématu bude vedena i debata na davoském fóru. Zdá se tedy, že je zřejmě víceméně rozhodnuto a tento požadavek bude v pandemické smlouvě zahrnut jen krátce před jejím schválením v květnu.

Konzervativní členka kanadského parlamentu Leslyn Lewis v pondělí zveřejnila na Twitteru část odpovědi na žádost kanadské vlády o přístup k informacím o jejich příspěvku předloženém Světové zdravotnické organizaci.

„Jak se země připravují v květnu dokončit Globální pandemickou dohodu WHO, liberálové lobbují u WHO, aby zahrnula změnu klimatu do definice pandemické nouze,“ řekla.

Vláda reagovala na Lewisovou a naznačila, že „nový nástroj by měl být inkluzivní a definovaný s přístupem všech rizik v souladu s Mezinárodními zdravotnickými předpisy.“ (Pozn.: Ty se také přepracovávají právě v tomto duchu, aby měla WHO možnost vyhlásit i klimatické lockdowny).

Odpověď pokračuje: „Existují další globální zdravotní hrozby, které se v současné době množí a/nebo by mohly vyústit v celosvětovou zdravotní nouzi (např. dopady změny klimatu), které mohou být mimo nástroj s příliš úzkým zaměřením.“

Jinými slovy, kanadská vláda přiznala, že podporuje rozšíření působnosti Pandemické dohody WHO neboli Pandemické smlouvy, takže WHO nasměruje země nejen na propuknutí infekčních chorob, ale také na „dopady změny klimatu na zdraví.“

Dne 23. října 2023 v odpovědi na písemnou otázku paní Lewisové Mark Holland, ministr zdravotnictví jménem Trudeauovy liberální vlády, potvrdil postoj vlády.

Uvedl, že „pandemie mohou ovlivnit další globální zdravotní hrozby, jako je změna klimatu, a tyto širší úvahy začleňujeme do našich domácích pandemických, plánovacích, připravených a reakčních aktivit.“

Holland zároveň potvrdil, že v současné době „změna klimatu a další globální zdravotní hrozby nespadají do působnosti pandemického nástroje.“

Nicméně zdá se, že přes své diktátorské choutky je Trudeau u Kanaďanů oblíben. Jak jinak si vysvětlit, že je opakovaně volen?

Justin Trudeau byl zvolen vůdcem Liberální strany v dubnu 2013. 19. října 2015 dovedl svou stranu k vítězství a získal většinovou vládu. 21. října 2019 vedl Liberální stranu ke znovuzvolení a získal tak druhý mandát.

20. září 2021 – v předčasných volbách – Trudeau znovu vedl stranu ke znovuzvolení a získal třetí mandát k vládnutí od Kanaďanů. V roce 2025 mají být další volby, tak uvidíme, zda bude opět zvolen.

Přitom o postojích Trudeaua věděli Kanaďané již před 11 lety. Už tehdy se netajil tím, že si přeje být diktátorem.

Na sbírce „dámské noci“ v Torontu v roce 2013 řekl publiku: „Ve skutečnosti mám k Číně určitý obdiv, protože jejich základní diktatura jim umožňuje otočit svou ekonomiku na desetník a říct, že musíme přejít k zelené…“

V roce 2022 premiér Trudeau oznámil, že se dovolává zřídka používaných mimořádných pravomocí k potlačení konvoje svobody, což vedlo ke kritice ze strany skupin za občanská práva.

Co učinilo Trudeauovu reakci na krizi ještě znepokojivější, bylo to, že protesty v Kanadě byly pokojné.

Události v Kanadě kolem Freedom Convoy představovaly něco mnohem většího než kamioňáky a kanadskou ekonomiku. Nenásilný protest je jedním z mála nástrojů lidí bez moci, aby odolali nespravedlnosti těch, kteří tu moc mají.

Takže v Trudeauově případě by nás nemělo překvapit, že jeho vláda tlačí na WHO, aby zvýšila svou kontrolu nad obyvatelstvem pomocí Pandemické smlouvy a klimatických změn.

„Pandemická smlouva“ (nově nazývaná „dohoda“) WHO má být schválena v květnu. Podle smlouvy bude WHO oprávněna vyhlásit globální „nouzový stav“ a prosadit opatření, aby na něj reagovala. Očekává se, že jej všechny členské státy podepíší.

Pandemickou dohodu musí na shromáždění WHO schválit nejméně 2/3 členských zemí a poté je musí ratifikovat vlády (resp. prezidenti, někde i parlament – v závislosti na systému. U nás postačí souhlas vlády a podpis prezidenta).

Jakmile dokument schválí prvních 30 zemí, vejde v platnost, což by mohlo být ještě letos na podzim.

Pandemická smlouva WHO je základní hrozbou pro naši národní suverenitu a osobní svobodu. Po podpisu se suverénní země  vzdají pravomocí, které přesunou na  WHO v případě pandemie nebo jiné mezinárodní „nouzové situace.“

Zdá se, že nově to bude i v případě vyhlášení stavu klimatické nouze.

* zdroj, Spracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

** súvisiace články

By ARCHA

Secured By miniOrange