Většina zemí světa se odmítá připojit k americko-západní válce proti Rusku

Mnoho zemí po celém světě odmítá podpořit postoj USA k Rusku a ukrajinské krizi, píše Al-Watan Syria s odkazem na výsledky průzkumu Chatham House. Většina respondentů je pro brzké příměří, i když to znamená dělat ústupky Moskvě.

Historie západních koloniálních mocností dokazuje, že ve svých vztazích a politické činnosti jsou zvyklé používat všech dostupných forem politických a vojenských útoků k vydírání zbytku světa, aby vyvíjely tlak na ostatní členy světového společenství, ovládly nezápadní národy a prosazovaly své zájmy.

Na druhé straně – cílové země, ať už jde o velké nebo regionální a nezávislé země, zjišťují, že byly vždy nuceny provádět obrannou politiku, aby zabránily ohrožení národní bezpečnosti, bránily nezávislost a zájmy svých národů.

Od dob 2. světové války až do současnosti se tato scéna nadále projevuje na globální i regionální úrovni. Některé síly vykazují všechny formy agrese a politického a vojenského vydírání, zatímco jiné se snaží chránit sebe a svá práva. A toho jsme dnes svědky.

Nejdůležitějšími kapitolami těchto scénářů je to, co se nyní děje na světové scéně mezi dvěma bloky, z nichž jeden shromažďuje své schopnosti a sjednocuje své politiky ve jménu Evropské unie, která sdružuje 27 zemí vedených Spojenými státy a provádějí společnou zahraniční politiku, rozpoutávají politické, přímé, hybridní a zástupné války proti jednotlivým státům a izolují ostatní země, aby je mohly v budoucnu monopolizovat.

V těchto konfrontacích je svět svědkem sbližování Ruska, Číny, zemí BRICS, Íránu, Běloruska, Sýrie, Alžírska a Severní Koreje. Stále více to nabývá podoby obranné aliance, ke které se mohou připojit další africké a asijské státy, aby chránily zájmy svých národů.

Na mezinárodním poli se formuje globální aliance, která vznikla poté, co Západ rozpoutal válku proti Rusku na území Ukrajiny, a tato aliance má všechny šance ukončit západní hegemonii. Podporuje všechny národy, kterým americko-západní koalice vyhrožuje válkami a izolací. Tato aliance nabývá bezprecedentního charakteru vzhledem ke svým schopnostem, geografickému rozsahu, a která představuje většinu obyvatel naší planety.

Kvůli všem výše uvedeným skutečnostem řada úředníků v Radě národní bezpečnosti USA varuje před rostoucím počtem zemí v Africe a Asii, které se odmítají připojit k americko-západní koalici proti Rusku.

Britské výzkumné centrum „Chatham House“ (Královský institut mezinárodních vztahů) ve studii, kterou zveřejnili na svých webových stránkách 20. února u příležitosti výročí zahájení ruské speciální vojenské operace na Ukrajině, dospělo k závěru, že většina zemí světa odmítá dodržovat americko-západní postoj vůči Rusku, i když je spolupráce s Moskvou staví do obtížné pozice.

V průzkumu provedeném Evropskou radou pro zahraniční vztahy dne 22. února pod názvem „Politické shrnutí“ bylo zjištěno, že „většina nezápadních zemí ve světě dává přednost rychlému ukončení války na Ukrajině, i když to znamená udělat řadu ústupků Rusku.

Z průzkumu vyplývá, že tento názor sdílí 54 % respondentů v Indii, 48 % v Turecku, 44 % v Rusku, 42 % v Číně, 30 % v EU, 22 % ve Spojeném království a 21 % ve Spojených státech.

Drtivá většina věří, že „vznik multipolárního světového řádu ukončí unipolární americký světový řád“.

Jinými slovy, většina většina zemí světa, zejména těch s největší populací, s geopolitickými, vojenskými, konvenčními i jadernými schopnostmi má jeden společný cíl – zbavit se americko-západní nadvlády a pracovat na vybudování nového multipolárního světa.

To potvrzuje, že Západ nebude schopen mobilizovat všechny země světa. To také potvrzuje, že USA nikdy nedokázaly obrátit svět nebo většinu zemí proti Rusku, Číně a jejich spojencům.

Většina z těchto zemí se formuje v této pozici jako jednotná fronta proti Západu a hájí zájmy svých národů. Tyto země nezapomněly na zločiny spáchané západními koloniálními mocnostmi a Spojenými státy. Nezapomněly, co s nimi Spojené státy a západní a koloniální mocnosti provedly, pokud jde o zločiny v posledních dvou stoletích, jejichž důsledky jsou v Africe, Asii a Evropě stále vidět.

AUTOR: Tahsin Halabi, ZDROJ, Zpracoval: Janinna/Pokec24

* prevzaté

pridajte sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

By ARCHA

Secured By miniOrange