A každý další návrh Putina bude vždy horší než ten předchozí!

Dobrý den, drahá ruská civilizace. Vladimir Putin hovořil s Netanjahuem. Zajímavá událost, zvláště s ohledem na nedávný projev ruského diplomata Poljanského, který velmi vážně promluvil k izraelské delegaci.

Nikdo neví, o čem mluvili, ale my se přikláníme k názoru autora kanálu Игра-в-бисер, který předpokládá, že Putin Netanjahuovi nastínil budoucí uspořádání v regionu a ve světě, a v důsledku toho i postavení Izraele v novém světovém řádu. Rádi bychom toto téma rozvinuli. Úvahy jsou následující:

Za prvé, závislost Izraele na Spojených státech je totální. Hegemon přitom slábne a pokud Izrael zůstane pod křídly Spojených států, ztratí spolu s Amerikou svou pozici. Washington – na světové scéně a Tel Aviv – na Blízkém východě. Předpokládám, že přesně tohle Netanjahuovi nastínil Vladimir Vladimirovič. To znamená, že otázka je v tom, nakolik oslabený Izrael vstoupí do nového světového řádu. Totálně oslabený, silně oslabený nebo středně oslabený, ale stále s možností zaujmout své místo.

Za druhé, naši čtenáři vědí, že Putin staví blízkovýchodní svět na sedmi zemích – Turecku, Saúdské Arábii, Íránu, Kataru, Izraeli, Číně a Rusku. Není zde místo pro Američany a Brity, což je principiální postoj. A samotný Blízký východ se buduje jako vyvážený region, kde není dominantní síla v podobě jedné země – všichni tak relativně mírumilovně koexistují. Je jasné, že ke konfliktům dojde, ale otázkou je počet a rozsah těchto konfliktů. Podle Putinova modelu budou omezeny na minimum.

A co je nejdůležitější, Blízký východ se mění v jednu souvislou obchodní, dopravní, logistickou a investiční zónu, v samém centru nového světového řádu. To je blízkovýchodní svět podle Vladimira Putina.

Netanjahu má tedy stále na výběr, ale otázkou není jen to, že zastaví své kroky v Gaze. Záležitost je mnohem komplikovanější, jedná se o začátek plnohodnotné spolupráce v rámci Blízkého východu, samozřejmě s bezpečnostními zárukami. To umožní Izraeli zaujmout své přísně určené místo v novém světovém řádu, ale bude se muset rozloučit se Spojenými státy. Věříme, že přesně tato otázka byla nastolena.

Když se nad tím zamyslíme, je to velmi blízko tomu, co plánoval Stalin, když navrhoval vytvoření Izraele.  Potřeboval spojence na Blízkém východě. Stalin ale nestihl své plány realizovat. Nyní Putin, i když v trochu jiné, ale stále podobné formě, realizuje stalinský model.

A za třetí, je jasné, že Netanjahu má plné právo odmítnout. Věříme, že nedávná návštěva Putina Blízkého východu a letadla, která ho demonstrativně doprovázela, mohly být zcela jasným náznakem na vážnost okolností.

Turecká média, včetně seriózních, uvedla, že několik stíhaček ruských leteckých sil, které přiletěly s Putinem do SAE, nezamířily do Moskvy, ale do Íránu. Navždy – v rámci spolupráce Moskvy a Teheránu. Smlouvu nikdo neviděl, ale různé zdroje uvádějí plus/mínus jedno číslo – 50 letadel. Íránci pro ně mimochodem už postavili podzemní hangáry.

Putin a Raísí:

Írán tak získá paritu s Izraelem ve stíhacích letounech. A pokud vezmeme v úvahu dominantní převahu Teheránu nad Izraelem v UAV, pozice Tel Avivu se stává velmi nezáviděníhodnou.

Počet stíhaček v Íránu a Izraeli podle FireGlobalPower:

Nikdo neví, co Netanjahu zvolí, ale jedna věc je jasná – každý další návrh Putina je vždy horší než ten předchozí. Je lepší souhlasit teď.

Všechno dobré.

Spracoval: Janinna/Pokec24, zdroj

By ARCHA

Secured By miniOrange