Prečo si globalisti vybrali Nigériu na tento experiment?

Implementácia digitálnej meny centrálnych bánk napreduje po celom svete. Digitálne peniaze sú vnucované spotrebiteľom vo viac ako 100 krajinách pod rúškom novej služby, ktorá im má urobiť život „ešte pohodlnejší“. A nejde o žiadne kryptomeny, ale o virtuálne peniaze, úplne kontrolované miestnymi Centrálnymi bankami. Ale čoskoro, do roku 2030, bude kontrola nad nimi úplne prevedená na Medzinárodný menový fond (MMF) prostredníctvom funkčnosti Svetovej banky. Niektoré krajiny sa k projektu práve pripojili, zatiaľ čo iné už prechádzajú do CBDC. Najvýraznejším príkladom je Nigéria, kde bola digitálna mena eNaira spustená v októbri 2021, no aktivovaná bola až o rok neskôr. Následkom je súčasný hlad, nedostatok pitnej vody a masívne ľudové nepokoje proti univerzálnej digitalizácii.

Prečo si globalisti vybrali Nigériu na pokročilý experiment? Pravdepodobne preto, že jej centrálna banka patrí ku klanu Rothschildovcov. Samospráva nemohla rozhodnutie ovplyvniť a zabezpečila len jeho realizáciu.

Už v decembri 2022 nigérijské úrady zaviedli obmedzenia na výbery hotovosti z bankomatov „ako súčasť propagácie bezhotovostných alternatív a rozšírenia používania CBDC“. Týždenný limit sa rovná 44 dolárom, zatiaľ čo Nigéria je relatívne bohatá krajina a každý z jej dospelých občanov potreboval „na jedlo“ aspoň 30 dolárov. V tom istom čase začali banky krajiny na pokyn centrálnej banky ničiť papierové nairy, aby znížili vydávanie hotovosti z účtov jednotlivcov.

Koncom marca tohto roku začala Nigéria púšťať vodu len majiteľom QR kódu, ktorý sa vydáva spolu s otvorením účtu eNaira. Preto sa počet takýchto účtov okamžite zvýšil o 60 % – človek bez vody dlho nevydrží a jazero Čad – hlavný zdroj vody v krajine – sa po geoinžinierskych experimentoch globalistov náhle stalo plytkým. Ale aj v zime malo menej ako 1 % otvorených bankových účtov pripojenú digitálnu peňaženku CBDC.

Ďalšou pákou na pripútanie obyvateľstva k digitálnym peniazom je strach z „opičích kiahní“, ktoré tam „preskúmali“ americké biologické laboratóriá otvorene pôsobiace v Nigérii. Najdôležitejšie však bolo vynútené napojenie eNaira na obchody s potravinami a na iné obchody. Výsledok je známy – v krajine vládne hladomor a neustále nepokoje. Vznikla tak ďalšia „zóna chaosu“.

16. mája 2023 vydal MMF nigérijský eNaira, One Year After. Hovorí o prvom roku CBDC v Afrike. „Napriek chvályhodnému prvému celému roku neprerušovaného výkonu sa projekt CBDC ešte musí posunúť za počiatočnú vlnu obmedzeného prijatia. Sieťové efekty by mali prelomiť nízku mieru prijatia, čo si bude vyžadovať koordinovanú politickú vôľu. Potenciál eNaira pre finančné začlenenie si vyžaduje zmenu stratégie, aby sa vytvorili správne vzťahy s verejnosťou s mobilnými peniazmi, vzhľadom na potenciál eNaira buď ich doplniť alebo nahradiť. Úspory nákladov vyplývajúce z integrácie CBDC ako primárneho prostriedku pre prevody peňazí by mali byť viditeľné pre používateľov systému.

Správa tiež zaznamenala nasledujúce výsledky experimentu:

Počas 12 mesiacov od mája 2022 bolo každý týždeň aktívnych iba 1,5 % peňaženiek eNaira. Počas vykazovaného obdobia sa uskutočnilo iba 802 000 transakcií, pričom väčšina z nich sa uskutočnila na jar 2023.

Ako pri každom online produkte s podobnými funkciami, ako sú kreditné karty, aj tu je potrebná kombinácia inteligentných stratégií a šťastia, aby ste prekonali počiatočnú latku nízkej adopcie.

Nigéria úspešne vykonala prvé fázy integrácie technológií. Krajina však zatiaľ nedokázala zorganizovať prístup k službe pre nefinančné inštitúcie a proces remitencií je stále príliš komplikovaný.

MMF odporučil, aby Nigéria nadviazala spojenie s poskytovateľmi služieb elektronických peňazí. Podľa organizácie takýto krok pomôže širšiemu prijatiu eNaira.

eNaira má problémy na globálnom trhu, keďže zahraničné protistrany nemajú prístup k aktívam. Navrhuje sa vytvoriť vhodné peňaženky pre medzinárodných prevádzkovateľov prevodu peňazí alebo využiť služby sprostredkovateľov.

Otázka, ako sa skončí zavedenie CBDC v rôznych krajinách sveta, nie je rétorická. Existuje názor Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose, ktorý je považovaný za hlásnu trúbu globalistov. Na nej v roku 2023 zaznelo, že vo veľmi blízkej budúcnosti by mal byť všetkým občanom krajín zúčastňujúcich sa na projekte implantovaný mikročip CBDC, aby sa mohli „plne zapojiť do spoločnosti a mohli robiť základné veci, ako napr. nákup potravín a vody“. Podľa profesora Richarda Wernera budú budúci občania Nového sveta „potrebovať na prístup k svojim bankovým účtom najnovšie technológie, ako je implantát čipu CBDC“. 19. júna 2023 šéfka MMF Kristalina Georgieva na konferencii v marockom Rabate de facto uviedla, že jej globalistická organizácia „usilovne pracuje na globálnej platforme CBDC“, ktorá bude povinná pre všetkých občanov sveta. Georgieva tvrdí, že digitálne meny musia byť kompatibilné vo všetkých krajinách: „Ak máme uspieť, CBDC nemôžu byť fragmentované národnými návrhmi.“

Preto práve teraz centrálne banky krajín sveta pod dohľadom globálnych bánk a MMF pracujú na integrácii národných digitálnych mien do jednotného systému medzinárodného zúčtovania s jedným štandardom. To pomôže americkej centrálnej banke vyriešiť problém s oscilujúcim dolárom…

AUTOR: Jookyung Ree, Spracoval: biosferaklub

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange