(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Írska vláda vyhlásila, že plánuje vážne obmedziť slobodu všetkých piatich miliónov občanov „pre vyššie dobro celého ľudstva“.

Podľa predsedníčky Strany zelených Pauline O’Reillyovej musí vláda zakročiť proti slobode prejavu a cenzurovať ľudí, ktorí na internete prezentujú názory nezodpovedajúce oficiálnemu hlavnému prúdu. Jej komentáre sú súčasťou zavedenia novely trestného zákona týkajúcej sa podnecovania k násiliu alebo nenávisti a trestných činov z nenávisti.

Tento nový zákon kriminalizuje „podnecovanie k násiliu alebo nenávisti“ voči ľuďom z „chránených skupín“, ako aj schvaľovanie, popieranie alebo hrubé bagatelizovanie genocídy, vojnových zločinov, zločinov proti ľudskosti a zločinov proti mieru.

Stránka Zerohedge.com uvádza: Obmedzovanie slobody prejavu sa stalo súčasťrou viery mnohých liberálnych (v skutočnosti pseudoliberálnych) a progresivistických strán. Napísal som o svojom trápení ako niekto, kto vyrastal v liberálnej, politicky aktívnej rodine Demokratov v Chicagu. Sledoval som, ako sa strana postupne vzdáva hodnôt slobody prejavu.

Lídri Demokratickej strany teraz jednotne požadujú cenzúru a reguláciu prejavu. Prezident Biden dokonca obvinil spoločnosti, ktoré odmietli cenzurovať protichodné názory na sociálnych sieťach, že „zabíjajú ľudí“.

Iní zasa odsúdili slobodu prejavu ako „posadnutosť bieleho muža“.

Nástup Orwella v plnej sile

Hnutie proti slobode prejavu sa stalo otvorene orwellovským, keď tvrdí, že chráni slobodu obmedzovaním slobody.

Používa tiež výrazy ako dezinformácie, misinformácie a malinformácie na zakrytie svojej snahy umlčať ľudí s opačnými názormi. Namiesto použitia slova „cenzúra“ odkazuje na „moderovanie obsahu“.

Toto úsilie sa naplno prejavilo tento týždeň v Írsku s novelou legislatívy proti slobode prejavu.

Predsedníčka Strany zelených Pauline O’Reillyová vo svojom prejave pred írskym Senátom vyhlásila, že „keď sa nad tým človek zamyslí, tak všetky zákony a všetky právne predpisy sú o obmedzovaní slobody. To je presne to, čo my ako zákonodarcovia robíme. Obmedzujeme slobodu, ale robíme to pre spoločné dobro.

Je to rovnaký odkaz ako vyslali newyorskí Demokrati, ktorí vyzývajú na obmedzenie slobody prejavu ako spôsobu na ochranu demokracie. Bývalý minister práce Clintonovho kabinetu Robert Reich vyhlásil, že „sloboda prejavu je tyrania“.

O’Reillyová ubezpečila občanov, že vzdanie sa slobody nie je nič nové ani hrozivé: „V celej našej ústave je vidieť, že hoci má človek práva, sú obmedzené pre spoločné dobro. Všetko musí byť vyvážené.“

Je obzvlášť mrazivé, aká nízka má byť podľa O’Reillyovej hranica pre popieranie slobody prejavu. Stačí na to aj „hlboké nepohodlie“:

„Ak názory človeka na identitu iných ľudí zneisťujú alebo ohrozujú ich životy a spôsobujú im také hlboké nepohodlie, že nemôžu pokojne žiť, potom našou úlohou ako zákonodarcov je obmedzovať tieto slobody prejavu pre spoločné dobro.“

Zaujímavé je, že O’Reillyová priznáva, že nenávistné názory nie sú nič nové, no nastal čas takéto hlasy umlčať: „Sociálne médiá podnietili šírenie nenávisti, ale tiež nám všetkým ukázali špinavé, zákerné a podpásové formy nenávisti v írskej spoločnosti. Tá nenávisť tu vždy existovala.“

Samozrejme, ona a väčšina teraz určí, aké názory vytvárajú „hlbokú nepohodu“.

Írska legislatíva bude pravdepodobne odskúšaná, skopírovaná a následne zavedená aj inde po celom svete, ak komunita presadzujúca slobodu prejavu zlyhá vo vzdorovaní hnutiu pre potláčanie slobody prejavu.

Nepriatelia slobody prejavu sú súčasťou neutíchajúceho hnutia v Európe, najmä zo strany Európskej únie, ktorí sa snažia zrušiť západné hodnoty slobody prejavu, ktoré kedysi definovali európske krajiny.

Osobnosti ako Hillary Clintonová sa dokonca snažia presvedčiť európske krajiny, aby prinútili Twitter obnoviť pravidlá cenzúry. Clintonová a ďalší, ktorí sa nemôžu spoľahnúť na firemnú cenzúru alebo presvedčiť používateľov, aby prijali cenzúru, sa uchyľujú k staromódnej štátnej cenzúre a dokonca žiadajú iné krajiny, aby cenzurovali reč amerických občanov.

Záver

Írsko momentálne stojí na okraji priepasti slobody. Prijatie takýchto zákonov Írmi je zdrvujúco ironické.

Frank Ryan, ktorý bojoval proti zákonu, prehovoril za mnohých radikálov, keď vyhlásil, že „pokiaľ budeme mať päste a čižmy, ani zradcovia nebudú mať slobodu prejavu“.

Tieto sily odmietajú slobodu prejavu, ktorá dlho definovala západné národy. Írsko dnes vyhlasuje, že „nenávisť nemá slobodu prejavu“ a preberá právomoc definovať, kto je nenávidiaci a kto nie.

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

By ARCHA

Secured By miniOrange