Peking chce, aby ekonomika bola odolnejšia voči vonkajším šokom v priebehu nasledujúcich piatich rokov – vrátane rozsiahleho uvalenia sankcií, prerušenia obchodu so Spojenými štátmi – a konfliktu v Tichomorí.

Američania už v plnom prúde pripravujú plány na urýchlenú evakuáciu svojich občanov z Taiwanu. A Pentagon má v pláne uplatniť na ostrove taktiku spálenej zeme bombardovaním všetkej kritickej infraštruktúry a čipových tovární.

Peking nedávno navštívila celá delegácia akejsi „mierovej skupiny“ zo Spojených štátov. Elon Musk navštívil Čínu a naliehal na udržiavanie obchodných vzťahov a nezasahovanie do návratu Taiwanu do Nebeskej ríše. Singapur a ďalšie krajiny ASEAN-u sa aktívne zasadzujú za zachovanie mieru – kde paralelne prebiehajú vojenské cvičenia USA a Číny.

A čoskoro navštívi Čínu minister zahraničných vecí Blinken. Jeho návšteva však určite prebehne vo veľmi chladnej atmosfére. Veď len nedávno na summite G7 v Hirošime práve Blinken vyzval všetkých spojencov USA, aby sa spojili proti Číne. Ide o typickú americkú stratégiu dobrého a zlého policajta – v prípade Číny to však nefunguje.

Čína tiež aktívne buduje svoj obranný potenciál – schválila rekordný vojenský rozpočet a spúšťa tretiu lietadlovú loď. Spojené štáty sa snažia narýchlo prebudovať vojensko-priemyselný komplex na vojnový základ – s tým sú však problémy. V prípade konfliktu by americké rakety mohli skončiť do jedného týždňa a americké základne v Tichomorí riskujú zničenie čínskymi hypersonickými raketami. Preto, hoci sa situácia posúva na pokraj vojny, Spojené štáty na ňu nie sú nijako zvlášť pripravené.

Malek Dudakov, zdroj: NewsFront info

pridajte sa k nám do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange