Site icon Spolok ARCHA o.z.

6 podozrivých indícií, že na Slovensku je pravdepodobne pripravovaná mobilizácia

Posledných pár týždňov slovenskou spoločnosťou silno rezonuje otázka možnej vojenskej mobilizácie. Všetky štátne orgány to síce vehementne dementujú, avšak pri mobilizácii si musíme uvedomiť jednu zásadnú vec.

Žiadna mobilizácia sa nikdy neohlasuje vopred, lebo by došlo k úteku mužov z krajiny. Všetky krajiny na svete, či už je to Slovensko, Ukrajina, Rusko, USA alebo Eskimáci, mobilizáciu vždy do poslednej chvíle popierajú.

K mobilizácii vždy dochádza náhle, z večera do rána, kedy sa súčasne uzatvoria hranice, aby sa nedalo z krajiny ujsť. Presne tak to bolo aj na začiatku vojny na Ukrajine alebo neskôr v Rusku. Pristúpme teraz k jadru článku a poďme sa pozrieť na podozrivé indície, ktoré naznačujú, že sa u nás majú robiť aktívne prípravy na možnú mobilizáciu.

1. Zúrivé reakcie po upozornení na možnosť odopretia výkonu mimoriadnej služby

Začiatkom januára sme upozornili verejnosť, že január je jediným mesiacom v roku, kedy je možné podať vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej vojenskej služby. Bolo to obyčajné informovanie obyvateľov o práve, na ktoré má každý občan právo, pričom mnohí o ňom doteraz nevedeli.

Po tomto upozornení sa spustila priam hystéria, keď všetci – od polície cez ministerstvá až po médiá hlavného prúdu – začali synchronizovane doslova kvíliť, aký je to strašný hoax a že žiadna mobilizácia sa nepripravuje.

Tieto subjekty ďalej argumentovali, že žiadna mobilizácia nehrozí, pretože sme členmi NATO, ktoré nás predsa ochráni.

To však nie je celkom pravda, lebo členstvo v NATO síce hovorí o kolektívnej obrane, no nehovorí už nič o tom, že členské krajiny budú bojovať len so svojimi stálymi armádami bez potreby mobilizácie záloh.

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo vláda a média takto hystericky reagovali na občanov, ktorí si len uplatňovali svoje základné práva?

2. Stupňovanie angažovanosti Slovenska vo vojne na Ukrajine

Téma mobilizácie neutíchla ani vo februári, keď už uplynul termín na podanie vyššie spomenutého vyhlásenia. Dôvodom je, že naša Čaputovou dočasne poverená vláda začala stupňovať aktivity, ktoré môžu Slovensko zatiahnuť do vojny.

Heger totiž počas nedávneho samitu lídrov EÚ so Zelenským sľúbil ukrajinskému prezidentovi, že urobí všetko pre to, aby Slovensko odovzdalo Ukrajine našich 11 údajne zastaraných a uzemnených stíhačiek Mig-29.

Témy sa následne chytili opoziční politici, hlavne zo strán Smer a Republika, a začali pred týmto neuváženým krokom vlády varovať, pretože v prípade nášho zatiahnutia do vojny proti Rusku by mohla skutočne hroziť mobilizácia.

Opozícia navyše upozorňuje, že odvolaná vláda na takéto zásadné rozhodnutia ani nemá právomoci.

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo dočasne poverená vláda vyvíja kroky, ku ktorým sa doteraz neodvážili ani USA, ani NATO, ani žiadna iná krajina a ktoré môžu viesť k zatiahnutiu Slovenska do vojny?

3. Novela mobilizačného zákona je teraz v parlamente v druhom čítaní

Možno sa ešte pamätáte, že k poslednej novele mobilizačného zákona došlo len nedávno počas pandémie.

Novela sa týkala hlavne povinností tých, ktorí sú povinní vykonať ani nie priamo vojenskú službu, ale rôzne pracovné povinnosti spojené s núdzovým stavom, hlavne zdravotníci a tiež sa týkala poskytovania vecných prostriedkov pre štát (ubytovania, nákladných áut a podobne).

Uvedené veci sa samozrejme môžu aplikovať nielen cez pandémiu, ale počas akéhokoľvek krízového stavu, vrátane toho vojnového!

V Česku bol začiatkom tohto roka tiež novelizovaný mobilizačný zákon a týkal sa hlavne ľahšieho vysielania vojakov do zahraničia vládou, bez nutnosti schvaľovania parlamentom.

No a na Slovensku sa mobilizačný zákon (konkrétne zákon č. 570/2005 Z.z. o brannej povinnosti) znova novelizuje. Práve teraz sa nachádza v NR SR v druhom čítaní. Nakoľko ešte nie je schválená jeho konečná podoba, cez pozmeňujúce návrhy sa do neho môže ešte dostať čokoľvek. Začať platiť by mal od 1.5.2023.

Žeby preto vláda chcela voľby až v septembri, aby dovtedy stihli dokonať plánovanú agendu svojich zahraničných pánov?

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo vláda v poslednej dobe tak často a intenzívne novelizuje zákony týkajúce sa mobilizácie v čase krízových stavov?

4. Priznanie Hegera na výbore v NR SR

Posledné dni žije Slovensko videom škandalóznym vystúpením Hegera pred parlamentným výborom, v ktorom na otázku europoslanca Milana Uhríka, či je vláda ochotná vyslať na Ukrajinu slovenských vojakov, odpovedal: „Samozrejme, no samozrejme“.

Hegerova odpoveď síce môže znieť ironicky, prípadne môže existovať pochybnosť, že presne na ktorú časť otázky takto odpovedal, no faktom ostáva, že to povedal.

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo Heger tak nervózne a podráždene reagoval na otázky Uhríka ohľadne vyslania slovenských vojakov na Ukrajinu?

5. Čudné vyjadrenia Káčera o nárokoch Maďarska na územie južného Slovenska

Určite ste zachytili vyjadrenia dočasne povereného ministra zahraničných vecí Káčera, že ak by Rusko vyhralo vojnu na Ukrajine, tak by Maďarsko mohlo mať nároky na územie južného Slovenska.

Takéto vyjadrenia by sa dali očakávať od bývalého predsedu SNS Jána Slotu. Káčer je však celoživotný kariérny diplomat, ktorý vie, že musí vážiť každé slovo.

Niektorí ľudia sa domnievajú, že dôvodom takéhoto neuváženého vyjadrenia môže byť vytvorenie zámienky na čiastočnú mobilizáciu. Vláda napríklad povie, že nám hrozí agresia z Maďarska a preto sa musia posilniť Ozbrojené sily SR.

Povolajú tisíce mužov, ktorí dostanú vojenský výcvik. Nikde sa už však nehovorí, že po mesiacoch výcviku musia byť títo mobilizovaní vojaci použití len na ochranu južného Slovenska. Môžu ich použiť kdekoľvek, teoreticky aj vo vojne na Ukrajine.

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo skúsený diplomat robí verejné vyhlásenia ako nejaký ožran v šenku po piatom pive a ôsmej borovičke?

6. Slovenské fabriky vraj začali vo veľkom šiť uniformy pre vojakov

Na internete sa objavili správy, že niektoré slovenské fabriky, ako napríklad textilka Poľana v Lučenci, začínajú údajne vo veľkom šiť uniformy pre brancov.

Najprv mali tvrdiť, že to robia pre ukrajinských vojakov, no neskôr sa zistilo, že to robia pre slovenských brancov. Kompetentní a slovenské orgány vraj nariadili prísne informačné embargo.

Lenže ako už na Slovensku býva zvykom, tu sa nič neutají.

Zásadná otázka: Ak sa nepripravuje žiadna mobilizácia, prečo by slovenské fabriky začínali vo veľkom vyrábať vojenské uniformy?

Záver

O tom, či sa na Slovensku pripravuje alebo nepripravuje mobilizácia si urobte názor sami. Všetci však už veľmi dobre vieme, že súčasným vládnym politikom, štátnym orgánom ani médiám hlavného prúdu dôverovať nemožno.

Dobre si pamätáme, ako Naď skákal (pozn. ako opica), vrieskal a popieral, že Slovensko poskytne Ukrajine protilietadlový systém S-300. No a o pár týždňov bola z „hoaxu“ zrazu pravda.

Alebo iný príklad: Pamätáte sa, ako úrady počas pandémie najprv vyvracali tvrdenia, že „neočkovaní proti covidu budú diskriminovaní“ a o pár mesiacov sa neočkovaní bez covid pasov nedostali do obchodov, reštaurácií či fitnes centier?

Súčasná dočasne poverená vláda už stratila akúkoľvek dôveryhodnosť. Nielenže jej slovám nemožno dôverovať, ale ak chcete poznať pravdu, radšej si jej tvrdenia obráťte o 180 stupňov. Takto budete mať oveľa väčšiu šancu dozvedieť sa, aká je realita.

Zdroje: youtube.comspolok-archa.info, Spracoval: Badatel.net

prihláste sa do nášho kanála na TELEGRAMe: https://t.me/spolokarchaoz

** súvisiace články

Exit mobile version