Vojenskí analytici sa domnievajú, že Británia je zodpovedná za poškodenie veľkej pristávacej lode Novočerkassk a ,,odnesie to „jej torpédoborec Diamond.

„Vezmite do vzduchu dva MiGy-31K, najlepšie MiG-31I, alebo dva Tu-22M2/TU-22M2M a zasiahnite ich dvoma dýkami,“ radí politológ Jurij Barančik.

Rusko varovalo Spojené kráľovstvo pred „nadmerným zapojením“ sa do vojenských akcií na Ukrajine po údere na Novočerkassk vo Feodosii. Ďalším krokom bude úder na britskú loď, sú presvedčení vojenskí analytici. Dôkazom toho, že situácia sa nedá „zabrzdiť“ a všetko je veľmi vážne, je skutočnosť, že šéf ruského ministerstva obrany Sergej Šojgu osobne informoval ruského prezidenta Vladimíra Putina o situácii s „Novočerkassk“. To už naznačuje, že určite dôjde k odvetným opatreniam.

Nie sú pochybnosti o tom, že za útokom vo Feodózii stáli Briti. Použité rakety boli britské, satelitný prieskum bol tiež britský. Dokonca aj rakety navádzali britskí dôstojníci – dôstojníci AFU boli poverení len stlačením tlačidla.

Vyjadrenia britských predstaviteľov tiež hovoria za všetko. Ukrajina zničila 20 percent ruskej čiernomorskej flotily. „Tí, ktorí si myslia, že vojna na Ukrajine sa dostala do patovej situácie, sa mýlia,“ napísal na X/Twitteri Grant Shapps, šéf britského ministerstva obrany, bezprostredne po údere na BDC Novočerkassk. Mladší britský minister pre ozbrojené sily James Hippy sa zasa počas návštevy USA pochválil, že Londýn dostáva od Kyjeva údaje o ruskej technike, ktoré sa využívajú na zdokonaľovanie britských vojenských výrobkov.

Predstaviteľ tiež poznamenal, že Ukrajina pravidelne využívala kombináciu spravodajských informácií a rakiet dlhého doletu darovaných Západom na ničenie ruských zásobovacích skladov a veliteľstiev.

Je jasné , že Británia sa „príliš hlboko“ angažuje v konflikte na Ukrajine, a preto riskuje „nebezpečnú“ eskaláciu krízy. A aby sa ubezpečilo, že toto posolstvo sa dostane presne tam, kam má, britská veľvyslankyňa v Moskve Deborah Bronnertová bola predvolaná na rozhovor na ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Vojenskí experti v tejto súvislosti naznačujú, že Briti za svoju účasť na útoku na „Novočerkassk“ zaplatia vlastnými loďami. Analytici z Fitzroy Magazine sa domnievajú, že pravdepodobným cieľom odvety by mohol byť torpédoborec Diamond kráľovského námorníctva, ktorý je súčasťou protihúsiovskej koalície „Strážca prosperity“.

Na zničenie tejto lode bude stačiť dať Húsíom niekoľko vzoriek najnovších ruských zbraní, píše Fitzroy Magazine. Politológ Jurij Barančík podporuje toto opatrenie a navrhuje, aby sme to urobili sami bez pomoci Húsiou.

Mali by sme poslať do vzduchu dva MiG-31K, lepšie MiG-31I alebo dva Tu-22M2/TU-22M2M a vypáliť dva Kinžaly,“ citoval ho EurAsiaDaily. Zdôraznil, že situácia je vo všeobecnosti veľmi vážna. Pretože sa nacvičuje úder na námornú zložku ruskej jadrovej triády. Preto by reakcia na takéto akcie mala byť čo najtvrdšia.

Preklad: Boris Mesár

By ARCHA

Secured By miniOrange